Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja mam podobne objawy z dodawaniem gazu plus kopanie. Sęk w tym że muszę się tak 15 do 20 okopać w kopkę zanim drań zaskoczy...

 

Nigdy nie miałem okazji jeździć motocyklem palonym na kopnik i juz 3 dzień walki ( o zapaleniu na zimno za 3 razem czy 4 można zapomnieć) z tym zasranym paleniem na kopnik....

 

 

Jest jakies specjalna technika palenia ?? oczywiście używam odprężnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się nauczyć i wyczaić moto,na początku moją odpalałem dwa dni więc się nie przejmuj,po prostu próbuj aż wyczaisz jak pali najlepiej,poza tym wyregulował bym gaźnik i wymienił świecę

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą regulacją dałem ciała... wczoraj zacząłem kręcić śrubką od mieszanki ( jest wyprowadzona za pomocą takiej sprytnej linki z pokrętłem na końcu ) i zaczął mi strzelać, dymy walić i takie rzeczy. Wiem że nie powinienem go ruszać ale z nerwów że nie odpala to tak jest

 

Oddam go gdzieś do dobrego mechanika bo następne 4 tygodni nie będę miał czasu na żadne naprawy czy poprawki a jak przyjdzie niedziela to wtedy mnie nerwa tłucze że nie jeżdżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie robie remacik silnika w dr350 i mam pytanie posiadam tłok o wymiarach 78,86 i cylinder 79,13 tłok chyba jest juz troche zamały do tego cylindra i zastanawiam sie nad wymiana na nadwymiarowy ale niewiem jakiej firmy zakupic znalazlem na allegro takiego;

 

http://moto.allegro.pl/item1085980838_tlok...25_sprawdz.html

 

ma on nieduzy nadwymiar i w razie co jest pozniej jeszcze sporo innych nadwymiarów skoleji tłoki wossnera maja juz soporo wiekszy nadwymiar i po szlifie do takiego tłoka jak link ponizej to pozostanie juz nie zaduzo mozliwosci w razie jak cos by sie stało

 

http://moto.allegro.pl/item1094643254_tlok...wossner_ss.html

 

doradzcie panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wossner.com.pl/product_info.php...4236ef16d811f1e

 

poza 79.94 masz jeszcze 3 nad wymiary więc no problem,szlif i honowanie na 80mm i tłok 79.94 o ile dostępny i jazda ;]

 

jak robisz moto dla siebie to bierz tłoki wossnera/wiseco/vertex/prox ;]

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wossner.com.pl/product_info.php...4236ef16d811f1e

 

poza 79.94 masz jeszcze 3 nad wymiary więc no problem,szlif i honowanie na 80mm i tłok 79.94 o ile dostępny i jazda ;]

 

jak robisz moto dla siebie to bierz tłoki wossnera/wiseco/vertex/prox ;]

 

 

forum to zajefajna sprawa co do linka który mi kolego dałes to jak myslisz jak bym wstawił tłok tej firmy o rozmirze 78,94 to bez szlifu dało by rade, ja mam lekko jajowaty ten cylinder rozbieznosc jest taka 79,09 do 79,13

 

cylinder oczywiscie gładziutki zero rys itp jedynie delikatny próg od strony jaja czyli od wydechu

Edytowane przez kuku54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum to zajefajna sprawa co do linka który mi kolego dałes to jak myslisz jak bym wstawił tłok tej firmy o rozmirze 78,94 to bez szlifu dało by rade, ja mam lekko jajowaty ten cylinder rozbieznosc jest taka 79,09 do 79,13

 

cylinder oczywiscie gładziutki zero rys itp jedynie delikatny próg od strony jaja czyli od wydechu

 

Pewnie, że bez szlifu da radę - motocykl z pewnością będzie jeździł.. Tylko, że twój cylinder już nie nadaje się pod nominalny tłok. Skoro pomierzyłeś, stwierdziłeś, że jest "jajo", to konkluzja powinna być tylko jedna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

forum to zajefajna sprawa co do linka który mi kolego dałes to jak myslisz jak bym wstawił tłok tej firmy o rozmirze 78,94 to bez szlifu dało by rade, ja mam lekko jajowaty ten cylinder rozbieznosc jest taka 79,09 do 79,13

 

cylinder oczywiscie gładziutki zero rys itp jedynie delikatny próg od strony jaja czyli od wydechu

 

Nie ma najmniejszego sensu kupować nowy tłok za 6 stów do takiego cylindra,zrób szlif i honowanie(koszt z 50-100zł) pasowanie 0.06mm (szlif i honowanie na 80mm i tłok 79.94)

 

jajo jest duże,poza tym to że cylinder nie ma rys to wcale nie jest ok,cylinder powinien mieć rysy po honowaniu,twoj pewnie jest jeszcze błyszczący tzn glazing,warstwa spalonego stwardniałego oleju,przez co proces docierania nie zachodzi,składanie na sucho, i mocne docieranie(temat w mechanice) albo od początku normalna jazda byle by nie zagrzać sprzętu i nie jeździć na stałych tych samych obrotach

 

 

ps.sprawdź przed szlifem dostępność tłoka

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam zamiar kupić dr 350 byłem go oglądać i przejechać się. Jestem ciekawy jaką ma charakterystykę pracy silnika gdyż było słychać delikatne stuki czy to może być normalne czy coś się sypie. Na wyczucie to te stuki jakby w górnej części silnika. Proszę o szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stukać może wiele elementów,delikatny stuk czy raczej cykanie,na zimnym i ciepłym tak samo? bardziej z lewej,prawej,góry,dołu? wszystko zależy trochę od podejścia,drki mają wrażliwe głowicie,trzeba uważać może ktoś wstawił regenerowany wałek i dźwigienki żeby tylko sprzedać,najlepiej było by zrzucić pokrywe głowicy

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko jest ok ja też tak mam.

Nie to,że się chwalę ale gdzieś od 2tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Dr'ki.

Edytowane przez seba9121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, czytałem, że długo szukałeś. Skąd kupiłeś i w jakim stanie?

Pytam bo sam od paru tygodni szukałem i też kupiłem jakieś dwa tygi temu w bardzo dobrym stanie. Swoje kosztowała, ale chyba warto było bo póki co jeździ rewelacyjnie.

 

PS. Wie ktoś co to jest takie pudełko czarne, plastikowe przyczepione na błotniku tylnym zaraz obok pudełka z akumulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...