Skocz do zawartości

stary filtr w rosyjskich bokserach


kazaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Madras30, może i masz rację. Dzięki za wsparcie. MOC, ja sie nie denerwuje. Mam prośbę, udajmy, że poprostu sie nie znamy, poprostu ja nie będe pisał nic o twoich postach, Ty nic o moich. Wiesz, ja swojego czasu przeprosiłem tych co obraziłem. Ale widzę, ze do Ciebie i to nie dotarło. Więc udajmy że sienei znamy ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to kiedys powiedziec ale zapomnialem. Znajomy w swoim moto (rusku) mial charmonijkowe laczenie filtra powietrza. Dal z prostego gladkiego weza i spalanie spadlo o ok. 0,9 - 1,0l /100km. Podobno ze ta guma hamuje dolot powietrza. Mialem to w innym topicu napisac ale zapomnialem a nie chce odnawiac starych bebechow. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to kiedys powiedziec ale zapomnialem. Znajomy w swoim moto (rusku) mial charmonijkowe laczenie filtra powietrza. Dal z prostego gladkiego weza i spalanie spadlo o ok. 0,9 - 1,0l /100km. Podobno ze ta guma hamuje dolot powietrza. Mialem to w innym topicu napisac ale zapomnialem a nie chce odnawiac starych bebechow. Pozdro.

przy malych srednicach wezy jak np w rusku moze miec znaczenie gdyz wystepuja zawirowania przy sciankach i moga znacznie wplywac na caly przeplyw. No a pozatym harmonijki brzydko wygladaja i do odkurzacza sie nadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że z takim przypadkiem sie nie spotkałem. Moim zdaniem, gdyby było tak, że te harmonijki blokowałyby przepływ powietrza działałoby to jak "ssanie - przysłona" i spalanie podniosłoby się. Sądzę, iż owe zawirowania o których wspomniano, mogą dodatnio wpływać na rozdrobnienie paliwa, a rozdrobnienie paliwa, to lepsze >pełniejsze< spalanie, no bo po co wymyślili "Turbinke Kowalskiego" i patenty z "nieruchomymi "wiatraczkami" umieszczanymi w maluchu w dolocie - nad wlotem powietrza do gaźnika?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

no bo po co wymyślili "Turbinke Kowalskiego" i patenty z "nieruchomymi "wiatraczkami" umieszczanymi w maluchu w dolocie - nad wlotem powietrza do gaźnika?!

 

Po co ?? Dla kasy :mrgreen: Radze poczytac np inż Kwiatkowskiego ... pisze obszernie o tych "super hiper usprawniaczach " :!:

 

Sądzę, iż owe zawirowania o których wspomniano, mogą dodatnio wpływać na rozdrobnienie paliwa, a rozdrobnienie paliwa, to lepsze >pełniejsze< spalanie

 

Mechanika płynów sie kłania :D

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeee

 

Piszesz tak

Moim zdaniem, gdyby było tak, że te harmonijki blokowałyby przepływ powietrza działałoby to jak "ssanie - przysłona" i spalanie podniosłoby się

 

I z tego co napisal Adik (a wiec wnioski praktyczne ) spalanie rzeczywiscie sie podnosi.

 

A nastepne zdanie

Sądzę, iż owe zawirowania o których wspomniano, mogą dodatnio wpływać na rozdrobnienie paliwa, a rozdrobnienie paliwa, to lepsze >pełniejsze< spalanie

 

A to juz jest moim skromnym zdaniem nieprawda :D

 

Zawirowania to moze by to i wywolywalo .. gdyby przeplyw byl laminarny . A ze jest turbulentny (np dla porownania predkosc gazow w kanale dolotowym Junaka wynosi ok 30 m/s) wiec tak czy inaczej zawirowania są ( nawet ciezko mowic o zawirowaniach kiedy wystepuje wymiana masy w calej objetosci).A o turbinkach i innych wynalazkach to juz pisalem .

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Spalanie spadlo po zalozeniu gładkich rurek , bo zmniejszyly sie opory przeplywu i spadlo podcisnienie (a zawirowania o ktorych wspominales nie maja nic do tego .. co juz zreszta napisalem) . Proste nie ? Moze zle zrobilem ze nie napisalem tego do razu w poprzednim poscie 8O

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...