Skocz do zawartości

Oryginalny olej do Harleya


Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie kupiłeś takie cudo ,o takiej gęstości ? Co to za olej ?

 

Był o to po prostu Rev Tech - taki na gorące klimaty:) Nabyłem go w Motor Brosie, ale uprzedzili mnie rzetelnie, że nadaje się tylko na lato i to ciepłe :icon_biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A jaka jest szansa na załatwienie oleju Screamin Eagle syn3 20W50.Na takim moja maszynka jeździ i nie chciał bym zmieniać.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest szansa na załatwienie oleju Screamin Eagle syn3 20W50.Na takim moja maszynka jeździ i nie chciał bym zmieniać.

 

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

 

Temat olejowy jest najbardziej kontrowersyjnym i najczestszym tematem dyskusji.

 

MOJA OPINIA

Jako inzynier mechanik NIE PRZYJMUJE DO WIADOMOSCI rekomendacji lania oleju silnikowego do przekladni zebatej czy przekladni lacuchowej

Nie chodzi tylko o gorsze smarowanie ale i o glosna prace

Poniewaz jestem jeszcze bardzo wygodnicki i nie lubie kupowac w wielu miejscach wybralem REDLINE : olej motocyklowy, plyn do skrzyni, i plyn do sprzegla

 

Jedynie Redline oferuje plyny odpowiednie do kazdej z tych aplikacji.

 

Czy Amsoil jest lepszym olejem sinikowym niz SE Syn3?

JEST ale niewiele lepszym

SE Syn3 produkowany jest przez CITGO , a wiec tego SOB Chaveza co calkowicie dyskwalifikuje jego zakup

 

Czy Amsoil silnikowy jest lepszym olejem niz Redline?

Napewno nie - sa tak samo dobre

 

Ponadto Redline jako oferuje V-Twin wersje 20W-60, ktora zaczolem uzywac ze wzgledu na klimat

 

Tak wiec zamawiam z jednej firmy wszystkie plyny plus K&N filtr oleju (zaleta jest przyspawana na gorze nakretka umozliwiajaca odklecanie filtra przy pomocy nasadki)

 

MOBIL 1 V-Twin jest tez bardzo dobrym olejem

 

 

 

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w tym porównaniu wypada olej RevTech?

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w tym porównaniu wypada olej RevTech?

 

Odpowiem inaczej:

wolisz: Zywiec, Okocim czy Tyskie ?

 

RevTech jest olejem markowym a wiec bardzo dobrym.

Redline a szczegolnie juz Amsoil sa pewnie lepsze bo wiecej sie reklamuja i podaja swoje osiagniecia.

W zasadzie olej motocyklowy a szczegolnie do silnikow chlodzonych powietrzem rozni sie od oleji samochodowych specjalnymi dodatkami.

Baze do oleju syntetycznego produkuje niewiele firm, sa prawie identyczne i wszyscy z nich korzystaja.

Reszta to efekt mieszania, i tutaj jest roznica

Amsoil i Redline maja duze laboratoria i doswiadczenie w produkcji plynow na uzytek wyscigow, co w USA jest poteznym rynkiem.

 

Tak czy inaczej, jezeli zalejesz silnik markowym olejem 20w-50 przeznaczonym dla silnikow chlodzonych powietrzem zrobisz dobrze

 

Powodzenia

 

Ja najbardziej lubie Corone i Bass

 

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RevTech`a i był git. Latam w większości po mieście, często daję w palnik i silnik spoko to przeżył na RevTech`u, więc chyba jest OK. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem inaczej:

wolisz: Zywiec, Okocim czy Tyskie ?

 

 

Piwo to lubię zimne,a jakie to nie zawsze istotne.Pytałem o RevTecha,bo jest dość łatwo osiągalny w Polsce.Więc zacznę go używać.

 

PS.Jeśli jednak miałbym wybierać to wolę Pilznera. ;)

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo to lubię zimne,a jakie to nie zawsze istotne.

 

I wlasnie o to chodzi,

Niewazne jaki, byle: markowy, 20w-50, do silnikow chlodzonych powietrzem

 

W sumie w Waszym klimacie "Dino" oleje wydaje mi sie ze wystarcza calkowicie.

