Skocz do zawartości

spalanie EXC


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

EXC 125-250 2T pali do 10 l/100 km w wyczynowej jeździe. Nie schodzi z reguły poniżej 7 l.

EXC 400-525 w 4T spala max 9 l/100 km, rzadko można zejść poniżej 6 l/100 km.

Przy czym pojęcie spalania w enduro jest względne o tyle, że wysrtarczy porządne zakopanie się w błocie o okazuje się, że moto spala 2-3 litry paliwa na 2-3 metry jazdy.

Licz się po prostu z tym, że KTM spala dużo paliwa. Przykładowo miałem jakiś czas KLX250 czterosuwowe i paliła 3,5 litra przy pałowaniu non stop na maska w każdych warunkach terenowych. Dziwny małopaliwożerny motocykielek.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXC 125 lubi sobie popić ja kupuje (mam miej wysilnona wersje) 20L na weekend + olej (30zl)

KTM EXC 400. Jak wybieram sie nad Wisle poszlec tankuje do pelna (jazda od 14 do 19 i sie rezerwa odzywa)

Lecz gdy kupujesz KTMa na benzyne miec trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem ze 4T takie zarloczne 8O sadzilem ze do 6 - 7 max a nie od 6 - 9 :roll: a 2T to wiadomo ze ok 10

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki mnie troszke zasmuciły :cry: Ale jeśli będę jeździł spokojnie wręcz rekreacyjnie i tylko od czasu do czasu będę odkręcał (wiedząc,że paliwo cholernie drogie) to chyba nie wychleje aż tak dużo? Mam na myśli EXC 125;

Coraz częściej myśle, żeby kupić wyczynówke typu KX, RM, CR, YZ, SX , no nie wiem, nie mam zamiaru startować w zawodach, lecz pomykać po Lasach (prywatnych :-D ) czasami po torze, to też za dodatkowe koszta związane z rejestracją, przeglądami i OC będę mógł kupić paliwo i inne akcesoria :) . Panowie z policji rzadko na nasze osiedle zaglądają, więc ... ehhh jak się trafi doby full cross bliżej wiosny, to się zobaczy co dalej. /pozdrawiam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki mnie troszke zasmuciły  Ale jeśli będę jeździł spokojnie wręcz rekreacyjnie i tylko od czasu do czasu będę odkręcał (wiedząc,że paliwo cholernie drogie) to chyba nie wychleje aż tak dużo? Mam na myśli EXC 125;  

Coraz częściej myśle, żeby kupić wyczynówke typu KX, RM, CR, YZ, SX , no nie wiem, nie mam zamiaru startować w zawodach, lecz pomykać po Lasach (prywatnych  ) czasami po torze, to też za dodatkowe koszta związane z rejestracją, przeglądami i OC będę mógł kupić paliwo i inne akcesoria  . Panowie z policji rzadko na nasze osiedle zaglądają, więc ... ehhh jak się trafi doby full cross bliżej wiosny, to się zobaczy co dalej. /pozdrawiam/

 

Ja nic nie chce mowic ale jak masz kase na utrzymanie to kasa na paliwo powinna byc malym szczegolikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki mnie troszke zasmuciły  Ale jeśli będę jeździł spokojnie wręcz rekreacyjnie i tylko od czasu do czasu będę odkręcał (wiedząc,że paliwo cholernie drogie) to chyba nie wychleje aż tak dużo? Mam na myśli EXC 125;  

Coraz częściej myśle, żeby kupić wyczynówke typu KX, RM, CR, YZ, SX , no nie wiem, nie mam zamiaru startować w zawodach, lecz pomykać po Lasach (prywatnych  ) czasami po torze, to też za dodatkowe koszta związane z rejestracją, przeglądami i OC będę mógł kupić paliwo i inne akcesoria  . Panowie z policji rzadko na nasze osiedle zaglądają, więc ... ehhh jak się trafi doby full cross bliżej wiosny, to się zobaczy co dalej. /pozdrawiam/

 

a po drugie fullcross nie pali mniej od exc... i spokojna jazda jest chyba meką dla takiego motoru jak np. kx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...