Skocz do zawartości

Odzież i ochraniacze do Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja cały sezon obleciałem w trzewikach, teraz mam buciki z prawdziwego zdarzenia diadora MX4 i szczerze powiem ze miałem mnóstwo szczęścia ze nic nie zrobiłem sobie w nogę ;/ ,buty enduro sa naprawdę ważne i warto odżałować trochę kasy z imprezy czy choć by z paliwa i kupić sobie buciki ,co do glanow nie sadze aby zdawały egzamin niby maja metalowy czubek ale noga w kostce jest wiotka i może ona polecieć ,tak wiec odłożyć ,kupić i jeździć szkoda czasu na kontuzje :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do glanow nie sadze aby zdawały egzamin niby maja metalowy czubek ale...

 

 

Ale ten metalowy nos nie chroni :icon_mrgreen: Ja mam wzmacniane buty warsztatowe i tam ten nos coś daje jednak to się bardziej nadaje do kopania ludzi po piszczelach jak chcą Ci fure buchnąć niż do jazdy enduro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że dobre,jeśli nie masz możliwości mieć oryginału.Z doświadczenia wiem że większość z nas zaczynała na zwykłych szmatach.Jeśli koleś pyta się mnie czy kupi za 3 tyś moto to nie odpowiem że pierw powinien kupić buty za 600 zł nie mówiąc o reszcie.Sam zaczynałem na glanach bo nie było mnie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja jeżdze DT80która niedługo remont generalny silnika bedzie przechodziła;) a wracając do tematu to mam już prawie skompletowany ubiór tzn. :

-kask THH enduro(model MX3 bodajze nie pamiętam) + gogle SCOTT'a model X89

-nakolannkiki polisporta na zawiasie

-zbroja na siatce utiki

-rękawiczki THOR Phase 3.0

-spodnie FLY 303

-kurtka SCOTT San Diego

 

No i brakuje mi butów jeszcze i nie mam pojecia jakie kupic szukam czegoś do 500zł ale chwilowo brak kasy (będzie w wakacje;)). Myślałem nad FLY Viper, Forma Terrain itp. Co byście polecili z tych tańszych modeli?? nie mam zamiaru wydawać duzo wiecej niz to 500 zł wiec nie podajcie butów które kosztują 600 i wiecej bo to za wysoka kategoria jak narazie dla mnie;)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam właśnie pytanko co do tych rękawiczek : THOR Phase 3.0 , bądz http://allegro.pl/item333023988_super_reka...co_recing_.html , tylko własnie nie wiem co to te 2 za rękawiczki, o Thorach tak samo opini żadnej jeszcze nie słyszałem. Więc czekam, bo do kompletu brakuje tylko rękawiczek i bluzy( jeśli ktoś ma na handel w przystepnej cenie to dawać na PW, rękawiczki XL, bluza L).

 

pzdr

Edytowane przez kornol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, na sam wstęp napiszę że starałem się poszukać troszkę na forum tego typu tematów, niestety jedyne jakie znalazłem były starej daty i wszelkie linki były nieaktualne.

 

Przechodząc do tematu. Mam MBK X-Limit 50cm3 i poszukuję dobrego ubrania na enduro w rozsądnej cenie. Dokładniej chodzi mi o buty, spodnie, rękawiczki, bluzę i ochraniacze. Przyznam się że jestem początkujący i nie znam się zbytnio na tego typu rzeczach. Doradzałem się znajomego motocyklisty, powiedział że jak dla mnie wystarczyły by mi dobre rękawiczki, zbroja, bluza, ochraniacze na nogi i buty, choć buty niekoniecznie. Kupując ubranie uwzględniam też zagraniczne portale aukcyjne. Dokładniej z Wielkiej Brytanii, mam tam rodzinę więc z przesyłką nie miałbym problemu, a z tego co oglądałem orientacyjnie ceny są niższe niż w Polsce.

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące bluz na cross/enduro. Czy w rozmiarach podawanych przez producentów są uwzględniane poprawki na pancerz czy trzeba kupować większy rozmiar?

 

No i najważniejsze mam 188cm wzrostu rozmiar spodni to 34, rozmiar bluzy L, numer buta 44 - 45, dłoń XL (bynajmniej mam taki rozmiar w rękawiczce rowerowej).

 

Chciałbym poznać opinię, bardziej doświadczonych kolegów z forum niż kasjera ze sklepu z akcesoriami takiego typu, na temat mojej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty to podstawa, wiele nie trzeba aby w zwykłych "trampkach" stopa zawinęła się na podnóżku. Buty offroadowe też nie dają 100% ochrony ale ją kosmicznie zwiększają w porównaniu do zwykłego obuwia. Szukaj obuwia najlepiej z aluminiowymi zapięciami, unikaj butów fly viper i maverick, totalny shit. Ogólnie jest zasada żeby brać but o nr większy niż normalne obuwie, ale najlepiej przymierzyć. Na przykład normalne buty mam rozmiar 44, mam 2 pary butów fox-a i sidi. Obie 44 i foxy są idealne, zaś w sidi mam luz i często robią mi się odciski od tego

 

Ochraniacze na kolana jeśli nie planujesz zakupu ortez to nie ważne jakie waźmiesz bo wszystke będą chroniły na mniej wiecej takim samym poziomie czytaj : przed udeżeniami, zadrapaniami nie przed skręceniem itp kolan

 

