Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Ja takiego pudełka nie mam ale może na jakieś klucze itp.?

Ja kupiłem z alledrogo z zewnątrz nie wygląda najlepiej ale po co ma dla mnie ładnie wyglądać jak i tak coś urwę podrapię w lesie.Silnik niby po remoncie tłok,łańcuszek pali od strzała jak dobrze kopnę ale zazwyczaj odpalę za drugim bo pierwsze za słabo się przyłożę do kopnięcia.

Tylko coś mi się wydaję jak by się sprzęgło ślizgało bo na 2- czy 3 jest ok ale jak jadę z 30/h na 5 biegu i odkręcę na maksa przepustnicę to tak jakoś dziwnie wolno się rozpędza obroty podskoczą a koło jakby kopało i nie chciało złapać przyczepności (tak jakoś dziwnie)ale to raczej tak musi być bo jadąc tak dużym biegiem przy tak niskiej prędkości to pewnie normalne jak by sprzęgło się ślizgało to na każdych biegach no nie?Ale fakt wcisnę klamkę sprzęgła z 0.5cm i moto nie jedzie regulacja linką nic nie pomaga bo tylko klamka ma większy luz.Nieraz jak jadę i mam palca na klamce i mi się niechcący lekko wciśnie to już słychać.Teraz muszę zrobić coś z tłumikiem bo mam można powiedzieć pół przelot strzelać strzela po prze gazowaniu ale jest cichy przejechałem się bez tłumika to było super a zmieniając tłumik na taki jak mają w wyczynach zwiększy się spalanie?Bo ja teraz robię około 20-22km na litrze benzyny średniej jazdy po lesie dokręcając maks gdzieś ,8tyś.Tylko w baku zawsze zostaje trochę paliwa z 300ml może więcej.

Edytowane przez seba9121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze u mnie też sprzęgło łapie pod sam koniec i tez regulacja nic nie daję, choć mi się nie ślizga. A jak dasz po oporach na piątym biegu na piachu to obroty rosną bo koło się kopie w piachu, przynajmniej u mnie tak jest - to ma spory moment obrotowy i też się dziwiłem co tak obroty skacza i jak spojrzałem za siebie to tylko piach tak fajnie podrywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wie ktoś co to jest takie pudełko czarne, plastikowe przyczepione na błotniku tylnym zaraz obok pudełka z akumulatorem?

 

narzędziówka

 

 

Właśnie to jest takie cykanie więc nie wiem co to może być ale raczej z dołu słychać ale nie jestem pewien jeszcze dobrze się przysłucham i napisze może coś doradzicie?

 

 

jak cykanie z góry to za duże luzy zaworowe

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cykanie z góry to za duże luzy zaworowe

 

Niekoniecznie (czyt. nie zawsze). U mnie cyka, a jest dopiero co po regulacji. DR to specyficzny sprzęt ;).

 

 

 

 

>PS. Wie ktoś co to jest takie pudełko czarne, plastikowe przyczepione na błotniku tylnym zaraz obok pudełka z akumulatorem?

 

Pudełko na narzędzia, szmatę i kondony...

 

 

 

A w tam wcześniej przestańcie bajki opowiadać o jakiś piątych biegach i ryciu w piachu tylko sprzęgło i sprężyny do wymiany - marsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te cykanie jest u górnej części silnika co może być tego przyczyną i jaki może być koszt usunięcia tej usterki.

Jeszcze jedno pytanie gdzie mogę dostać tylną prawą owiewkę do DR 350?

 

A na prawdę ci potrzebna? Tam nic nie ma?

 

Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem orlen platinum 10w40 myślę,że lepszych nie ma co lać do tak starego moto i tak ten olej jest na pewno dużo lepszy od tych co były jak produkowali dr'ki.

A jeśli chodzi o te sprzęgło to chyba by się ślizgało na każdym biegu no nie?A na 2 czy 3 takiego czegoś nie ma.Może mam to przez to,że jadę tak wolno na tak szybkim biegu i dlatego takie odczucie zanim się rozpędzi bo to jest tak przez chwilę tak od 30/h do 50/h później dostaje lepszego powera.

A tłumik przelotowy ma jakieś negatywne skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, orlena to ja paliwo mogę zatankować, olej to na pewno jakiś lepszy zaleje.

