Skocz do zawartości

Elektronika w ETZ 250


Gość Bladen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Posiadam ETZ 250 od krotkiego czasu i mam pewien problem, a ze jestem zielony w tych sprawach zdaje sie na wasze doswiadczenie.

Otoz w drugim dniu uzytkowania gdy zabraklo paliwa motor zgasl i wogole nic nie chodzilo (swiatla, klakson tez). Zatankowalem go, odpalilem na popych. Po krotkim czasie gdy chcialem podjechac pod gorke motor zgasl i juz nie odpalil i znow pojawil sie problem ze swiatlami i klaksonem - jednym slowem, nic nie dziala. Czy mozecie jakos pomoc? Z gory dziekuje i przepraszam za amatorszczyzne.

 

[ Dopisane: 16-10-2005, 21:45 ]

Mam jeszcze jedno pytanie: czy ETZ 250 ma ladowany akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe zwarcie, brak ładowania, albo za słabe ładowanie. Wystarczyło że sprzedający dał przepaloną żarówkę kontrolki ładowania, by nie bawić się z naprawą usterki.

 

Na początku sprawdź wspomnianą kontrolkę, jesli jest sprawna i gaśnie po uruchomieniu silnika, to masz upływ prądu. Sprawdź napięcie na zaciskach akumulatora podczas ładowania, powinno być ponad 13 V (strzelam z pamięci, niech ktoś mnie skoryguje jeśli ma dokładne dane).Jesli kontrolka nie gaśnie, przyczyną jest brak ładowania. Na początkek sprawdź szczotki w alternatorze. Potem pozostają: przewody i ich łączenia, uzwojenie alternatora (czy jest przejście, jesli nie - przepaliło się), regulator.

 

Przyczyną "uciekania prądu" może być sam akumulator, jesli jest zdezelowany i ma zwarcie w którejś celi, albo jest już bardzo wyeksploatowany i nie trzyma napięcia, to ostatnie wydaje mi się mało prawdopodobne...

 

 

[ Dopisane: 16-10-2005, 21:45 ]

Mam jeszcze jedno pytanie: czy ETZ 250 ma ladowany akumulator?

 

 

Nawet WSK ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie kiedyś miałem to samo - nie niałem ładowania z powodu uszkodzonego regulatora - można było jeździć tylko na światłach postojowych. Po wymianie regulatora na elektroniczny (kupiłem do żuka za ok 20 zł) nie miałem problemu do momentu wytopienia się główki bezpiecznika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...