Skocz do zawartości

Ile oleju do lag


Rolf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też podłączę się do tematu. Planuje w przyszłości zrobić coś z moim widelcem' date=' bo mi czasami dobija i jest za miękki. Ile i jaki olej powinienem wlać do widelca ?

Moje moto to FZR600, 3HE (wersja H ?) Gdzie się szuka takich informacji ?

[/quote']

 

Ja proponuje zebys zalal olej do lag 15-20, a informacji ile szuka sie w serwisowce np. :D Do kazdej lagi wlewasz 435cm3 oleju, po całkowitym wcisnieciu lagi odstep od gory lagi do poziomu oleju powinien wynosic 101mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokłądnie Ci stuka w zawieszeniu? albo opisz kiedy stuka?

 

No właśnie nie bardzo wiem. Podczas jazdy po drobnych nierównościach, pęknięciach poprzecznych asfaltu nastepuje takie postukiwanie w rytm pracy zawieszenia.

 

[ Dopisane: 10-10-2005, 08:20 ]

Piotr Dudek napisał:
Do każdej lagi 508ccm.

 

http://www.motocykle.domeczek.pl/prezentac...r600/cbr600.htm

 

Więc jak ma być?

 

No chyba lekko mnie to skołowało. Sądzę jednak, że szpec z salonu Hondy wie więcej :idea: A takim chyba Piotr Dudek jest. Po zsumowaniu tego co piszą na Domeczku wychodzi 508 cm :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Do niedawna miałem F2 i robiłem przednią zawieche. Wlałem właśnie tyle co na podanej stronce, czyli 254 do każdej, oleju 10w. Zawias pracował dobrze, przynajmniej tak mi sie zadawało, bo to moje pierwsze moto było.  :D

 

Robiłeś jakiś większy remont, czy tylko olej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę te dane jeszcze u siebie. Zresztą zawsze można (jak są całe uszczelniacze i nie ma wycieków) zmierzyć poziom oleju miarką, od górnej powierzchnii lagijak jest wciśnięta w goleń. Prosta sprawa - potem wlewa się na taki sam poziom jak wykazał pomiar.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOWO dane na stronie którą podałeś są wyssane z palca.

Jeżeli wierzycie w wypociny jakiegoś oszołoma to wasza sprawa.

Jak jesteś tak dociekliwy to znajdź w necie autora tej strony i zaputaj skąd czerpał wiadomości na temat tych modeli.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi, o to czy jestem dociekliwy, czy nie. Lagi mi ciekły, więc musiałem się tym zająć. Znalazłem tę stronę i wlałem tyle oliwy co było podane, więc stąd moje zdziwenie, gdy podałeś coś innego. Skoro zajmujesz się motocyklami Honda, więc na peweno wiesz lepiej. Dziękuje za sprostowanie, bo do dnia dzisiejszego byłem świadom innej "pojemności" lagi w F2.

Przypuszczam, że nie tylko ja kożystałem ze strony i wlałem za mało oliwki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jeszcze raz zadaje pytanie , czy ktos wie ile wlac oleju do lagi w moto Yamaha RD 125, rocznik 82-85, model 10W?

 

2. Pytanie do dominika, jak bym przyjechal w tym lub przyszlym roku do HRG to wymienilibyscie mi uszczelniacze i olej ? Widzialem na stronce ze wymiania oleju 80zl ale o uszczelniaczach nie bylo to jeszcze jaka byla by cena? Wymienil bym sam ale nie wiem ile oleju wlac :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...