Skocz do zawartości

Oryginalny olej do Harleya


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś tu na forum zapodałem kiedyś link do dokumentu w którym sa porównywane oleje do HD. Harleyowski niestety wypadł najgorzej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy olej ATF MOBIL moge rowniez nalac do SPORTSTERA?

Postaraj się Kolego choćby post poczytać od początku.

I wiedzy zaczerpniesz i miło czas spędzisz :)

Pozdrawiam

 

Rychu !! widze żę wymiana oleju się szykuje !!

Napewno dobry ! :biggrin: :blink:

Tak jakby przyszedł czas zaraz po wymianie rozrządu - generalnie wszystkie podzespoły.

Widzę, że tu na razie nikt nie ma swoich opinii nt. ww. oleju :rolleyes: :biggrin:

Z tym na pewno: to Kopernik nie żyje :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Jaki olej byś nie wlał i to tak silnika nie zatrzesz, więc lej ten który Ci się najbardziej podoba. Taki sekret podpowiem że w Electrze mam w przednim zawieszeniu Amortyzol za 11zł z lokalnego Motozbytu i też jest git. A w silniku zeszłego roku lałem Motul 20W50 i chyba najlepiej się sprawował ze wszystkich olejów.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wspominali wczesniej o tym oleju ATF,mimo wszystko chcialem sie upewnic co do SPORTSTERA,w sumie i tak juz po fakcie,

bo dzien wczesniej kupilem go na ALLEGRO,zaraz po tym jak przeczytalem tego posta

i chyba zdecyduje sie rowniez na MOTUL 20W50 SYNTETYK

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rocznik masz tego Sporta? Bo jeśli jakiś leciwy to na sytetyku będzie cierpiał. Harry nie lubi syntetyków w starych silnikach, wtedy zaczyna smarkać olejem z niektórych połączeń. Motul 20W50 masz do wyboru w syntetyku i w mineralu.

 

A co do ATF to jeśli sprzęgło masz smarowane osobnym olejem niż silnik i skrzynia to lej ATF do sprzęgła.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze zadaje moze banalne pytania,ale jesli czlowiek czegos nie wie,to pyta,chyba tak lepiej niz cos zniszczyc,tym bardziej,ze z kasa nie ma lekko

moj SPORTSTER to model 2006,na gazniku,przebieg 9000 mil

nie wiem ,jak to jest w przypadku smarowania skrzyni biegow w sportsterze,ktorym z oleii jest ona smarowana,czy tym 20w50 wraz z silnikiem,

czy tym ATF wraz ze sprzeglem,a moze ona ma osobne smarowanie,wlasnie tego nie wiem,prosze o pomoc?

 

dziekuje

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie nowy motocykl i syntetyk jest do niego jak najlepszym wyborem.

 

Twoj Sporster ma 3 osobne "przedzialy" olejowe - silnik, sprzeglo i skrzynia z ktorych kazde jest wlasciwie osobnym podzespolem.

Napewno kiedys kazdy byl smarowany osobnym olejem - silnik tym np Motulem, sprzeglo ATF a skrzynia przekladniowym 80 / 90.

Tyle ze nie wiem czy w nowszych modelach sie to nie zmienilo i np nie ma polaczenia miedzy silnikiem a przedzialem sprzeglowym

( w zwiazku np z puszczeniem odpowietrzenia silnika przez przedzial sprzegla ) - wowczas jeden olej silnikowy bedzie w obu tych przedzialach.

To mysle ze ktorys z uzytkownikow HD podpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym,ze skrzynia i sprzeglo w SPORTSTERZE sa smarowane tym samym olejem,tak jak to powiedzial jeden z KOLEGOW,

to czy ten olej ATFna ktorym pisze ,ze jest przeznaczony do automatycznych skrzyn biegow, nadaje sie rowniez do skrzyni manualnej takiej jak

jest w SPORTSTERZE ?

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym,ze skrzynia i sprzeglo w SPORTSTERZE sa smarowane tym samym olejem,tak jak to powiedzial jeden z KOLEGOW,

to czy ten olej ATFna ktorym pisze ,ze jest przeznaczony do automatycznych skrzyn biegow, nadaje sie rowniez do skrzyni manualnej takiej jak

jest w SPORTSTERZE ?

ja lałem do skrzyni Formula+

http://allegro.pl/harley-olej-formula-sprzeglo-skrzynia-oryginal-i2247635733.html

a do silnika Motul 20W50 7100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...