Skocz do zawartości

kawas zx 9 czy yamaha thunderace


Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady, jeśłi chodzi o pozycję na moto to na dzisiejsze standardy to ZX9R jest turystykiem. Jeśli zx9 to 98-99 - jest ze 30 kg lżejsza i bardziej poręczna.

 

Podobny problem miał kolega - i wyszło że thunderace jest :

1. Cięższy (od roczników 99-98 ZX)

2. Wygoda bardzo podobna

3.Jest motocyklem żadkim w porównaniu do ZX - a to oznacza że trudno zakupić na bazarach np. plastiki, i inne części...

 

Ja bym brał 9-kę, zresztą zapytaj na priva sql i spidi mają!

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cięższy (od roczników 99-98 ZX)

2. Wygoda bardzo podobna

3.Jest motocyklem żadkim w porównaniu do ZX - a to oznacza że trudno

4. wpierdala olej i to podobno konkretnie

 

Ja tez bym bral dziewiatke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a thunderace raczej 96

Z tego co interesowalem sie, to bezwglednie nalezy unikac rocznikow 96 YZF, bo mialy problemy ze smarowaniem. W rocznikach 97 ten problem wyeliminowano. Co do wyboru-to zalezy do czego chcesz motonga uzywac. Na pewno YZF bedzie wygodniejszy do wypadow we dwoje, a 9tka lepsza do ostrej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blady SC-33 to głównie sprzęt do wygłupów, nie do zakatowania. Jest nerwowy w prowadzeniu, wymaga amorka skrętu. Jest nieco wolniejszy od ZX9R (ok. 270km/h), ale bez porównania lepiej daje na gumę. 9tka jest przy nim ciut masywniejsza, spokojniejsza w prowadzeniu i bardziej turystyczna, ale Bladym też daje się podróżować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastranawiam się nad zmianą motocykla... i rozważam zakup zx 9 tki... jednakże w grę wchodzi tylko rocznik powyżej 2003 z poprawioną ramą, zawieszeniem i silnikiem... to świtna propozycja dla tych którzy chcą mieć moto do szybkiej turystyki a także do osatrzejszego wymiatania... dobra ochrona przed wiatrem, w miarę komfortowa pozycja i mocny silnik...ale bez fajerwerków w stylu r 1 czy gsxr... i tak w zupełności aż nadto mocy żeby wykożystać to na polskich drogach...jeździłem wcześniej zzr 1100 i nie mam żdanych zastrzeżeń co do niezawodności( co wiele osób prbuje kawasaki zarzucić)... uważam że to jest dobry kompromis pomiędzy sportem a turystyką... i jesli nazbieram odpowiednią gotówkę i trafię dobry egzemplarz to nie będę się zastanawiał.... chociaż też kusi mnie honda vfr 800... no ale kawa ma więcej ikry... w brytyjskim Bike Trader wypatrzyłem model z roku 2004 już za 4,5 tys. funtów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakże w grę wchodzi tylko rocznik powyżej 2003 z poprawioną ramą, zawieszeniem i silnikiem...

Mówisz o modelu 2002-2003.

chociaż też kusi mnie honda vfr 800

Nie żartuj. ZX9R to jakby nie patrzeć motocykl sportowy, a VFR to pierdzący tapczan.

wypatrzyłem model z roku 2004 już za 4,5 tys. funtów...

W 2004 już 10tka była. Może trafił się jakiś egzemplarz z 2003r...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2004 roku Kawasaki oficjalnie jeszcze miało zx9 w sprzedarzy.. może faktycznie były to roczniki starsze z 2003roku... chodzi mi o model z zastrzałem na tylnym wahaczu i z czterotłoczkowymi zaciskami nissin na przodzie... to jest moim zdaniem złoty środek.. nie za słaby... nie za mocny... nie za lekki nie za cięzki...w miarę wygodny... no i z której strony by nie patrzeć ładny.... a przy tym nie tak klockowaty jak cbr xx czy Haya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...