Skocz do zawartości

Szlif - świadkowie - Cynk - zdjęcie do gazety gotowe...


LUZIPOWER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witka !

Wróciłem z trasy z 3-miasta i od razu podjechałem do mojej kobiety na całusa. Padał deszcz. Wsiadła do samochodu i nagle słysze wydech kumpla Transalp-a po czym szlif. Dobiegam do niego leżącego na mokrej kostce brukowej, pomagam mu podnieść moto i pytam sie czy nic mu nie jest ! (tylko jucha z palucha, bo rękawic nie założył) Od razy full gapiów których dość mocno zjeb*łem i się jakoś zmyli ! Byłem busem więc akurat się złożyło że mogliśmy od razu zapakować moto na pake ! I nie uwierzycie > nagle zjawia sie koles od naszej brukowej (jednej z 2 z resztą) gazety z aparatem w łapie który na szczęście nie zdążył dotrzeć na czas (moto już było "schowane")

 

Morał - już widzę co było by napisane w gazecie np "szalejący motocyklista sparzył się własną zabawką" albo "a mógł zabić..." !!! a jemu poprostu uciekł tył na strasznie śliskiej kostce brukowej ! Najlepsze jest to, że u mnie w miejscowości (jak pewnie w wielu innych) dochodzi do wielu stłuczek i jakoś do momentu gdy nikt nie ucierpi paparazzi (nie wiem jak to się pisze) się nie pokazują ! A gdy szlifa załapał motocyklista to pojawił się w ciągu 4-5 minut ! Kto dał cynk nie wiem, ale strasznie mnie to wk*rwiło i strasznie się ciesze, że akurat byłem busem i zwinęliśmy "dowody"!

 

Sorka za dość kiepsko trzymający się kupy tekst i mam nadzieję, że skumaliście co chciałem powiedzieć przez "morał" - bo nadal jestem pod wpływem emocji !

 

Kumplowi nic się nie stało poza zdartymi opuszkami pod paznokciami i delikatnym zbiciu kolana ! Moto - delikatnie przerysowany lakier, wygięty podnóżek, złamana kierownica od wysokości zbiorniczka na płyn, klamka wygięta na wzór toru kartingowego, złamane lustro !

 

Kiedy w końcu przestaną nas postrzegać jako "świrów, niebezpiecznych dla otoczenia" - nigdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze moral z tego jeden-nigdy nie wsiadaj na moto bez rekawic. A co do fotografa-taka jest ich praca, zyja z sensacji-wiec nie ma sie czym podniecac ze robia zdjecia. Zobacz ze codziennie w TV,gazetach,necie ukazuja sie zdjecia z ludzkich tragedii-i to czesto duzo powazniejszych niz mial Twoj kumpel. Taki lajf....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj po południu u mnie w mieście rozwalił sie chłopak na cbr-ce 900,jechał bez kasku,niewychamował przed samochodem i skasował drzwi w aucie i to powarznie,jego zabrali nieprzytomnego do szpitala ze skasowans twarzą.dzisiaj był krótki artykuł o tym zdarzeniu w gazecie,nie było napisane że to był jakis wariat czy cos,napisali że wypadek miał motocyklista (to była jedyna błędna informacja bo to nie był motocyklista,tylko koles który chciał sie przejechac )i że lekarze walczyli wczoraj o jego życie,widocznie reporter gazety nie szukał sensacji tylko spojrzał na wypadek trzezwym okiem.wydaje mi się że własnie niewiedza niektórych reporterów powoduje takie beznadziejne sensacjie,przyjada na miejsce wypadku zobaczą skasowane moto,wysłuchaj relacji jakis starych dewot i piszą że koles jechał 200 prze miasto.wiadomo my tez nie jestesmy bez winy,czesto się zgadza że łamiemy przepisy,ale kto i nie łamie ale przydałoby sie trzeżwe spojrzenie ze strony dzinikarzy na takie sprawy to nie byłoby aż takich senasacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki w krakowie sciagaja takim fotografom okulary {o ile ma } i w morde

za mała miejscowość - mnie tu wszyscy znają a szczególnie pan fotograf - miał bym przeje*ane !

