Skocz do zawartości

Problem z iskrą XL600RM 89r


Mario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... NIESTETY TO NIE IMPULSATOR :cry: :cry: :cry:

 

Dopiero wczoraj miałem okazję trochę dłużej pojeździć i po kilku kilometrach sytuacja się powtarza, przy pełnym rozgraniu silnik zdycha i trzeba czekać ok 20 minut aż znów na chwilę zagada i tak do usr**ej śmierci ...

 

Nie mam już bladego pojęcia co to może być.

 

Chyba dosyć tych samodzielnych kombinacji - poszukuję elektryka, który rozkmini sprawę.

 

Pozdrawiam,

Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak sprawdzenie tego u elektryka. Trezba doprowadzić do sytuacji, ze moto zgaśnie i szukać. Nie musi być to jakaś określona część. Winę może ponosić jakiś spieprzony, przerwany kabelek, którry raz ma, a raz nie ma kontaktu. Skoro nic nie dało poszukiwanie po elementach, może warto sprawdzić instalację elektyczną (czyli same przewody, połączenia itp). Dwa - mówisz ze sprawdziliście moduł i jest on dobry ? Rozumiem że założyliście drugi?

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój moduł wstawiliśmy do identycznej RM-ki i wszystko było o.k.

Isnieje jeszcze taka możliwość, że zbyt krótko jeździliśmy z wymienionym modułem i w/w objawy nie pojawiły się.

 

W wydanej kilka lat temu książeczce "motocykle używane" znalazłem ciekawy akapit: "... zanim zamówisz nowy moduł lub impulsator - sprawdź jakość połączeń elektrycznych ponieważ najczęściej przyczyną awarii w tych motocyklach są wadliwe złączki - a nie sam element."

 

Może właśnie (tak jak napisał Paweł) tu tkwi problem ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten kabelek i jakos polaczenie nie chce mi sie wierzyc :roll: mowisz ze dzieje sie to tylko wowczas kiedy motocykl jest rozgrzany, wiec tutaj problem tkwi po mojemu w jakims ukladziku, ktory po osiagnieciu wysokiej temperatury poprostu przestaje dzialac, inaczej mogloby ci sie to przytrafic w kazdej sytuacji, i uwazam ze to wazna wskazowa i trzeba isc tym sladem ...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze mialem podobne problemy w mojej xtz 750, z jedyna roznica ze silnik sam z siebie nie gasl ale rownierz po nagrzaniu strasznie przerywal i sie mulil, to szuykalbym przyczyny w regulatorze napiecia. U mnie bylo tak ze byl on umieszczony w miejscu gdzie praktycznie zadnego chlodzenia nie bylo, i kiedy sie za mocno nagrzewal cos dziwnego sie musialo dziac z napieciem bo motorem sie nie dalo jezdzic , teraz umiescilem go zaraz za wlotem powietrza z przodu i jakby palcem odjal. Problem ustapil !!!. Jak dla mnie dziwne zjawisko ze to moglo byc przyczyna ale coz, niezbadane sa uroki naszych maszynek.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A luzy na zaworach są ok?

 

... luzy wyregulowane.

 

Wczoraj, kiedy sprzęt zaczynał się dusić robiłem przegazówkę i na chwilę pomagało ...

Zgasł na dobre dopiero na zjeździe do garażu podziemnego :P

 

[ Dopisane: Piątek. 07.10.2005, 17:56 ]

:cry: :cry: :cry: A JEDNAK MODUŁ ZAPŁONOWY !!! :cry: :cry: :cry:

 

 

 

Wczoraj wstawiłem pożyczony moduł i .... jak ręką odjął.

Nie mogłem przestać jeździć :-) do późnej nocy.

Sprawdzając mój moduł wstawiony do innego motocykla nie doprowadziliśmy go chyba do pełnego rozgrzania i dlatego wydawało się, że wszystko jest z nim o.k.

 

Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem!

Zwłaszcza dla KML`a, Nadiq i Samsona.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...