Skocz do zawartości

(odblokowanie) Gilera GSM Supermoto 50cm 2002 (problem)


motorbiker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

braciak zakupił Gilerke, motorek super ale problem :-x

 

żaden serwis w Łodzi nie może sobie dać rady z odblokowaniem!!

-sprawdzony wydech

-elektronika

-zmieniona zębatka

na 6 biegu traci moc i zwalnia!!

 

podejrzenie pada na skrzynie biegów!!

 

prosze(jeśli ktoś ma) schemat skrzyni biegów w celu usunięcia blokady!!

chodzi mi o jakiś pomysł jak zmienić przełożenia aby usunąć blokade...

 

dzieki z góry za pomoc i checi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniona zębatka

zębatka napedzająca łancuch napedowy (zdawcza?) ? która i czy na wiekszą czy na mniejszą ?

 

jedyne blokady na skrzyniach o jakich słyszałem to poprostu "coś" na mechanizmie zmiany biegów, co nie pozwala zapiąc ostatniego biegu (np. dt125) i innych raczej na pewno nie robiono

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zębatki sa ok 10 i 53 co dało jakiś tam efekt na plus

czyli co? lepiej przyspiesza czy ma wiekszy v max?

napisz, dokładnie o tych zebatkach. czy np z przodu była większa a teraz jest mniejsza czy jak?

 

a może tłok już swoje przepracował i zasługuje na emeryture :roll:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było 10 i 50

 

jest 10 i 53 ...prędkość max wzrosła o ok 10 kmh

 

a jak u Ciebie z matematyką?

 

[ Dopisane: 23-09-2005' date=' 15:34[/i'] ]

jeżeli to prawda co piszesz to ten motorek nie dokręca się nawet na 5 biegu i potrzebowałby zmiany na 9/56 lub 9/58

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w funbike byłeś ?

 

hmmm... a mozesz zdradzic mi gdzie to jest??? niestety musze przyznac ze jakosc wykonywanych w tych wiekszych serwisach uslug nie jest za ciekawa(jesli chodzi o odblokowywanie). szukaja rozwiazania od du*y strony. jedynym jak dla mnie prawdziwym serwisem, z ktorego ja chetnie korzystam(tylko pytam:P) jets JAPAN SERVICE na ulicy wydawniczej chyba 4(bilboard hurtowni ELDORADO) robia tam sprzety wszystkich marek i wiem, ze to co robia robia dla pasji a nie dla kasy! mam nadzieje ze tym nikogo nie zrazilem- takie jest moje zdanie odnosnie tych serwisow w lodzi, ktore ja odwiedzialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada to zwalnianie ? robi takie buu czy poprostu nie ma sily zeby sie wkrecic na maxymalne obroty? zwalnia delikatnie czy mocno i szybko? na innych biegach przyspiesza normalnie? jaki v-max jest na piatym biegu i do ilu zwalnia na 6?na luzie kreci sie normalnie do obrotow ktore powinien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długie biegi. Po wbiciu na 6 obroty spadają tak nisko że silnik nie ma mocy przezwyciężyć oporów ruchu.

 

biegi w motocyklu sa dopasowane do jego mocy itd. nie moga byc wiec za dlugie. moze byc cos takiego jak blokada na gazniku, ale tez mi sie nie wydaje. moj kolega tak mial w jinchengu ze jak wrzucil na 4(ostatni) to moto nie mialo sily jechac... ale to tez bez sensu bo przeciez na jedynce moto bierze wiecej paliwa niz na 6, bowyzsze obroty i w ogole... trudna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...