Ja widze moral

no chyba nie do końca skumałeś moj temat !

reporter gazety nie szukał sensacji tylko spojrzał na wypadek trzezwym okiem

tylko zazdrościć podejścia tego reportera ! u nas jest masakra ! kiedyś cofając autem w mieście na środku drogi wylazła mi baba z dzieckiem w wózku... jedynie plastikowe kółko od wózka się wygieło ! Dzieciak nawet nie płakał i leżał w wózeczku ! zawiozłem ją do Poznania do jakiejś kliniki na badania dziecka czy nic mu nie jest - i abym miał dowód, że było ok i nie musiał odszkodowań płacić ! A co napisała gazeta:

 

"Dziecko na asfalcie" ...na skutek czego dziecko wypadło z wózka na asfalt. Średzka karetka odwiozła dziecko na sygnale do poznańskiego szpitala

 

chciałem wtedy iść do nich i zrobić burze - aby się sprostowanie ukazało itd. ale matka kategorycznie mi zabronila mówiąc "nie ruszaj gówna. bo zacznie śmierdzieć" i odpuściłem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na skutek czego dziecko wypadło z wózka na asfalt. Średzka karetka odwiozła dziecko na sygnale do poznańskiego szpitala

więc pomyślcie co by było gdyby zrobił te zdjęcia !!!

Nie, po prostu z calej tej historii wyciagnalem troszke inne wnioski, niz te ktore Ty chciales zebym wyciagnal.

no masz racje ! przyznaje !

kazac przy was cos milego o motocyklistach napisać

:-) następnym razem pomyślę o tym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że własnie niewiedza niektórych reporterów  powoduje takie beznadziejne sensacjie,przyjada na miejsce wypadku zobaczą skasowane moto,wysłuchaj relacji jakis starych dewot i piszą że koles jechał 200 prze miasto.wiadomo my tez nie jestesmy bez winy,czesto się zgadza że łamiemy przepisy,ale kto i nie łamie ale przydałoby sie trzeżwe spojrzenie ze strony dzinikarzy na takie sprawy to nie byłoby aż takich senasacji.

Jakiś czas temu przestałem wierzyć w niewiedzę dziennikarzy i zacząłem uważnie liczyć kto, ile i w jaki sposób może zarobić kasy na takich pomyłkach. W wypadku motocyklistów jest to nad wyraz oczywiste - prymitywne społeczeństwo lubi krew i nie lubi motocyklistów. Temat jest świetny. Skończmy z mitem tempego dziennikarzyny. To są szczwane liski, które doskonale wiedzą jak się wybić...

 

Dziennikarze nie piszą bzdet bez celu. Ktoś im zapłacił albo ich przekonał do pisania kłamstw[1]. Dlatego nie może być żadnego pobłażania dla takich gnojków. Trzeba gazetom wytaczać procesy - wtedy się nauczą.

 

 

[1] przykład: w sieci szaleje wirus a dziennikarz w TV mówi że "wszystkie komputery są zagrożone". Dzięki temu kłamstwu (makintosze, pecety z linuksem i tysiące unixowych serwerów nawet sie nie obejrzą) kasy nie traci Microsoft. Dziennikarze dobrze wiedzą, że są inne systemy operacyjne bo nie są ciemniakami a ich koledzy z redakcji pracują często na Makach w Photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja nie znam gazety która opisuje motocyklistów w jakiś tam superlatywach (no oprucz gazet motocyklowych;) Reszta to sa same brukowce!!!Dziennikarze (tj.pseudo dziennikarze) z których być może nie jeden lubi motocykle ale sie sprzedaja za psie grosze-niedowartościowane fagaje.Szkoda gadać bo w oczach ludzi jesteśmy świrami co tylko może motywować żeby takowymi zostac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...