Skocz do zawartości

ODPALANIE 4T


Ogr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nic nie muszę ustawiać mam automatyczny dekompresator' date=' wystarczy energicznie kopnąć i musi zapalić.

 

 

ale jeden problem nei ma rozrusznika elektr.... jakis rozprężnik czy cos...przy rączce sprzegła jest ze latwiej sie odpala..ale dupa nie zapale tego...chłop 2 metry kopał to odpalił ale nie ja....... moze jakis sposób na to ? bo dr chyba tez nie ma rozrusznika... ?

A z kąd jesteś, Paweł (data7) mógł by cię pouczyć odpalać motocykl, On ma DR600 i zapala go bez problemów a wysoki i wypasiony nie jest :mrgreen:

 

z okolic torunia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s a jak palic np po wywrotce kiedy 4T lubia sie zalewac ??

Np: w WR 250F jest to tak pomyslane, iz masz specjalna dziwignie ktora wlanczasz gdy motocykl sie zalewa ;) a jak jest w DR to niewiem :flesje: GDy mi sie ktm zaleje to chwile czekam lub "kopie na sucho" zeby wacha ktora zostala sie "wypalila" i wtedy bez problemu odpala.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po glebie jak zaleje to kopie sie " na sucho " przy wlaczonym odprezniku kilka razy a potem zapalasz normalnie. Jesli chodzi o mase sprzetow to KTM stara generacja i XR 600 maja podobna mase reszta jest ciezsza DR 600 165 kg, XT 600 prawie 170 z paliwem oszywiscie.

Generalnie jak nie jestes mechanikiem to raczej odpusc sobie KTM starej generacji- a i tak do ostrej extremalnej jazdy pozostale sprzety tak sobie sie nadaja wlasnie z powodu masy. Poza tym warunkiem ostrej jazdy sa dobre oleje syntetyczne+ czeste wymiany oleju(np. co 1500km)+ regularne sprawdzanie co 1500km luzow zaworowych i ewentualnie korekta, sprawdzanie luzow wahacza, glowki ramy i czesta kontrola lozysk glowki ramy, korekta amortyzatorow z przodu -wymiana sprezyn na progresywne( w XR nowszych nie ma potrzeby)+ kombinacje z olejem bo fabryczne do amorkow sa za slabe itp...Pozdr. Janek.P.S. W moim sprzecie odpalanie wyglada tak przekrecam kluczyk+ naciskam sprzeglo+ naciskam czerwony guziczek, po chwili lomotow jak z sieczkarni moto gada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak ja tylko bez sprzegla bo mam autodekompresator :P ale za to 180 kilo nie polatasz za ostro w terenie chcociaz gdyby zrobic pozadna nie turystyczna zawieche to czemu by nie :P :roll:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak ja tylko bez sprzegla bo mam autodekompresator :P ale za to 180 kilo nie polatasz za ostro w terenie chcociaz gdyby zrobic pozadna nie turystyczna zawieche to czemu by nie :P  :roll:

 

nom, dlatego narazie i tak nie sprzedam pegaso wiec zdejmuje lampy zegary plastiki lusterka i inne badziewia i jade na tor z kumplem :P zobaczymy co wyjdzie z tego ... mam polini 160 i wydech arrow to te 30koni napewno , wiec wystarczy pegaso 125 wazy kolo 130 chyba, jak myślicie po zdjeciu tego wszystko ile bedzie mial ? tylko lipa ze mam dozownik... ale doleje wrazie co do baku troche, na 5litrow to ile oleju dolać? z 25ml ? bo dawke i tak ma wysoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm a moge zlać olej i mieszać w baku, i nic nie rozłanczac? bo za bardzo niewiem jak , tzn zbiorniczek dozownika ok wiem gdzie,dalej pompka jest z lewej strony pod pokrywą silnika, i z pompki idzie kabelek do gaznika, czyli tą pompke rozłączyc tylko jak ? całkiem kabel od gaznika rozłączyc zbiorniczek odkrecic , ale co z pompką? odkrecic całość??? a i jak za 20zł paliwa to ile oleju ?? w ml ... .

 

 

Druga sprawa to jak odpiąc kable od kierunków i lamp ? bo to chce zdjąc napewno ,plastiki inaczej nie zejdą a juz odkrecilem... tylko pod przednią owiewką jest od ....... tych kabli i są połączone wszystkie wiec ciezko odpiąc... czyli musze odkrecic szkiełko kierunkowskazu i od żarówki pociągnąc ten kabelek i wyjdzie??to samo z lampami ???

odkrecilbym tez zegary ale tam tez od tych kontrolek obrotomierza itp kabli pelno sie nie połapie pozniej chyba.....

 

osłonka na lancuch musi byc?? czy moge zdjąc, i jak mam upsy z przodu to tez muszą byc oslonki na golenie ??[czyli blotnik ..]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyki w szkole nie miales?? :mrgreen: 1:40 - czyli na 40litrow wachy idzie litr oleju, wiec na 4 litry wachy idzie 100ml oleju czyli na 4,5litra wlej troszke ponad 110ml. Aaa i taka uwaga (sadze ze dosc wazna). Najpierw wstrzasnij butelka zeby olej osadzil sie na sciankach, bo ilosc oleju na tym wskazniku przed wstrzasnieciem i po moze sie roznic nawet o 50ml!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyki w szkole nie miales??  :mrgreen:  1:40 - czyli na 40litrow wachy idzie litr oleju, wiec na 4 litry wachy idzie 100ml oleju czyli na 4,5litra wlej troszke ponad 110ml. Aaa i taka uwaga (sadze ze dosc wazna). Najpierw wstrzasnij butelka zeby olej osadzil sie na sciankach, bo ilosc oleju na tym wskazniku przed wstrzasnieciem i po moze sie roznic nawet o 50ml!!!!

a najlepiej odmierz sobie olej przelewajac do jakiegos pojemniczka z miarka(np. do pil sa takie buteleczki na 100ml -dobra rzecz do odmierzania oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzewając stary temat.....

 

Zlalazłem na forum XT instrukcję odpalania z kopa:

Włączyk kranik na RES, wyciągnąć ssanie, przekopać lekko ze 2-3 razy na odprężniku bez zapłonu a potem zapłon i nawet lekki kop wystarczy.

W moim przypadku działa w 100%

 

W moim przypadku kopie z miejsca jak kopnia jest już w połowie drogi (z półobrotu), po drugim "cyk", bo tak jest łatwiej i przyjemniej. I o dziwo nie trzeba do tego siły bo odpalam w klapkach.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...