Skocz do zawartości

Jawa 350 i chińskie korbowody.


Cinek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są dostępne nowe, kompletne korbowody do Jawy za około 50 zł, razem z czopami głównymi i łożyskami. Cena wydaje się atrakcyjna, chociaż sam korbowód nie wygląda tak solidnie jak oryginalny, czeski który był w silniku.

 

Czy warto stosować te korbowody? Nie interesują mnie wywody o wyższości oryginału nad chińszczyzną, tylko zdanie użytkowników wspomnianych wyrobów! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo to taniocha!

jakis czas temu pojawiły sie i u mnie ale kosztowały 120PLN

czeskie sa -każdy wie a w głowce korbowodu ma wprasowana tulejkę łozyskową a chinski jak pamiętam jest całkowity i ma utwardzoną głowke i stopę ale za to tylko w chińskich jest do kompletu czop .sam sie zastanawiałbym ale cena nie moze być wyznacznikiem-jestem w stanie sam wymienic igły w stopie wiec jesli bieżnie nie będą za mocno wypracowane to pozostane przy czeskich

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem je sobie dokładniej, potem obejrzałem czeskie...wizualnie nie podpadają....jedno czego się obawiam, to że te nowe łożyska będą gorsze niż stare. :mrgreen:

 

Jeszcze przed montażem spoleruję korbowody, i jadę do speca od wałów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hińskie rzeczy nie są tak popularne jak oryginały' date=' ale nierzadko lepsze Wink sprawdź i powiedz jak było

[/quote']

też mi się tak wydaje. Powoli mijają czasy, kiedy z chin to tylko "badziewie". Teraz, wraz z rozwojem technicznym i technologicznym nastąpił wyraźny skok do przodu w tej materii. Oczywiście nie wiem jak się będzie sprawa miała z tymi korbowodami ............. a ta cena jest spowodowana tym, że praca chińskiego robotnika kosztuje jakieś 5X mniej niż w czechach, a przypuszczam, że jest ona porównywalna z praca np. europejskiego robotnika

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje. Powoli mijają czasy' date=' kiedy z chin to tylko "badziewie". Teraz, wraz z rozwojem technicznym i technologicznym nastąpił wyraźny skok do przodu w tej materii. Oczywiście nie wiem jak się będzie sprawa miała z tymi korbowodami ............. a ta cena jest spowodowana tym, że praca chińskiego robotnika kosztuje jakieś 5X mniej niż w czechach, a przypuszczam, że jest ona porównywalna z praca np. europejskiego robotnika [/quote']

Ja kupilem 2 chińskie dętki do simka. pierwsza przy 1,5 atm. jakby pekła tzn. zeszło gwałtwnie powietrze lecz po wyjęciu i sprawdzeniu w wodzie bylo dobrze. zrobilem tak jeszcze 2 razy i założyłem drugą tamta wytrzymała 1,8 atm. Wk...łem sie i oddalem do sklepu a tam gość mówi że wszyscy co je kupowali zaraz oddali.

Być może przypadek? nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 2 chińskie dętki do simka. pierwsza przy 1' date='5 atm. jakby pekła tzn. zeszło gwałtwnie powietrze lecz po wyjęciu i sprawdzeniu w wodzie bylo dobrze. zrobilem tak jeszcze 2 razy i założyłem drugą tamta wytrzymała 1,8 atm. Wk...łem sie i oddalem do sklepu a tam gość mówi że wszyscy co je kupowali zaraz oddali.

Być może przypadek? nie wiem

[/quote']

 

a to dobre

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...