Skocz do zawartości

jak wielkie moze miec kłopoty?


JAKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, chodzi o to ze znajomy jzdzi na JAWIE TS 350 na czarnych blachac (któe nie sa z jego regionu), ma przy sobie dowód rejestracyjny na swój motor ze zgodnymi numerami rejestracyjnymi i numerami silnika ale juz z dawno nie aktualnym przegladem, bez OC i bez prawka, jest pełnoletni. Jakie beda poczynania funkcjonariuszy kiedy zostanie zatrzymany? jakiej wysokosci grozi mu kara pieniezna. I czy w razie czego to nie lepiej jest juz uciekac mimo tego ze po tych numerach moga jakos do niego dojsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 700zł z funduszu????

stawki sie pozmienialy???? o ile sie nie myle za cos takiego "grozi" przedzial 3-5tys zł.(mam na mysli jazde bez OC).

pozdrufka

powered

 

3-5 tys to jest na auta, taniej osobowe, drożej dostawcze, najdrożej ciężarowe. Za motocykle płaci się mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostanie kolejno karę za wszystkie wykroczenia - za brak przeglądu - mandat, za brak ubezpieczenia - mandat + zatrzymanie motocykla (odcholowanie na parking policyjny właściciel pokrywa koszty holowania i parkingu) + kara z UFG + konieczność ubezpieczenia motocykla jeżeli nie było wcześniejszego ubezpieczenia to wydaje mi się że od chwili zarejestrowania na siebie z odsetkami karnymi (wydaje mi się że nie więcej jak za 3 lata), brak prawka - mandat. Efekt końcowy nieznany.

Proponuję żeby gość się zastanowił nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Michał: zabawa zaczyna się dopiero przy ewentualnym dzwonie. Gość płaci z kieszeni za mienie które zniszczył. Dla przykładu :

 

-wymiana słupa betonowego przydrożnego energetycznego złamanego po lekkim uderzeniu przez pojazd: 4500 zyli

-wymiana barierek energochłonnych przy drodze: jakieś 2500 zyli za 2 odcinki po 10 metrów

-wymiana błotnika tylnego i drzwi po lekkim uderzeniu w serwisie w bryce średniej klasy: 12000 zyli na wejściu

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę tu jedną rzecz sprostować. Policja NIE MA PRAWA kontrolować posiadania polisy OC. Inna sprawa, że w przypadku zatrzymania takiego delikwenta nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go pod tym względem sprawdzili innymi kanałami i podali cynk do FG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja NIE MA PRAWA kontrolować posiadania polisy OC.

Jak to nie ma prawa?! To kto ma?! To dlaczego mają prawo dać Mandat za nie posiadanie aktualnego OC?! Poza tym pozdrawiam kolege DRowca :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hikor, no to mnie zaskoczyleś, bo zawsze mnie prosza o nią (POLISE OC), a z tego co slyszalem to jak nie masz to Mandacik i kolegium do 5000 PLN:(

 

Kolega DR-owiec również pozdrawia kolegę przechrztę .

 

NO WIESZ?!!??!!?!?!?!?!?!?!?!??! he he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na pewno policja ma prawo kontrolowac OC, podobnie jak urzedy komunikacji. Zostalo to wprowadzone nowa ustawa z 2003 roku. Faktem jest iz przez kilka lat policja nie miala takiego prawa.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...