Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Cholera sie przestraszylem bo mam te same objawy... zamawiam uszczelke jak najszybciej i zajmuje sie ta srubka...

 

USzczeleczkę w larssonie łądnie mają, dwa dni temu doszła w błyskawicznym tempie, koszt 22zł z przesyłką, a faktycznie po co sobie robić problem, jak można go usunąć.

 

Kolego brunogranda, o jakmi wężyku mówisz? u góry czy na dole?? Bo rozumiem chodzi CI o spust oleju tak?? Weź klucz nasadowy i musi puścić nie ma bata.

 

Pozdro

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USzczeleczkę w larssonie łądnie mają, dwa dni temu doszła w błyskawicznym tempie, koszt 22zł z przesyłką, a faktycznie po co sobie robić problem, jak można go usunąć.

 

Kolego brunogranda, o jakmi wężyku mówisz? u góry czy na dole?? Bo rozumiem chodzi CI o spust oleju tak?? Weź klucz nasadowy i musi puścić nie ma bata.

 

Pozdro

urban

 

chodzi o ten wężyk co wychodzi z ramy i zasila w olej silnik, a śruba jakby to powiedzieć, troch się wyokrągliła i chyba tylko przecinak albo rozwiert jej pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ten wężyk co wychodzi z ramy i zasila w olej silnik, a śruba jakby to powiedzieć, troch się wyokrągliła i chyba tylko przecinak albo rozwiert jej pomoże.

Dobrze zrobiłeś zdejmując ten wężyk, możesz także odkrecić śrubę od spodu w ramie ( nie tą od spustu oleju ) na klucz 19. To jest siatkowy filtr oleju, przeczysć go przy okazji, pozdro.

Edytowane przez marcin1989

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka musi być! Możesz oczywiscie uzyc silikonu ale po co? Nie dosc ze to nieestetycznie wyglada to jeszcze zle go ulozysz i bedziesz miec wyciek. Jak Marcin wyzej wspomnial uszczelka w larssonie to koszt 22 zl wiec ja bym sie nawet nie zastanawial!

Kolejna sprawa, jak przykrecacie pokrywe sprzegla to uzywacie klucza dynamometrycznego czy wkrecacie "na oko"? wiecie moze na jaki moment mam ustawic taki klucz bo mam mozliwosc pozyczenia?

z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka musi być! Możesz oczywiscie uzyc silikonu ale po co? Nie dosc ze to nieestetycznie wyglada to jeszcze zle go ulozysz i bedziesz miec wyciek. Jak Marcin wyzej wspomnial uszczelka w larssonie to koszt 22 zl wiec ja bym sie nawet nie zastanawial!

Kolejna sprawa, jak przykrecacie pokrywe sprzegla to uzywacie klucza dynamometrycznego czy wkrecacie "na oko"? wiecie moze na jaki moment mam ustawic taki klucz bo mam mozliwosc pozyczenia?

z gory dzieki za pomoc!

Od razu mówię, że nie polecam tej metody ale ja poskładałem dekiel od sprzęgła na sylikon ( jakiś profesjonalny nie ten wiejski czerwony ) , wcześniej dokładnie oczyściłem powierzchnie styku i ją odtłuściłem, sylikonu dałem mało, po skręceniu prawie go nie widać, to co wystaje później poobrywam ale teraz mi się nie chce. Jednak składając bez uszczelki trzeba pamiętać o dźwigni zmiany biegów która to gdy silnik jest w kupie jest blokowana przez pokrywę sprzęgła i gdy się nie da uszczelki to pokrywa dociska tą oś dźwigni i nie da się zmieniać biegów, ja podszlifowałem oś dosłownie o 0,2mm i jest cacy, jak już napisałem nie polecam tego sposobu ale 22zł w kieszeni :flesje:

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam tego sposobu ale 22zł w kieszeni :biggrin:

 

Wiesz co?

To działa na zasadzie podcierania tyłka szkłem.

Mści się to później okrutnie, bo skoro producent zastosował uszczelkę papierową, to nie zrobił tego dla swojego widzimisię lub dla naciągania klienta przy każdorazowym demontarzu pokrywy sprzegła. Stosuje się ja dlatego, że pokrywy sprzęgłą nie demontuje sie tak czesto jak np pojkrywę zaworów , gdzie zastosowana gumowo-metalowa uszczelka nie jest jednorazowa.

Prawidłowo uszczelkę papierową smaruje sie cieniutką wartswą silikonu i takie rozwiazanie jest bardzo trwałe a co najważniejsze szczelne.

 

Jeszcze jedno-na materiałach eksploatacyjnych się nie oszczędza.

 

Weź sobie tą zasadę kolego do serca i nie odbieraj czasem mojego posta jako złośliwości pod Twoim adresem.

Nie warto uczyć sie na własnych błędach.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialem zapytac czy to normalne ze na zgaszonym silniku ciezko znalezc luz bo na biegu jałowym bezproblemu, czy to moze byc problem tej sruby pod koszem sprzegłowym?

No i jak u was jest z poziomem oleju bo ja mam dziwne przeczucie ze umnie rosnie poziom oleju i tak jak by jest rzadszy jak myslicie czy to benzyna sie leje jak jest niedogrzany silnik przez pierscienie? A moze uszczelniacze zaworowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno-na materiałach eksploatacyjnych się nie oszczędza.

 

Weź sobie tą zasadę kolego do serca i nie odbieraj czasem mojego posta jako złośliwości pod Twoim adresem.

Nie warto uczyć sie na własnych błędach.

pzdr

Zapamiętam :icon_biggrin: , z uszczelką pod głowicą nie kombinuje daje nową, pozdro.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka zamówiona za 17,50 zł, wiec taniej :lalag:

 

Moja uszczelka też kosztowała 17,50 tylko te niemiłosierne koszty przesyłki. Ale nie ubolewam z tego powodu;d

 

marekkkk3 to że na zgaszonym silniku cieżko znaleźć luz, to normalne, bo żadne z kół zębatych się nie obraca, po lekki przepchnięciu motocykla, problem znika??

 

Marcin1989 gdzie jest siatkowy filtr oleju w dr?? Od dołu, jeszcze niżęj niż śruba spustowa? Czy tam chodzą jakieś wężyki do tej śruby na 19 czy nie??

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znika jak sie przepchnie;) tylko ciezko znalezc bo szybko przeskakuje na 2.

A jak myslicie czemu moze ciezko palic na zimnym???

u mnie problem zniknal po dokladnym czyszczeniu gaznika i regulacji pali niemal na dotyk znaczy sie na kopa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marcin1989 gdzie jest siatkowy filtr oleju w dr?? Od dołu, jeszcze niżęj niż śruba spustowa? Czy tam chodzą jakieś wężyki do tej śruby na 19 czy nie??

 

Pozdrawiam

urban

Mam nadzieję, że link działa:

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a6c146751af1704d

 

Pozdro.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że link działa:

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a6c146751af1704d

 

Pozdro.

 

Skąd masz taki fajny schemacik. Masz tego więcej odnośnie DR??

 

Ktoś pytał o moment dorkęcenia pokrywy. Pomyśl, że ta śruba nie trzyma nic wiele, a jest ich dużo, więc dokręcenie ich z momentem 8-10 Nm w zupełności wystarczy. To tylko śrubka M6, więc nie ma co przesadzać bo itak nie pomoże, a gwint można raz dwa wyciągnąć.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...