W moim przypadku zeby miec pewnosc ze mam dobry Dino olej musialbym zmieniac go co chwile.

Dlatego stosuje Syntetyczny.

W zeszlym roku w Lipcu zrobilem sobie wycieczke do Texasu.

Temp w cieniu +40, a od czarnego asfaltu przy 70 MPH walilo jak z suszarki do wlosow ustawionej na max.

Zwykly olej rozlozylby sie prawdopodobnie na czynniki pierwsze

Ja gdybym nie pil kilku litrow wody i Gatorade pewnie tez

 

 

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bywam w cieplejszym klimacie,temp. w Chorwacji w lipcu czy w sierpniu dochodzą do 40 stopni.W poprzedniej maszynie Yamaha Road Star 1600 lałem półsyntetyk 15W50.Dawał sobie radę,choć silnik był naprawdę gorący, a jadąc Magistralą Adriatycką o prędkości 70 mph można było sobie pomarzyć.w Road Kingu mam zalany pełny syntetyk i tego się będę trzymał.A w tym roku planowany jest wypad do Grecji.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn3 nie jest jakimś rewelacyjnym olejem (wg testów i opinii z USA). RevTech to produkt tak samo markowy jak silniki Revtech :icon_mrgreen: .

 

Ale do rzeczy : oleje wszystkich marek są ze sobą całkowicie mieszalne (no może z wyjątkiem jakichś wynalazków które raczej nas nie interesują). Ja leję do H-D oleje Motula mineralne lub syntetyczne (ten drugi zaczyna kosztować pod 180 zł 4l :evil: ). Do sprzęgła też syntetyk (tylko nie 20W50 :icon_mrgreen: ) do skrzyni zanabyłem olej przekładniowy używany w rajdach WRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o olejach to wrzuciłem na server dokument nt. Amsoil. Trochę info nie zaszkodzi.

http://www.scribd.com/doc/26788099/Amsoil-H-D-oil

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOBIL 1 V-Twin jest tez bardzo dobrym olejem

 

w nawiązaniu do cytowanego posta pragnę zachęcić do spróbowania oleju MOBIL'a. Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że AMSOL jest doskonały - niestety jest niedostępny w Polsce natomiast MOBIL Racing 15W-50 nie ustępuje mu w porównaniu (weźmy pod uwagę że, zestawienie robił sam AMSOL i on też wypadł najlepiej więc i wiarygodność tego zestawienia może pozostawiać wiele do życzenia). MOBIL zajmuje w obu zastawieniach (lepkości) 2-gie miejsce - http://www.amsoil.com/lit/g2156.pdf. Zdaje się, że jest on nieco niedoceniany to MOBIL Racing 15W-50 jest dostępny i jako fully syntetyk świtnie się sprawdzi również w przypadku twina chłodzonego powietrzem. Co prawda osobiście ujeżdżam silnik 4-cylindrowy rzędowy to moje doświadczenia przekonują, że to bardzo dobry olej a pozostałe marki mimo że tak reklamowane nie dorównują mu jakością .

 

http://sklep.scigacz.pl/olej-silnikowy-mob...tr-p-19748.html

 

Polecam,

Jacek

Edytowane przez jacekj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do cytowanego posta pragnę zachęcić do spróbowania oleju MOBIL'a....

 

Cena 43 zł za litr trochę wysoka. Ja od killku sezonów używam Motula i jest OK. Co prawda wolał bym Mobil-a 1 ale V-twin jest nie osiągalny w Polsce. Oleje klasy 15Wxx czy 10Wxxx do H-D to też chyba nie dokońca dobry pomysł. No chyba, ze ktoś jeździ naprawdę wczesną wiosną i późną jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi LOTOS :biggrin: to mogę załatwić 10W50 4L (syntetyk) po 120 pln. Opcja dla desperatów. Wolałbym RevTech za 21PLN/litr.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RevTechem to raczej nie ma problemu. http://moto.allegro.pl/item916314487_plyn_...t_5_harley.html .Ale to jest minerał ,a ja będę szukał syntetyka.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...