Skocz do zawartości

Jakie moga byc objawy nieszczelnej uszczelki pod glowica w Z


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na twoim miejscu oddawałbym już motor do jakiegoś serwisu :!: im dłużęj zwleaksz (i jeździsz) tym gorzej dla twojego silnika :!: narazie może to tylko uszczelka, a jak nie zrobisz tego jak najszybciej to dojdzie też planowanie głowicy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi michał czy stało się' date=' to po jakimś serwisie czy tak nagle zaczęło się dziać??? [/quote']

Przyznaje, ze nie pamietam dokladnie kiedy sie zaczelo - poczatek byl taki ze czasami po zgaszeniu motocykla po szybszej jezdzie plyn bulgotal przez kilkadziesiat sekund - wtedy zaczalem sie interesowac.

Wloty nie sa pomylone bo wtedy plyn bylby systematycznie tloczony do zbiorniczka a mnie sie to zdarza co jakis czas

 

Na twoim miejscu oddawałbym już motor do jakiegoś serwisu im dłużęj zwleaksz (i jeździsz) tym gorzej dla twojego silnika narazie może to tylko uszczelka' date=' a jak nie zrobisz tego jak najszybciej to dojdzie też planowanie głowicy [/quote']

Masz zupelna racje, motocykl juz stoi w warsztacie, tylko ze jakos mechanicy sie nie moga do tego zabrac.

 

[ Dopisane: Poniedziałek 03 Październik, 2005 ]

Mam juz motocykl z powrotem

Powiedzieli ze uszczelke wymienili a glowica nie wymagala planowania i po obejrzeniu nie jest uszkodzona.

Na razie nie ma juz tego bulgotania jak wczesniej, zobaczymy jak dlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekaw jestem jak sprawuje sie moto po wymianie tej uszczelki, czy plyn juz zostaje na swoim miejscu i wogole czy osiagi moto sie polepszyly bo mnie czeka taka sama robota. Moglbys podac jeszcze jakie poniosles koszty tej operacji.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest wymieniona, glowica sprawdzona, nie wymagala planowania ani spawania - tak powiedzieli. Na razie nie ma bulgotania plynu, do czego zdazylem sie przyzwyczaic - przyznaje ze podczas gaszenia silnika z drzacym sercem wysluchuje reakcji - zobaczymy czy plyn nie zacznie sie przelewac po pewnym czasie.

Koszt wymiany to tylko 400 zl + uszczelka ktora kosztowala 177 zl i plyn chlodnicy ale warsztat do najtanszych nie nalezy.

Oleju nie wymieniali poniewaz byl zmieniony kilka dni wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ściąganiu głowicy' date=' nie ma możliwości by resztki płunu nie dostały sie do oleju. Wiem z doświadczenia z autami.[/quote']

 

Chyba, że warsztat operuję w tak sterylnych warunkach jak na sali operacyjnej i sexi siostra biega na około stołu z ssakiem :D...

 

...do najlepszych chyba też nie bo przy każdej wymianie uszczelki głowica powinna być planowana...

 

Jeśłi głowica nie była splanowana, to mogą się pojawić wycieki po pewnym czasie... no chyba że dał ją ktoś na hermetic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi głowica nie była splanowana, to mogą się pojawić wycieki po pewnym czasie... no chyba że dał ją ktoś na hermetic;)

Masz na mysli wycieki oleju z silnika czy wycieki plynu z chlodnicy ?

 

Same mile wiadomosci mi przesylacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...