Skocz do zawartości

Yamaha MT 01 ( MT01, MT-01 )


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli MT'ek wyprodukowany był w 2007r to według mnie na bank ma zaciski 6-ścio tłoczkowe + czarny silnik + aluminiowe zbiorniczki płynu hamulcowego.

Jeśli jest inaczej to może sprzedawcy chodzi o rok I-szej rejestracji, bo na pewno nie o zejście z linii produkcyjnej.

 

Wydaje mi się, że gdzieś w sieci widziałem kiedyś stronkę, na której było podane w którym roku jakie MT'ki wychodził (włącznie z malowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chłopaki :)

Czyli przyjmujemy, że od 2007 wszystkie schodzące z linii produkcyjnej MT 01 mają zaciski 6-cio tłoczkowe, i zbiorniczki aluminiowe :)

A z tym schematem malowania - znalazłem info na jakimś forum zagranicznym, przy czym nie było tam wersji niebieska rama - srebrny zbiornik paliwa.

 

OK. W takim razie jeszcze pytanko: jak z przebiegami w tym moto? Czy bać się przebiegu 50 tys. km na liczniku? Czy raczej przyjąć, że to jest w porządku dla MT z rocznika 2005? Bo do takiego podejścia skłania mnie rozsądek.

Natomiast serce mówi, że wolałbym mieć max jakieś 15000 km, ale nie lubię być oszukiwany :) A większość MT, które są obecnie do sprzedania taki przebieg ma. Oczywiście mowa o motocyklu 2005 do 2007 rok. Już widzę jak Włoch, albo inny Anglik robi motocyklem tylko 2000 km w sezonie :) :) :)

Podsumowując: Czy 50 000 km to już dotarty, czy przetarty sprzęt? :)

Edytowane przez Darayavahus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście zdecydowanie bardziej wolałbym kupić ładny egzemplarz z 50tyś km niż taki co zarejestrowany jest w 2005r. i ma 15tyś km. (no chyba, że kupiony w salonie i regularnie tam serwisowany)..

(mój jest zarejestrowany w 2008r i ma prawie 25tyś km więc średnio rocznie wychodzi ponad 8tyś km.. a wydaje mi się ciągle, że mało jeżdżę :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić szybę do MT na eBayu , szyba jest nowa ale uszkodzona (male pęknięcie). Czy jest jakiś sposób na naprawe lub zabezpieczenie przed powiękrzaniem się pęknięcia ? Słyszałem coś o nawiercaniu otworów na końcach pęknięcia.

Edytowane przez edi73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edi73 kiedyś miałem ten kłopot i nawierciłem wiertłem 2 mm koniec pęknięcia. i nic nie dało. Pękało dalej.Tu chodzi o to czy w tym miejscu nadal powstają naprężenia. Nie jak szyba leży na stole tylko jak jest zamocowana. Można to sprawdzić testem polaryzacyjnym. Posiada go każdy dobrze szanujący się optyk. Radzę Ci nawircić otwór na końcu pęknięcia ale dosyć spory ok 4-6 mm i zaślepić ten otwór korkiem silkonowym i będzie OK. Oglądałem na eBayu tę owiewkę i sie wahałem :banghead: ale odpuściłem. Jeśli mówimy o tej samej z pęknięciem od otworu mocowania z prawej pd kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na tą pękniętą szybę tylko dlatego że przez pół roku nie mogłem kupić nowej. Rozwierciłem otwory montażowe od których zaczeło się pęknięcie (tam występowało naprężenie) Zaznaczyłem koniec pęknięcia i troche już polatałem , nawet złapałem 215 km/h ,pęknięcie nie powiększa się . Otwory nawierce na wszelki wypadek . Znajomy poradził mi żebym na pęknięciu wtopił cienki pasek siateczki coś podobnego do wzmacniania protez zębowych , może i by to było dobre .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na tą pękniętą szybę tylko dlatego że przez pół roku nie mogłem kupić nowej. Rozwierciłem otwory montażowe od których zaczeło się pęknięcie (tam występowało naprężenie) Zaznaczyłem koniec pęknięcia i troche już polatałem , nawet złapałem 215 km/h ,pęknięcie nie powiększa się . Otwory nawierce na wszelki wypadek . Znajomy poradził mi żebym na pęknięciu wtopił cienki pasek siateczki coś podobnego do wzmacniania protez zębowych , może i by to było dobre .

 

To prawda kupić szybę do MT graniczy z cudem. Ale jeśli nawirciłeś końce pekniecia sporym wiertłem do nic nie wklejaj osłabisz szybę tyko. Tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...