Skocz do zawartości

Pare problemów MZ ETZ 251


brugi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare problemów w MZcie 251, a mianowicie:

 

:!: Jak jade (z regóły na wysokich) to mi stzrela z tłumika aż iśkry lecą jak cholera

:!: Jak dłużej pojeżdże to w gumie od gaznika zbiera sie paliwo i nie wkreca sie na obroty dopiero jak spószcze to paliwo

 

Jak coś mi sie przyponmi albo pojawi sie nowy problem to bede pisał na bierząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorawdz kondensator,może masz uszkodzony i silnik nie spala całego paliwa co może byc(tak mi się wydaje) także przyczyna zbierania sie palwa w gazniku,mozesz także zmieni świeece,sprawdzi przewód i fajke.,no bo zapłon masz chyba elektroniczny i chyba sie nie przestawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszłem już do tego :] To wina gażnika nie dostawał powietrza a jak sciagłem gume to dostawał ale jak jeżdziłem z dużą predkoscia to dostawał znowu za duzo i strzelał.

 

 

Ale nie wiem czemu nie moge dobrze odpowietrzyć pzredniego hampla raz łapie a raz nie a z odpowietrznika wylatue ciagle tylko płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gampla to niekoniecznie moze byc zapowietrzony sam zacisk !! po pierwsze poruszaj przy odkreconym odpowierzniku kierownica- aby zacisk byl pod roznym katem i wszystkie powietrze ktore moglo gdzies zostac wyplynelo. pozniej zakrec odpowietrznik i wciskaj wielokrotnie dzwignie papki hamulcowej w celu (moze pod tloczkiem byc powietrze ) najlepiej gdybys tez wciskal dzwignie ustawiajac papke w roznych polozeniach (oczywiscie takich aby nie zalapala powietrza )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde mam podobny objaw z tym paliwem tzn tez mi sie zbiera w gumie wchodzącej do puszki filtra powietrza

i teraz moje pytanie : ta czarna guma nachodzi na gaznik i jest na niej założony "pierscionek" który słuzy do tego zeby ta gumka mocno siedziała na gazniku ja mam to dośc mocno skręcone i teraz powiedzcie mi czy faktycznie winna moze byc ta zbyt mocno osadzona guma przez co zbiera sie tam to paliwo i mam dziwny objaw od dłuższego czasu strasznie obkopcona swieca sprawdzałem juz wszystko filtr jest nowy gazniki zakładałem inne robiłem rózne kompbinajce z iglicą itp. i nic

 

dodam ze moto dobrze wkręca sie na wysokie obroty ogólnie silnik ładnie pracuje do czasu kiedy swieca maksymalnie sie obkopci dostaje przebicia i koniec silnik zaczyna przerywac i trzeba wkrecic inną swiece :-/

 

[ Dopisane: Środa, 12 Październik 2005, 17:15 ]

no niestety to nie wina gumy :D byłem w garazu poluzowałem ją

wykręciłem swiece wyczysciłęm załozyłem i zapaliłem motor

silnik popracował z 4-5 min i co sie okazało po wykręceniu świecy obkopcona :cry: nie wiem dlaczego, brak pomysłów

 

moze jakies sugestie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąsnie tez sie nad tym zastanawiałem

ale myslałem ze jak pósci uszczelniacz od lewej strony tj. ze paliwo bedzie sie mieszac z olejem a sprawdzałem olej jest czysty nie wali benzyną (byc moze sie myle ze tak powinno byc )

 

i jeszcze jest jeden dziwny objaw dosc troszke dymi nie jest to czarny dym myslałem ze leje za duzo oleju do paliwa ale tak nie jest gdyz parę razy wlałem troszke mniej niz powinno byc i dalej kopci tak samo

 

hmm moze faktycznie bierze olej :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien ze to nic wspólnego z mieszanką kombinowałem juz z poziomami iglicy ustawiłem na najuboższą mieszanke i nic dalej swieca po paru km. jest obkopcona

 

a jesli powiedzmy rzeczywiscie zaczoł puszczac uszczelniacz od strony sprzegła to mogło by to powodowac branie oleju przez silnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale mówie ze ustawiłem najuboższą mieszanke i nawet to nic nie pomogło a co do kopcenia to dosc mocno kopci na postoju na wolnych obrotach podczas jazdy juz troszke mniej wiec cos jest nie tak a napewno nie leje za duzo oleju do paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...