Skocz do zawartości

Czy pasażera obejmuję ubezpieczenie NW z polisy??


Astarte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tego roku coś koło czerwca miałam mała przygodę.

 

Wybrałam się ze znajomymi na małą przejażdżkę i na jednej ze stacji plecaczek jednego z kolegów spytał się czy nie mógł by się przysiąść do mojego Gs-a (wiedziałam że zamierza robić prawko i ma zamiar zakupić motocykl) 8) . Nie miałam nic przeciwko, więc ze spokojem się zgodziłam. Usiadła na motocyklu (który był postawiony na nóżce bocznej) i przy próbie prostowania motocykl przeważył ją na drugą stronę :) . Oczywiście wszyscy podbiegli i pomogli jej się podnieść (a tak na marginesie jest ona bardzo wątłą osóbką, ok. 160 cm wzrostu).

 

Straty w moto żadne, jednak ona skarżyła się na ból w łopatce :) . Żeby wszystko dobrze sprawdzić powiadomiony kolega, samochodem zawiózł ją do szpitala. Najlepsze jest we wszsytkim to, że przy zdumieni wszystkich koleżanka wróciła zagipsowana do połowy :P - złamanie łopatki ocenił lekarz :?

 

No i teraz wypadałoby się starać o jakąś kasę z ubezpieczenia. Jednak ona ubezpieczona była tylko w pracy, więc takiego wypadku to ubezpieczenie nie obejmowało. Jednak ja wraz z OC wykupiłam także NW. Co powinnyśmy teraz zrobić żeby postarać się wyciągnąć należną kasę od PZU??

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Za zlamanie lopatki wydaje mi sie ze powinni wiecej wyplacac, gdyz jest to duzy uszczerbek na zdrowi. Ale szczerze powiedziawszy ja sie nie znam, nigdy nic nie mialam zlamanego i nigdy o ubezpieczenie sie nie ubiegalam.

 

Ale jak mowicie ze kasa z ubezpieczenia sie jej nalezy to zaczne to zalatwiac :)

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie kolejna próba wyłudzenia :) choć może był to NW? w końu nikt nie planował łamać się :)

No na nieszczeście to byl Nieszczęśliwy Wypadek ;) ale co zrobić - lamać się jest rzeczą ludzka :P

Tylko raczej i tak trzeba będzie troche nagiąć rawdę nówiąc że to ja z pasażerem się na stacji wywrócilam, gdyż koleżanka nie miala prawka i nie wiem czy w takim wypadku by uznali że mogla siedziec na miejscu kierowcy. Chyba lepiej nie ryzykować, nie od dzisiaj wiadomo, że ubezpieczyciele to krętacze!

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się widzi że ma prawo cię skarżyć o odszkodowanie z twojego OC.

Są to duuuuuuuużo większe pieniądze niż NW. Ja za złamaną rękę dostałem głupie 800zł. W życiu już nie wykupię NW, takie gówniane pieniądze niech sobie wsadzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...