Skocz do zawartości

Mandat na Słowacji... i co teraz??


Astarte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio ze znajomymi zrobiliśmy sobie bardzo drogie zdjęcie :( , no ale cóż.

 

Przed Popradem na Słowacji jest piękny długi 5 kilometrowy tunelik no i jak zwykle wpadliśmy na głupi pomysł i zatrzymaliśmy się w nim w zatoczce awaryjnej :twisted: i cykaliśmy sobie fotki. Na nasze nieszczęście w tunelu jest 79 kamer :-x (tak nas policmajster poinformował) i zaraz po wyjeździe z niego zostaliśmy zatrzymani i każdy dostał po 2000 koron mandatu :(

 

Teraz pytanie do was, mandat oczywiście był kredytowy. Jak to jest z zapłatą, mają możliwość jakiegoś wyegzekwowania tej kasy, czy mogę podrzeć ten kwitek??

 

Czytałam w jakimś wątku że ktoś miał potem problemu z wjazdem na teren Słowacji. Miał ktoś może podobne wątpliwości czy jakieś dobre wiadomości??

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi się tego wątku czytać, ale może w nim znajdziesz odpowiednie informacje:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=2...5220&a=29561486

 

 

a swoja droga nie widzę problemu by polski urząd skarbowy nie mógł ściągnać mandatu nałożonego w Słowacji,

ale nie znam się i nie wiem dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w tym roku, z tym, że zarobiłem dwa mandaty w Anglii - też założyłem temat na 4um co z tym fantem począć i ktoś (chyba zbycho) odpisał, że dostał mandat na Słowacji i przy ponownym wjeździe na granicy kazali mu płacić. Jak poszperasz w atchiwum tego działu znajdziesz mój wątek, tam temat był trochę rozwinięty.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytałam właśnie ten wątek o twoich bodajże 200 funtach mandatu w Anglii i tam właśnie Zbyho mówił że miał problemy z wjazdem. Ale czy ktoś miał podobną sytuację. Może to był odosobniony przypadek??

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz pojazd to może ... Ten sam numer paszportu, te same numery rejestracyjne to prawie 100% pewności że będziesz płacić.

Chyba że sobie zrobisz kilkuletnią przerwę, tak też chyba po pewnym czasie czyszczą rejestry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku kończy mi się paszport, będę zmieniać na nowy.

W przyszłym roku mam zamiar zmieniać sprzęta, nowa rejestracja.

Tam gdzie jestem zameldowana nie mieszkam (poczta wraca listy do nadawcy z podpisem "adresat już tam nie mieszka").

 

Czyli jednynie rzeczywiście na granicy, ale też nie wiadomo. Okaże się w przyszłym roku jak wybiorę się tam pośmigać :twisted:

 

NO włanie z tym czyszczeniem rejestrów, to prawda??

 

Pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz pojazd to może ... Ten sam numer paszportu, te same numery rejestracyjne to prawie 100% pewności że będziesz płacić.

Chyba że sobie zrobisz kilkuletnią przerwę, tak też chyba po pewnym czasie czyszczą rejestry.

 

No ale na granicy rzadko sprawdzaja dowod rejestracyjny a w wiekszosci tylko dowod osobisty wiec przypuszczam ze szybciej to moze byc dopisane w aktach do nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... na granicy słowackiej najczęściej pokazuję się tylko dowód osobisty. Dowód rejestracyjny ode mnie chcieli tylko raz, a granicę przekraczam często :?

 

Możę rzeczywiście przypisanie do nazwiska, ale to też bezsensu bo np. Janów Kowalskich w Polsce jest trochę :(

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Oststnio , własnie podczas tej ich akcji zostałem wyhaczony w jakiejś dziurze za

granica w Korbielowie. Jak widziałem tylko sami polacy tam byli trzepani.

Jachałem sobie motorkiem, widzę 40, pomalutku odpuściłem, nie wiem ile jechałem

może 50-60, wyskoczył na mnie taki jeden i kazał zjechac. Przede mną jeszcze 2

albo 3 auta z Polski. Koles mi wmawiał że jechałem 70, na prośbe o pokazanie

pomiaru z radaru, powiedział, że radar to tam gdzies a w ogóle to już skasowali.

Wiedząc, że nie mam słowackich koron ani w ogóle żadnej gotówki tylko karty,

wykminili, że wystawią mi kredytowy, jak nie zapłace to będe miał problem z

wjazdem na Słowacje. Już mi to zaczęło latać, niech pisze mam gdzies jego

Słowację. Koles pyta się co robię, i tu mi zaświtało i tak trochę żartem

powiedziąłem,że jestem policjantem. Chciał zobaczyc blachę, ale popatrzyłem na

niego jak na kretyna i mowie, że przecież jestem na wakacjach. Pomyślał chwilę i

w końcu powiedizał temu drugiemu, że jestem ich kolega po fachu. Nie dośc , że

mnie puścił to jeszcze powiedział mi gdzie stoja inne patrole.

Dodam, że znam trochę srodowisko i nomenklaturę, więc trochę go tam omamiłem

gadką na branżowe tematy.

Do tej pory się z tego śmieje.

Może to dobry bajer na gliny, w Polsce nie przejdzie ale za granicą...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe dowody osobiste sa przeciagane na granicy przez czytnik - ale czesto tylko przy wjezdzaniu na slowacje a przy wyjezdzaniu czesto droga jest otwarta i tylko sie spojrza i jazda. Gorzej jest z Czechami oni potrafia sie czepiac o byle co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam jeszcze jedną prośbę :D Może się znajdzie jakaś mądra głowa, która kuma coś ze słowackiego, albo ma jakiś ichniejszy słowanik w domu i przetłumaczy mi co jest tu napisane:

 

mandat.jpg

 

Najbardziej interesuje mnie ostatnie zdanie 8) a jeszcze bardziej co to znaczy "vymahany"??

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...