Skocz do zawartości

Simson s51 enduro problem z biegami


kusiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem początkującym posiadaczem simsona i mam problem związany z biegami:/

Mianowicie poprzedni właściciel owego simsona (mój brat) zaliczył kiedys glebe i zarył nóżką do przerzucania biegów po polu. W efekcie tego powyginała sie tuleja do zmiany biegów (ta częśc co łączy sie z nóżką do zmiany biegów, mozna ją znalesc na prawo od tarcz sprzęgła, po odkręceniu lewej pokrywy) Po tym wypadku biegi wszystkie były lecz 3 i czasem 4 wchodziła dopiero za któryms razem, było to bardzo denerwujące:/

 

Postanowiłem wymienic tę tuleję , bo chciałem zeby wszystko w simsonie dobrze chodziło. Lecz po wymianie owej części zniknęła mi redukcja:/ tzn kiedy próbuje przerzucić z wyższego biegu na niższy (np z 4 na 3) to natrafiam na luz i musze wracac spowrotem do 1 i odnowa ruszac... co moze byc tego powodem i jak rozwiązac ten problem???

prosze o rady

 

jezeli popełniłem jakies błędy czy cos tam namieszałem to sory ale jak mówiłem jestem początkujący

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego simpla niewiem jak z tym jest w wszystkich egzemplazach ale mojego simpla jak się tego już nauczyłem to poprawnie go dopalać i zieniać biegi umialem tylko jak. Bo innym przy odpalaniu wskakiwała 1. A co do zmiany biegów to tu polazuje sie twuj problem munie byłę luz miedzy wszystkimi biegami 1-2 2-3 3-4 Ale jak się przyzwyczaić do biegi wchodza bez problemu ale niewiem jak to dokładnie wygląda u ciebie ale wydaje mi sie że potrzeba odrobiny zdecydowania przy zmianie biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz skrzynie wyregulować. Ale potrzebujesz do tego specjalnej tulejki, bez niej może być ciężko. Patrząc na silnik z jego prawej strony w lewym górnym rogu powinieneś mieć nagwintowany pręt a na nim nakrętkę. Po odkręceniu tej nakrętki musisz tam włożyć tą tulejką i wyregulować. Dokładniej jest to opisane w książce "Jeżdżę motorowerem Simson" jeśli nie masz to spróbuj od kogoś pożyczyć. Polecam.

 

Pozdrawiam

Cycu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale nic nie rozumiem z wypowiedzi arka16:/ cycu dzieki wiem o ktorą chodzi nakrętkę i czytałem w tej ksiazce o simsona ch o tym ale tam pisze ze regulacji uzywa sie tylko w przypa dku "wyskakiwania biegów" lub błędnego zmieniania" , a u mnie wszystkie biegi wchodzą za pierwszym razem tylko nie ma redukcji:/ takze niewiem czy krecic tą nakrętką bo podobno mozna wiecej narobic złego niz dobrego... no ale zobacze dzieki . czy ktos mial jeszcze moze podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie wchodziła 4, kręciłem, kręciłem, kręciłem tą nakrętką aż ustawiłem.

* nie wchodziła za 1 zmianą, trza było pare razy wrzucać a przy tym słychać było jakieś zgrzyty < wiadomo jakie :? > także powodzenia życze i CIERPLIWOŚCI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacji uzywa sie tylko w przypa dku "wyskakiwania biegów" lub błędnego zmieniania"

Regulacja pomaga we wszystkich przypadkach, mowie o tym ze skrzynie mozna wyregulowac gdy biegi wchodza zle w gore jak i rowniez jesli chodzi o redukcje. A tak swoja droba to Cycu dobrze gada, ale ostatnio jakis miesiac temu to ja mu skrzynie regulowalem :)

Ciekaw jestem czy juz to zrobiles? Jesli nie po pisz na prywatny a chetnie Ci pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...