Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie SIMSONA


kuba1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dawno tu niezaglądałem bo miałem problem z kompem chciałbym zadać kilka pytań odnośnie simsona sr50:

1. Czy w każdym simsonie tego typu licznik skacze i czy da się to naprawić?

2. Czy jeśli kupi się zestaw tuningowa 60 na allegro(w którym niema iglicy) to czy będzie pasowała głowica z 50?

3. Czy polepsza osiągi filter stożkowy taki z allegro i czy nie zmniejsza żywotności simka?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu filtra stozkowego Simek bedzie mial fajniejszy dzwiek i lepeij wkrecal sie na obroty (w moim przypadku tak bylo) a co do zestawow 60ccm z Allegro to ja zabardzo zdania na ten temat nie mam wiec wole wogole nie mowic...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry stozkowe troche gorzej filtruja, ale stawiaja mniejszy opor i dzwiek jest lepszy(pomruk). jesli gorzej filtruja, to i minimalne ilosci syfu wlatuja do cylindra... ale i tak zaden filtr nie zatrzyma w sobie wszystkiego, wiec jak dla mnie warto w to zainwestowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dobry filtr nie powinien skrócić żywotności silnika.

To jakaś nowa teoria. Każdy sportowy filtr ma mniejszą zdolność oczyszczania przez co ma mniejszy opór i teoretycznie lepsze osiągi.

Słabsza zdolność oczyszczania czyt. więcej syfu leci do silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem stozkowy do sima s 51 i nie pasowal (ocieral o puszke elektryki) ale w simsone sr nie wiem morze lepiej kupic wygiety :lol:

 

I tak i tak nie bedzie pasował bo Simson nie ma takego przeznaczenia (jesli chodzi w wciskanie stożków).Dlatego bedzie trzeba zawsze przerabiac.Standartem jest ze S51 trzeba wyciąc otwór z schowku a w SR trzeba sie pozbyć połowy pusszki od filtra powietzrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? Powiedz coś więcej.Jakie masz żarówki 6 czy 12 V?Jaką masz cewke pod bakiem 6 czy 12 ? Jaki masz akumulator 6 czy 12?O jaki typ simka Ci chodz , enduro czy zwykły , który rok? Czy ty w ogóle masz simsona albo jakieś moto? bo jakieś dziwne pytania zadajesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...