Polecam Ci kupić zestaw buzer+pas nerkowy zamiast zbroi na siatce, nie będziesz się gotwał jak w przypadku tego drugiego a ochrona jest na tym samym poziomie, no i jak w przyszłości będziesz chciał to bez problemu dorzucisz leatt brace do tego zestawu. Spokojnie taki za 150-200 zł wystarczy, firma nie gra roli bo w przedziale do 500 masz stosowany plastik ABS

 

Spodnie i bluzkę weź takie jak ci się podobają, bardzo dobrymi porduktami cechuje się fox.thor,sinisalo czy oneal, ostatnie produkty fly też podobno sądobrej jakości. Co do rozmiaru do spodnie 34 powiny pasować , zaś bluza to XL, przy L możesz mieć ciasno i krótko

 

Co do rękawiczek to jak wyżej, od siebie tylko polece Ci rękawiczki firmy Novik, są super i chyba najlepsze rękawiczki w jakich miałem okazje jeździć. Dostaniesz je w tym sklepie :ra-cer.eu

 

Ogólnie , najważniejszymi elemantami są buty i kask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :D ostatnio zakupiłem sobie nowy moto:) Yamaha YZF 426 :D

i teraz mam problem jakiej firmy ubranie kupic :D jak narazie chcialem kupic: kask z goglami, buty i buzer:) to napewno, a spodnie i koszulke nie wiem czy mi kasy starczy ;/ na to wszystko mam okolo 1000zł :) co polecacie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam !

W zeszłym tygodniu doznałem bolesnego w skutkach wypadkach podczas endurzenia. Jadąc dość szybko (zapięty 5 bieg, YZF250) najechałem na zarośnięty trawą głaz. Finałem był lot przez kierownicę i upadek na lewą stronę ciała,w skutego czego doznałem stłuczenia żeber,obita nerka(krwiomocz),wybity bark.

Aby w przyszłości skutki były mniej bolesne,chciałbym się jakoś dodatkowo zabezpieczyć przed ponownym wypadkiem.

Mam buzer-a,który ochrania bark,przedramiona,klatę,plecy,ale niestety niema ochrony nerek.

 

Pytanie do doświadczonych kolegów :jakie dodatkowe ochraniacze moglibyście mi polecić na tą cześć ciała?

Czy nie ograniczy mi to ruchów podczas jazdy ?

Cena nie gra roli-zdrowie ponad wszystko

 

Pozdrawiam

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz przejrzeć ofertę buzerów na siatce. np. http://allegro.pl/zbroja-buzer-zolw-alpinestars-bionic-r-l-poznan-i4372512205.html

 

warto poprzymierzać różne buzery bo one mają bardzo różne konstrukcje i po prostu w jednym bedzie ci wygodnie a w innym nie.

 

Ja miałem kiedyś dokładnie identyczną sytuację - SXF250 na wykręconej piątce i uderzenie w kamień w trawie. Na szczęście jedynie nadwyrężyłem nogę przy upadku i nie mogłem normalnie chodzić przez 3 tygodnie. Ale po upadku leżałem 30m od kamienia :-) Jakie masz straty w motocyklu? Bo u mnie jedynie felga wgięta - cyba dletego że uderzyłem równiótko centralnie w środek kamola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W zeszłym tygodniu doznałem bolesnego w skutkach wypadkach podczas endurzenia. Jadąc dość szybko (zapięty 5 bieg, YZF250) najechałem na zarośnięty trawą głaz. Finałem był lot przez kierownicę i upadek na lewą stronę ciała,w skutego czego doznałem stłuczenia żeber,obita nerka(krwiomocz),wybity bark.

Aby w przyszłości skutki były mniej bolesne,chciałbym się jakoś dodatkowo zabezpieczyć przed ponownym wypadkiem.

Mam buzer-a,który ochrania bark,przedramiona,klatę,plecy,ale niestety niema ochrony nerek.

 

Pytanie do doświadczonych kolegów :jakie dodatkowe ochraniacze moglibyście mi polecić na tą cześć ciała?

Czy nie ograniczy mi to ruchów podczas jazdy ?

Cena nie gra roli-zdrowie ponad wszystko

 

Pozdrawiam

Przejrzyj moje buzery, może znajdziesz cos dla siebie:

 

http://em-motorsport.eu/pl/c/Buzery/66/1

 

 

Polecam przede wszystkim pierwszy Alpinestars'a. Sam jeżdzę na podobnym i nie narzekam przy upadkach. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem przymierzać buzer Fox-a Raceframe CE z tego katalogu http://www.held.pl/ Chyba się na niego rzucę,bo naprawdę dobry będzie i spełnia moje kryteria. Cena też przystępna.

 

 

Przejrzyj moje buzery, może znajdziesz cos dla siebie:

 

 

Przejrzałem Twoją ofertę i znalazłem w niej fajny kask foxa-podpasi pod kolor moto i ubioru.Będę dzwonił

 

Jakie masz straty w motocyklu?

 

Chłodnica lewa do kosza, bak rozszczelniony (naderwany jeden uchwyt),dekiel od strony magneta,kierownica zgięta i przy spuszczaniu ze stołka słychać jak sprężyna w przedniej ladze dzwoni- na weekend daję do fachowca niech tam zajrzy. Wydaje mi się,że w 2k zł się zamknę z naprawą i ubiorem. Niedługo kończy się urlop,a ja nawet baku nie wyjeździłem :sad:

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...