Skocz do zawartości

Virago 1100 vs Shadow 750/1100 vs Magna 750


Carlos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jeżeli takie porównanie juz by było na forum to proszę o przekierowanie, ale jakoś nie mogłem znaleźć.

Po prostu chcę w przszłym sezonie przesiąść się z Virago 535 na któryś z tych trzech motocykli (Virago 1100 vs Shadow 750/1100 vs Magna 750).

Interesuje mnie nie tylko porównanie parametrów technicznych ,ale także "parametry jezdne" (czyli jak się prowadzi, jak na winklach się zachowuje, itp.) a także serwis (tutaj virago i shadow są proste jak konstrukcja młotka), bo burżujem nie jestem :D

Aha - lubię raczej dynamiczną jazdę (na ile mi tylko Virówka pozwala :lol: )

 

Pozdrawiam,

Carlos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze kiedys juz takie porownanie bylo, napewno gdzies bylo porownanie magny, shadow i volcana

 

Jako szczesliwy posiadacz magny moge powiedziec, ze jest to dobry motor, na winklach zachowuje sie przyzwoici i jest bardzo dynamiczna (kocham ja za to ;)) 82KM i 62Nm momentu robia swoje :D

 

Jednak na twoim miejscu wybral bym Virago 1100 ew. Shadow 1100 poniewaz serwis i naprawa Magny jest bardzo droga wrecz nieoplacalna, a trudno jest znalesc fachowca ktory bedzie potrafil ja naprawde dobrze zrobic, wiec trzeba sie liczyc z wizytami w warsztacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bardziej zalezy Ci na parametrach i osiągach bierz Magnę. Jesli na stylu bierz Shadowa a po środku jet Virago. Z tego zestawienia to ja bym brał Shadow 1100 a w następnej kolejności Magnę. Wszystkie mają podobne własciwości trakcyjne (tzn badziewie w porównaniu do "zwykłego" GSF 600 :-D ). Serwis najdroższy będzie przy Magnie (4 gaźniki, napęd łacuchem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Magna 750 to z nowszych po 1993 roku- maja naprawde kopa i przyzwoicie wykonane- technicznie silnik jest juz bez zarzutu, wyciaga-(w testach) 205 km/h- przyspieszeniem powala inne czoppery.

Shadow 1100- duzy moment z malych obrotow, jednak nic pow. 180(licznikowo), Virgo podobnie- jednak silnik nie pracuje juz tak miekko jak w Shadow 1100.

Twoj wybor:preferujesz szalencza jazde z nogami do przodu-Magna, spokojne turkotanie z mozliwoscia bezstresowego wyprzedzania TIR-w- (nie tak jak na 535) Shadow i Virago.Pozdr. Janek.P.S. W razie pytan o ceny podalem kiedys namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja na Twoim miejscu brałbym Shadowke. Ma niezawodny silnik, żadnych typowych przypadłości (jak np. rozrusznik w Virago), super klang oraz naprawdę niezłe osiągi. Szczególnie model 4 biegowy. Magnę odradzam tylko z jednego powodu - skomplikowany i drogi w remontach silnik - nawet mechanicy nie za bardzo się kwapią aby przy nim grzebać. Co do Virago - słyszałem wiele pozytywnych opinii - jak dla mnie jednak zbyt barokowy styl (typowy japoński chopper z poczatków produkcji) - choć to jest rzecz gustu.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V- power Magna nowszych serii (po 1993 roku)to nie ten silnik z wiecznymi problemami a wydech 4 w 4 szczegolnie z koncowkami Vince Hince potrafi powalic na kolana-jeden z ladniejszych klangow z rur wydechowych- glosne wydechy Shadow i Virago nie robia takiego wrazenia.

Jedynym minusem Magny jest to ze jest na lancuch i z tylu jest malo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odzew ;)

Rzeczywiście Virago 1100 wygląda trochę "barokowo" :? i ten rozrusznik, więc chyba odpada...

Zostaje więc Magna vs Shadow, skłaniam się ku Shadow, ze względu na serwis - przy mojej Virago 535 robimy wszystko z kumplem (a raczej on robi, a ja "pomagam" :lol: ale szybko się uczę :lol: ), więc w założeniu mam omijać serwisy, bo już i tak jestem "kasowo" na minusie :P

Ale pojawia się też Drag Star 650/1100...

Więc...ale Wam d..ę zawracam ;) , ale przecież po to jest to forum.

Teraz myślę o Shadow 750/1100 vs Drag Star 650/1100 - na razie zbieram monetę :D

Co myślicie o tych modelach?

 

ps.

Na Virago 535 rzeczywiście można sobie podnieść ciśnienie przy wyprzedzaniu tirów, ale to tylko z plecaczkiem i na 5 biegu :D wystarczy więc zrzucić jedno bądź drugie :lol: albo jedno i drugie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drag Star 650 (jak i Shadow 750 C2 i C3) to motocykle o parametrach takich jak Virago 535. O ile się nie mylę to Virago jest szybsze od obydwu tych motocykli (podobna moc silnika a mniejsza masa). Za to te same modele ale z silnikami 1100 są chyba godne polecenia. Mocy i momentu obrotowego mają wystarczajaco.

 

P.S.Virago miało problemy z rozrusznikiem do któregoś roku. Niepamietam dokładnie do którego ale nowsze modele nie powinny robić zadnych niespodizanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos jak chcesz bez problemow wyprzedzac z "pelnym wyposazeniem", to rob porownanie Shadow 1100- Dragstar 1100.

Honda bije Dragstara kultura pracy i zdaje sie "lepiej zrobiona", ale to juz osobisty wybor.Pozdr. Janek.P.. Wiem gdzie sa do kupienia- zreszta Pompka tez wie:-))))) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile za te Drag Stary i Shadowy z samiuśkiej Ameryki? 8) I ile za Intruza? 8)

Szczerze to... :? właśnie stałem się właścicielem Drag Stara 1100 z 2000r. ;)

Postaram się wkrótce wrzucić trochę zdjęć do galerii.

Nie będą mi już laski mówić, że "miałeś być na motocyklu, a ty jakimś rowerkiem przyjechałeś..." :lol: :lol: :lol: (Virago 535)

Ale kilku kumpli też chciałoby śmigać na czymś konkretnym na wiosnę, więc mogę "szepnąć słowo" ;) że jest coś fajnego. Tylko więcej szczegółów proszę :-)

Nie ma ktoś od Was serwisówek i instrukcji użytkownika do Drag Stara? Niestety nie stać mnie było na sprawny egzemplarz, więc trochę muszę pogrzebać w silniku... A to duzi chłopcy bardzo lubią :twisted: Niestety ja jestem dopiero na etapie nauki i jak działam po omacku, to zwykle więcej z tego szkód niż pożytku :lol: Biedna Viróweczka... :cry: czasami, to moje "naprawy" to raczej wiwisekcją można było nazwać :D ale pacjentka przeżyła (chociaż np. wczoraj pękł mi akumulator - :D Yuasa YB12AL-A - może był za szeroki?)

Czyli jutro znowu rower...ale nagram sobie odgłos motocykla na playera i będzie substytut :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...