Skocz do zawartości

Inny przypadek - skrzynia Ural


anretam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam następujący objaw

Zaznaczę na początku ,ze biegi chodzą O.K. wysprzęglanie O.K. Ale np po wciśnięciu sprzęgła ze skrzyni dochodzi metaliczny odgłos jak gdyby hm nie wiem jak to nazwac ... kołatka nie kołatka - po wrzuceniu biegu 1, 2, 3 nic się nie dziej ale na 4 jak gdyby zrywa z podobnym odgłosem ze szkrzyni

 

 

Skrzynia jest po remoncie i obawiam się czy coś się gdzieś nie popuściło

Bardzo proszę Was o radę jako praktyków

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku usłyszałem to w czasie jazdy na czwórce - miałe wrażenie że czwórka chce wyskoczyć "jak gdyby coś przeskoczyło " i dalej spokój. Sprawdzałem później przy podniesionym tylnym kole - to co jakiś czas żęzi - po dodaniu gazu jest O.K.

Natomiast te dziwne odgłosy są słyszalne gdy włącze sprzęgło i zacznę pchać maszynę przy włączonym silniku - takie głóche stuki

 

[ Dopisane: 11-10-2005, 21:23 ]

Aha jeśli chodzi o twoje pytanie to nie wiem - niedawno zakupiłem tę maszyne. ALe myślę że wszystko było w porządku...

Może jestem przewrważliwiony :? A te odgłosy to naturalna sprawa

Najgorsze jest to że nie mam skali porównawczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ta napierdal%^nka jest jak wcisniesz sprzeglo to nie wina skrzyni tylko prawdopodobnie tarcz posrednia stuka. Nie ma sie czym przejmowac. chyba ze cos z ta koncowka popychacza sie dzieje co wchodzi w sprzeglo, moze ten kwadracik sie skonczyl. Jak sprzeglo rozlacza dobrze i wszystko jest ok, biegi nie wyskakuja to nie ma sie co przejmowac. Najlepiej zalozyc puste wydechy i nic nie slyszec. :-)

 

[ Dopisane: 11-10-2005, 22:15 ]

musialbys jeszcze sprawdzic regulacje biegow, zobacz czy jak wlaczasz 4 bieg czy wajcha recznej zmiany nigdzie nie zachacza i idzie do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Mój dnieper przyprawiał mnie o ból głowy i pleców co chwila...a to zażężolił, a to kichnął, pierdnął, pociekł...zaraz były nerwy i klucze w ruch. Od jakiegoś czasu przestałem się tym denerwować. Mniej macham kluczami, zmniejszyłem częstotliwość machania kluczami przy nim...no i przestał się ślinić, kichać, czasem pierdnie. Może mi się odwdzięcza, że przestałem go męczyć tak często :D. Poza tym pękło już 4.000 km i linka sprzęgła i licznika, nic poza tym (ODPUKAĆ) :D

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Mój dnieper przyprawiał mnie o ból głowy i pleców co chwila...a to zażężolił, a to kichnął, pierdnął, pociekł...zaraz były nerwy i klucze w ruch. Od jakiegoś czasu przestałem się tym denerwować. Mniej macham kluczami, zmniejszyłem częstotliwość machania kluczami przy nim...no i przestał się ślinić, kichać, czasem pierdnie. Może mi się odwdzięcza, że przestałem go męczyć tak często Wink. Poza tym pękło już 4.000 km i linka sprzęgła i licznika, nic poza tym (ODPUKAĆ) Notworthy

brawo kolego. Popieram twoja wypowiedz. Im wiecej majstrujesz przy motocyklu lub samochodzie tym wiecej sie cos pierd*&li . Najlepiej nic nie rozbierac i nie wiedziec w jakim stanie sa dane elementy bo mozna sie przerazic i kupe kasy wydac. A tak jak sprzet chodzi to chodzi, benzyne lac i jezdzic. Jak cos wysadzie ze nie idzie jechac to wtedy mozna zaczac naprawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odnowię temat dokładnie po roku bo objawy powróciły

Ale od początku z tym zrywaniem o którym pisałem w pierwszym poście - zdarzało się od czasu do czasu; raz było raz nie i przestało mi przeszkadzać. Ale teraz niestety po zrobieniu w sumie ok 4 tys km objaw przy zapiętej czwórce powrócił ze zdwojoną siłą i jest następujący - w czasie jazdy uralek zachowuje się tak jak gdyby rozpinał czwarty bieg na ułamki sekund z trzaskiem,uderzeniem i co za tym idzie przyhamowaniem z jednoczesnym wzrostem obrotów. Nie występuje ten objaw non stop np.: kilka km bez objawów a następne kilkaset metrów szarpnięcia tak mocne , że praktycznie nie pozwalają jechać...Przy pozostałych biegach wszystko jest O.K.

I ponowie pytanko : Co może być przyczyną, może ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz cos takiego wystepuje jak tarcz sprzeglowa od strony kola zamachowego jest odwrotnie zalozona. Przy wcisnieciu sprzegla schodzi z walka sprzeglowego, a po puszczeniu sprzegla chwile terkocze, po czym zazebi sie i ciagnie normalnie.

Jezeli te "szarpniecia" wystepuja niezaleznie od sprzegla, oraz biegi masz dobrze wyregulowane, tzn ze skrzynie trzeba wyciagnac, rozlozyc i sprawdzic stan wodzikow, przesuwek, skrzegiel klowych, zebatek. Innych mozliwosci nie ma.

 

chyba :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli te "szarpniecia" wystepuja niezaleznie od sprzegla, oraz biegi masz dobrze wyregulowane, tzn ze skrzynie trzeba wyciagnac, rozlozyc i sprawdzic stan wodzikow, przesuwek, skrzegiel klowych, zebatek. Innych mozliwosci nie ma.

 

chyba :icon_mrgreen:

I to właśnie mnie boli :buttrock: Kolejna ładna sobota ( pewnie jedna z ostatnich) a tu kiszka :clap:

A tak na poważnie to biegi są wyregulowane i przez kilka tysięcy kilometrów był spokój....tak więc pewnie remoncik mnie nie minie. Miałem tylko nadzieję , że taki objaw przy jednym biegu to jakaś błachostka....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Koledzy mam następujący objaw

Zaznaczę na początku ,ze biegi chodzą O.K. wysprzęglanie O.K. Ale np po wciśnięciu sprzęgła ze skrzyni dochodzi metaliczny odgłos jak gdyby hm nie wiem jak to nazwac ... kołatka nie kołatka - po wrzuceniu biegu 1, 2, 3 nic się nie dziej ale na 4 jak gdyby zrywa z podobnym odgłosem ze szkrzyni

Skrzynia jest po remoncie i obawiam się czy coś się gdzieś nie popuściło

Bardzo proszę Was o radę jako praktyków

Pozdrawiam

 

 

Witam, mam prośbę wyślij mi swój nómer tel. pogadamy 668260049 pozdrawiam Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...