Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sprawie luzów zaworowych. Tutaj jest taka tabelka:

http://img139.imageshack.us/my.php?image=luzyzaworowejf1.jpg

 

To które wartości dotyczą mojej DR-ki z rocznika 92, model S? Ale dodatkowym faktem jest to, że jest zrobiony w niej tuning na (prawdopodobnie) 380 ccm.

 

P.S. Moje pytanie jest stąd, że na gorącym silniku wypadają mi zapłony w czasie pracy silnika na biegu jałowym. Czy to możliwe że przez złe luzy zaworowe? Dziś poprawiłem ssące pomiędzy 0,05 a 0,10 mm (były w okolicach 0,15); wydechowe były w porządku, tj. 0,10 a 0,15 mm. Ale jeszcze jazda próbna nie odbyła się.

Edytowane przez Skubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, zwaliłem dekiel jak mi powiedziałeś, patrzę na wałek i co widzę ....... nic, wałek jak by był nie tknięty, na wszelki wypadek sprawdzam suwmiarką i jest ok.

Podobnie dźwigienki, też ok.

Tak więc, błoto potrafi nastraszyć :flesje:

 

Najwidoczniej jesteś przewrażliwiony. Warto by było wyregulować zaworki i będzie git. A no i jeden cylinder nigdy cicho nie bedzie chodzić:clap: Ważne że jest OK.

 

Pozdro

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej jesteś przewrażliwiony. Warto by było wyregulować zaworki i będzie git. A no i jeden cylinder nigdy cicho nie bedzie chodzić:lalag: Ważne że jest OK.

Pozdro

urban

No zaworki to oczywiście wyregulowane :flesje: nawet i tam nie było źle, tylko wydechowe do lekkiej korekty.

Normalnie to jestem w szoku, że moto jest w takim stanie :clap:

Teraz nic tylko :cool:

 

Ps. Szukam wydechu do mojej DR-ki, jak by ktoś posiadał do proszę dać znać

Pozdrawiam

brunogrande

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Szukam wydechu do mojej DR-ki, jak by ktoś posiadał do proszę dać znać

Pozdrawiam

brunogrande

Może zaadaptujesz do DR'ki :icon_biggrin:

http://moto.allegro.pl/item315680024_ktm_e...oss_enduro.html

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaadaptujesz do DR'ki :icon_biggrin:

http://moto.allegro.pl/item315680024_ktm_e...oss_enduro.html

patrzyłem i za tym, ale w KTM 520 to chyba dolot jest około 50 mm a w dr-ce jakieś 32 mm, więc nie wiem czy byłby dobry.

Jak myslicie ???? czy nie szukać czegoś co ma w środku podobny wymiar ???

Edytowane przez brunogrande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że różnica w średnicach to mały problem, gorzej z tym, że ten wydech od kata jest duży i chyba ciężko by go było wcisnąć do DR'ki, poza tym trzeba dorobić rurę łączącą końcówkę tłumika z kolankiem. Sporo kombinacji ale myślę, że dźwięk byłby super :bigrazz:

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja tak w temacie ale troche z innej beczki :flesje:

szukam wydechu do mojej DR'ki ale jak najbardziej seryjnego zalezy mi na tym zeby cichy byl ...

nie chce sie moze ktos pozbyc seryjnej puszki ?

 

Pozdr

kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja tak w temacie ale troche z innej beczki :flesje:

szukam wydechu do mojej DR'ki ale jak najbardziej seryjnego zalezy mi na tym zeby cichy byl ...

nie chce sie moze ktos pozbyc seryjnej puszki ?

Pozdr

kris

 

A jaki masz tłumik, moze jakaś zamiana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem do Swiatka dzwigienki i walek i powiedzili mi ze nie podjema sie regeneracji walka z odpreznikiem bo sie boja ze sie silnik sypnie a walek juz prawie nie ma krzywek i nie mam pojecia co robic. Czemu sie nie podejma? bo raz sie tego podjeli i komus sie sypnol silnik i juz nie chca miec wiecej problemow.

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odpalacie swoje Dr'ki bez dekompresatora?

ja odpalam w ten sposób, że stawiam moto na stopce, staję lewą nogą na podnóżek, a prawą na kopnik i w ten sposób odpalam moto...bez dekompresatora...jego używam wówczas gdy zaleję moto.

 

martwię się, że moje moto ma słabe sprężanie i czeka mnie wizyta u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odpalacie swoje Dr'ki bez dekompresatora?

ja odpalam w ten sposób, że stawiam moto na stopce, staję lewą nogą na podnóżek, a prawą na kopnik i w ten sposób odpalam moto...bez dekompresatora...jego używam wówczas gdy zaleję moto.

 

martwię się, że moje moto ma słabe sprężanie i czeka mnie wizyta u mechanika.

 

po to jest dekompresator, zeby go uzywać. Jak mi sie linka zerwała to starałem sie nie jezdzic. Potem dorobiłem sobie linke i jest OK. U mnie da sie odpalic bez dekompresatora ale z wielkim trudem i staram sie tego unikać. Pozatym w DR350 blok silnika lubi pekac wlasnie przy walku kopniaka. Takze od skakania po nim calym swoim ciezarem.

Edytowane przez john_00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra john, ale jak odplasz?? Bo ja najpierw z dekompresorem przekopie 3 4 razy, poźniej kopne żeby odbił i pale. Jak długo stoi za 2 odpala, jak po dniu do od kopa i chodzi. Czy próbujesz odpalać z zaciągniętym dekompresorem?? Bo na moje to nie możliwe.

 

Lit używaj, go jest on po to aby Tobie ułatwić odpalanie, a nie żeby utrudnić, jak jest korzystaj :smile:

 

Pozdro

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odpalacie swoje Dr'ki bez dekompresatora?

ja odpalam w ten sposób, że stawiam moto na stopce, staję lewą nogą na podnóżek, a prawą na kopnik i w ten sposób odpalam moto...bez dekompresatora...jego używam wówczas gdy zaleję moto.

 

martwię się, że moje moto ma słabe sprężanie i czeka mnie wizyta u mechanika.

 

Mi sie raz popsula linka od dekompresora. Odpalalem DRke normalnie bez niego przez dluzszy okres bo koles mi chu**wo dorobil i sie znow posypala. Odpalalem poprzez zlapanie kompresji (wszystkie zawory domkniete), przechodzilem z kopniakiem do gory i wtedy dopiero skakalem po kopniaku. Ciezko bylo ale przewaznie odpalal :icon_twisted: Jesli mozesz machac kopniakiem normalnie bez oporow, to nie wrozy za dobrze (a moze dekompresor podwieszony albo cos...). POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś może jakiej firmy jest zawias w DR 350? Jakaś Kayaba, Showa może WP :) , czy po prostu made by Suzuki? Pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...