Jeżeli chodzi o sprzęgło to dokładnie opisałeś skutki początków zużycia sprzęgła. Tak to właśnie wygląda. Później zaczyna się ślizgać na każdym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do expertów : w jaki sposób były dławione DR 350 ? W papierach mam 27 KM - jak zrobić z tego więcej ? Gaźnik i wydech zmienione jakby co.

 

PS : Wybaczcie że nie dam rady przejrzeć 178 stron postów :) <pewnie odpowiedź gdzieś tam jest>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do expertów : w jaki sposób były dławione DR 350 ? W papierach mam 27 KM - jak zrobić z tego więcej ? Gaźnik i wydech zmienione jakby co.

 

PS : Wybaczcie że nie dam rady przejrzeć 178 stron postów :) <pewnie odpowiedź gdzieś tam jest>

 

27 to seryjne

gaźnik mikuni tm ?

cudów z dry nie wyciągniesz,zobacz czy nie ma blokady dolotu powietrza,jakiejś zaślepki w airboxie czy króćcach,jak chcesz więcej to musisz zainwestować grubszy pieniądz albo zmienić moto ;p

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS : Wybaczcie że nie dam rady przejrzeć 178 stron postów :) <pewnie odpowiedź gdzieś tam jest>

 

Odkąd ktoś wpadł na ten pomysł. Forum umarło. Dla potomnych nic nie pozostaje - chyba, że ktoś chce się przekopywać przez 180stron tekstu/spamu... odnalezienie odpowiedzi na dany problem jest prawie niemożliwe. I czemu to służy - od razu przemianujmy dział z suzuki na "Suzuki DR350 i DR650" - najlepiej w jednym temacie - ot co, oszczędzamy...

 

Moim zdaniem wszystko powinno wrócić tak jak było kiedyś i sprawnie działało. Lista tematów np.

 

[DR350] Nie pali na ciepłym

[DR600] Regulacja zaworów

[DR350] Czy lagi będą pasować

 

itd

itd

 

Wszystko jasno i wyraźnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też coś cyka, szumi ale jeździ się jakoś bezproblemowo, ten typ po prostu tak ma , a jestem swieżo po regulacji zaworów a cykanie jest nawet ciut mocniejsze niz przed regulacją

 

a mam pytanie jak poznać że wałek rozrządu jest zużyty ??? - widac to gołym okiem czy trzeba pomierzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego pudełka nie mam ale może na jakieś klucze itp.?

Ja kupiłem z alledrogo z zewnątrz nie wygląda najlepiej ale po co ma dla mnie ładnie wyglądać jak i tak coś urwę podrapię w lesie.Silnik niby po remoncie tłok,łańcuszek pali od strzała jak dobrze kopnę ale zazwyczaj odpalę za drugim bo pierwsze za słabo się przyłożę do kopnięcia.

Tylko coś mi się wydaję jak by się sprzęgło ślizgało bo na 2- czy 3 jest ok ale jak jadę z 30/h na 5 biegu i odkręcę na maksa przepustnicę to tak jakoś dziwnie wolno się rozpędza obroty podskoczą a koło jakby kopało i nie chciało złapać przyczepności (tak jakoś dziwnie)ale to raczej tak musi być bo jadąc tak dużym biegiem przy tak niskiej prędkości to pewnie normalne jak by sprzęgło się ślizgało to na każdych biegach no nie?Ale fakt wcisnę klamkę sprzęgła z 0.5cm i moto nie jedzie regulacja linką nic nie pomaga bo tylko klamka ma większy luz.Nieraz jak jadę i mam palca na klamce i mi się niechcący lekko wciśnie to już słychać.Teraz muszę zrobić coś z tłumikiem bo mam można powiedzieć pół przelot strzelać strzela po prze gazowaniu ale jest cichy przejechałem się bez tłumika to było super a zmieniając tłumik na taki jak mają w wyczynach zwiększy się spalanie?Bo ja teraz robię około 20-22km na litrze benzyny średniej jazdy po lesie dokręcając maks gdzieś ,8tyś.Tylko w baku zawsze zostaje trochę paliwa z 300ml może więcej.

Może masz zbyt naciągniętą linke? Pół cenymetra luzu na klamce musi byc.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...