Skocz do zawartości

Ile oleju do lag


Rolf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar przed zimą wymienic jeszcze olej w lagach, niestety nie udało mi sie znaleźć w archiwum ile mam go zaaplikować.

Prośba do Kolegów o podpowiedź. Było by nieźle gdyby udało mi sie lekko utwardzić zawieszenie. Jaki mam wlać olej - ma tu na mysli markę i oznaczenia.

Motocykl to CBR 600 F2

 

Pozdrawiam

Rolf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdej lagi 508ccm.

Na nasze drogi dobrze nalać twardszego oleju typu 15W lub 20W firmy Bell Ray

 

Miałem nadzieję, że się Pan odezwie w Tym temacie :!:

Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że po wymianie oleju ustanie to irytujace postukiwanie w zawieszeniu. Albo i nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak istnieją. Ale to temat rzeka :

W niektórych motocyklach jest system antynurkujący z zasady w lewej goleni i on wymaga większej ilości oleju.

W motocyklach włoskich i nie tylko w jednej goleni jest sprężyna a w drugiej amortyzator hydrauliczny i też lejemy różne ilości oleju.

Niektóre motocykle miały w jednej goleni tłumienie dobicia a w drugiej odbicia i też wymagają różnych ilości oleju.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdej lagi 508ccm.

Na nasze drogi dobrze nalać twardszego oleju typu 15W lub 20W firmy Bell Ray

 

Miałem nadzieję, że się Pan odezwie w Tym temacie :!:

Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że po wymianie oleju ustanie to irytujace postukiwanie w zawieszeniu. Albo i nie..

 

 

A co dokłądnie Ci stuka w zawieszeniu? albo opisz kiedy stuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukać mogą pierścienie ślizgowe. Niestety wymiana oleju nie musi pomóc, a w przypadku zalania twardszego czasami stuka jeszcze bardziej.

Co do oleju - ja stosuję Mobila 15-20, dobrze się sprawdza w większości motocykli, przy okazji poprawia tłumienie.

 

Co do Suzuki RG - podaj rocznik i rynek docelowy, bo są różnice. 149 cm 1987 - 1991 (podpowiadam - felgi 16 cali przód, 18 tył), ale 372 od 1990 roku (na flegach 17 cali).

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

To ja też podłączę się do tematu. Planuje w przyszłości zrobić coś z moim widelcem, bo mi czasami dobija i jest za miękki. Ile i jaki olej powinienem wlać do widelca ?

Moje moto to FZR600, 3HE (wersja H ?) Gdzie się szuka takich informacji ?

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękki widelec i dobijanie to dwie różne sprawy.

Można utwardzić widelec gęstym olejem ale nie uchronisz go przed dobijaniem bo za to odpowiadają sprężyny. Jedynym logicznym wyjściem z takiej sytuacji jest wymiana sprężyn na twarde akcesoryjne.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jak się zaprzesz, to widelec z twardym olejem dobije się na długim hamowaniu właśnie przez spręzynę. Ale ... na krótkich nierównościach, czy w czasie codziennej eksploatacji wlanie gęstszego oleju minimalizuje dobijanie przodu. Od tego proponuję zacząć, a potem kombinować ze sprężynami.

Inna sprawa do wiek oleju - nie tylko lepkość ma wpływ na zachowanie zawieszenia. Sprawdzone wielokrotnie :-).

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Suzuki RG - podaj rocznik i rynek docelowy' date=' bo są różnice. 149 cm 1987 - 1991 (podpowiadam - felgi 16 cali przód, 18 tył), ale 372 od 1990 roku (na flegach 17 cali).

[/quote']

rocznik 93

felgi 17

co konkretnie oznacza to "372" bo ja nie w temacie

 

 

I jeszcze dla kumpla moglibyscie podac ile trzeba wlac i jaki do

Yamahy RD125LC , model 10W , rocznik 82-85 , on chce utwardzic zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie moze skad bierzecie takie info...? z serwisowek czy co?? jesli mozna to podajcie tez do hondy ns-1 montessa 2000r. z gory dzieki... a musze sie ty mzajac bo zawiecha z przodu jest tragiczna.. malo ze mieciutka to jeszcze dobija.... i to baaardzo mocno przy byle dziurze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...