Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z uruchamianiem DR350. Mam do niej rozrusznik - specjalnie taki kupiłam, bo miałam probelmy z uruchamianiem z kopa motocykli próbnych.

I teraz sprawdziłam: rozrusznik kręci, iskra na świecy jest, benzynka do gażnika dopływa a ten nawet nie zagada.. ZOstaje gaźnik. TAK? A MOże jest jakaś standardowa usterka, której usunięcie mi pomoże. Trochę boję się ruszać gaźnika. No ale jak nie będzie wyjścia.... Zaczęłam czytać temat, ale dotarłam do 60-tej strony i dalej nie mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz sprawdziłam: rozrusznik kręci, iskra na świecy jest, benzynka do gażnika dopływa a ten nawet nie zagada.. ZOstaje gaźnik. TAK? A MOże jest jakaś standardowa usterka, której usunięcie mi pomoże. Trochę boję się ruszać gaźnika. No ale jak nie będzie wyjścia....

Jeżeli świeca po kręceniu jest sucha, no to trzebaby popatrzeć w gaźnik, podstawowa zasada to zapisać sobie ustawienia gaźnika, żeby puźniej do nich wrócić. Ustawienie śrub regulacyjnych mierzy się licząc obroty przy ich wkręcaniu i pozostaje tylko zapisać rowek na iglicy (licząc od góry). No i ważna sprawa to uważać na pływak, żeby nie przestawić poziomu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z uruchamianiem DR350. Mam do niej rozrusznik - specjalnie taki kupiłam, bo miałam probelmy z uruchamianiem z kopa motocykli próbnych.

I teraz sprawdziłam: rozrusznik kręci, iskra na świecy jest, benzynka do gażnika dopływa a ten nawet nie zagada.. ZOstaje gaźnik. TAK? A MOże jest jakaś standardowa usterka, której usunięcie mi pomoże. Trochę boję się ruszać gaźnika. No ale jak nie będzie wyjścia.... Zaczęłam czytać temat, ale dotarłam do 60-tej strony i dalej nie mogę...

Rozbierz dół gaźnika, przeczyść dysze i sprawdź zaworek iglicowy. Miałem to samo z moją i czyszczenie pomogło, pozDRo.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest jeśli zalożyłem nowy łańczek, na wałku kreski ok, na magnecie też na środku oczka, zakręce wałem ustawiam na wałku na kreski a na magnecie juz ucieka kreska na bok, wydaje mi sie że to wina luźnego łańcuszka którym nie da się ustawić tego precyzyjnie, czy nie trzeba przy upewianiu sie na kreski dodatkowo założyć napinacza, wyeliminowalo by to luz łańcuszka? Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie ma ktoś czasem schematu gaźnika BST 33 SS do DR-ki?

 

Widziałem, że kilka stron wcześniej były opisywane podobne problemy do moich.

 

U mnie kilka dni temu pojawiły się wahania obrotów. Rozebrałem i wyczyściłem gaźnik. Oczywiście nie mam gaźnika TM jak pokazuje serwisówka. Dla mojego modelu i gaźnika znalazłem ustawienia: pływak- 14,6 +-1 mm, iglica na 3-cim ząbku, śruba mieszanki wykręcona o jeden obrót. Jak rozebrałem gaźnik to ustawienia były następujące (zaznaczam, że motocykl chodził idealni równiutko): pływak- ok. 12 mm, iglica na 1-szym ząbku, śruba mieszanki wykręcona o 2-2,5 obrotu. Co z tym fantem zrobić?

 

Kilka stron wcześnie ktoś napisał, że pomogło mu ustawienie iglicy na 3 lub 4-tym ząbku i suba mieszanki wykręcona o 2-2,5 obrotu. Ustawiłem: pływak na 14 mm, iglica na 3 ząbku, śruba 2 obroty. Są wahania obrotów i po dodaniu gazu motocykl się dławi i gaśnie.

 

Ma ktoś może jakiś pomysł co dalej zrobić?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie ma ktoś czasem schematu gaźnika BST 33 SS do DR-ki?

 

Widziałem, że kilka stron wcześniej były opisywane podobne problemy do moich.

 

U mnie kilka dni temu pojawiły się wahania obrotów. Rozebrałem i wyczyściłem gaźnik. Oczywiście nie mam gaźnika TM jak pokazuje serwisówka. Dla mojego modelu i gaźnika znalazłem ustawienia: pływak- 14,6 +-1 mm, iglica na 3-cim ząbku, śruba mieszanki wykręcona o jeden obrót. Jak rozebrałem gaźnik to ustawienia były następujące (zaznaczam, że motocykl chodził idealni równiutko): pływak- ok. 12 mm, iglica na 1-szym ząbku, śruba mieszanki wykręcona o 2-2,5 obrotu. Co z tym fantem zrobić?

 

Kilka stron wcześnie ktoś napisał, że pomogło mu ustawienie iglicy na 3 lub 4-tym ząbku i suba mieszanki wykręcona o 2-2,5 obrotu. Ustawiłem: pływak na 14 mm, iglica na 3 ząbku, śruba 2 obroty. Są wahania obrotów i po dodaniu gazu motocykl się dławi i gaśnie.

 

Ma ktoś może jakiś pomysł co dalej zrobić?

 

Pozdrawiam.

 

Co masz na myśłi mówiąc, że są wahania obrotów? Wolne obroty raz są wyższe a raz niższe, czy wolno schodzi z wysokich? Jeżeli to drugie to ustaw śrubę regulacji składu mieszanki na 1,5-2 obr. a iglicę ustaw na środku jeśli masz ogyginalny wydech. Co do poziomu paliwa to radzę nic nie kombinować tylko ustawić tak jak było.

 

Schemat:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?s=...dpost&p=1261736

 

pozdro

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za schemat.

 

Odpowiadając na Twoje pytania marcin1989:

 

Obroty wahają się na wolnych obrotach ok. +- 250 (wcześniej były idealnie równe).

 

Z wysokich obrotów też wolno schodzi :/

 

 

Ustawiłem poziom paliwa na 12 mm (mniej więcej taki był przed czyszczeniem), iglica na 3-cim ząbku, śruba mieszanki 1,7 obrotu.

 

Dodam, że przy wszystkich modyfikacjach DR-ka odpala od pierwszego razu.

 

Przez pierwsze 3 minuty po uruchomieniu wszystko chodziło extra - równo, nieznaczne wahania obrotów bardziej było widać po

małych wychyleniach obrotomierza niż było słychać. Dodanie gazu zwiększało momentalnie obroty, a po odjęciu gazu obroty szybciutko spadały do ustawionych 1500.

 

Natomiast po ok. 3 minutach silnik zaczął nie równo chodzić. Słabo reagował na śrubę wolnych obrotów. Przy próbie dodania gazu silnik się dusił lub nawet całkowicie gasł :/

Edytowane przez hetfield
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...