Skocz do zawartości

Wybór najlepszej 500 ccm od nowa!! - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.

Na poczatku przeprosze za często walkowany temat o Suzi Gs500 czy Kawie ER5., ale chodzi o wybor wlasnie najlepszej 500 na rynku, ponieważ nie ukrywam ze zamierzam nabyc jakas 500. Chodzi o konretne powody wyboru takiej maszyny, a nie o komentarze typu „kup gs500, bo jest zajefajny motorek”, albo „kup lepiej Yamahe Xj600N bo jest lepsza”. Tu wybieramy tylko 500 ccm - NIKED BIKE!! Chodzi mi o to w tym poscie zeby byl jeden, a dobry. Zeby ludzie nie szukali po 30 postach (tu troche o jednym tam o drugim) i nie wtracali innych pojemnosci.

A oto kandydaci, żeby było fajnie modele z 2001 i nie starsze w cenach 10-13 tys zl.:

1. Kawasaki Er5 Twister

2. Suzuki GS 500 2001 ten poliftingu

3. Honda CB 500

 

Mysle, ze nalezaloby oceniac wg kategorii:

a) silnik (zywotnosc, czestosc przegladow, dynamika)

B) praca skrzyni biegów

c) zawieszenie (miekkosc, prowadzenie)

d) hamulce

e) awaryjnosc

f) koszty w serwisie (czesci z wymiana, przeglad)

g) zuzycie paliwa

h) stylistyka (wyglad, trwalosc przelacznikow, jakosc materialow)

 

 

Prosze o opinie. Dla oceny może być wymieniona kolejnosc motocykli przy kazdej kategorii, bądź, jeśli ktos ma ochote, może napisac cos o tych maszynach na na każdy podpunkt. Mozna pisac do woli na kazda kategorie(a moze o jakiejs zapomnialem wiec prosze o dodanie).Czekam z niecierpliwoscia na wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie-Twoj pierwszy post a juz tutaj zarzadzasz. temat ,jak sam przyznales, byl walkowany milion razy. Jak chcesz sie czegos dowiedziec to poszukaj-a nie stwierdzasz ze wszyscy maja pisac od nowa-bo Panu nie chce sie szukac. A wiec opcja "szukaj" i w droge!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam ze urazilem najjasniejszego Pana, ale po:

1. nie chlopie, bo chlop na wsi w polu robi wlasnie

2. walkowany, a nic konkretnego nie ma bo tylko kazdy swoje chwali, a ja chce ocene obiektywna

3. przeczytalem wszystkie posty w tym temacie

4. nie stwierdzam ze wszyscy maja pisac od nowa,kazdy moze pisac jesli chce, jesli nie to nie ma sprawy

5. dlaczego takim tonem, przeciez forum jest po to by pytac i odpowiadac wiec nie wybuchaj kolego nie wiadomo dlaczego. Jak miales zly dzien to otworz lodowke wypij sobie piwko i wyluzuj troszeczke

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.hondacb500.prv.pl wejdź w dział artukuły tam zamieściłem artykuły ze swiata motocykli to chyba obiektywne testy bo wiadomy każdy swoje chwali ja polecam cb500 :mrgreen:

 

[ Dopisane: 02-09-2005, 17:01 ]

to ja ci napisze parę słów o cb500 z życia wziętych

a wiec silnik zaje*isty najśilniejszy z tych wszystkich co wymieniłeś i chyba najbardziej żywotny chłodzony cieczą koszt serwisu: honda zaleca wymianę oleju co 12 000km nie tak jak u innych co 6 000 regulacja zaworów co 24 000 tyle że te są regulowane płytkami to koszt trochę większy jak kupisz zdławioną możesz w prosty sposób oddławić co do zawieszenia ogólnie dla jednej osoby ok dla dwojga dupa w przednim pomaga gęstszy olej np.15W ostatnio zmieniłem i jest ok z tyłu w dwie osoby słabo trzeba uważać na większe dziury hamulce w sumie ok da się stanąć na przednim :mrgreen: awaryjność : to przecież honda czyli zero usterek :mrgreen: zużycie paliwa jak się wleczesz to coś koło 4 L jak przypałujesz może skoczyć do 6,5L więcej mi nie spaliła :mrgreen:

na temat suzuki nic nie napisze bo nie jeździłem ale jak to mówią w suzuki same stuki a kawasaki to padaki myślę ze jak kupisz moto po 2001 to każdy będzie się dobrze sprawował ale jak kupisz hondę to raczej na pewno nie będziesz miał żadnych kłopotów tylko zmieniać płyny lać paliwo i jeździć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z autorem wątku. Przeczytałem już wiele postów w archiwum, ale zbyt często ktoś pyta o 500 a odpowiedzi dochodzą aż do 1100. Co więcej, zdecydowanie jest tak że każdy chwali swoje.

 

Chciałbym aby to się zmieniło. Pewnie, że trzeba swoje chwalić, ale podając argumenty :) Jasne jest też, że jeśli ktoś sam siebie ogranicza i potrzeba mu jedynie wsparcia od forum aby skoczyć na głęboką wodę - to warto polecić coś o wyższej mocy, pojemności... Ale u licha: nie zawsze mocniejszy motor to lepszy motor. A często droższy, zawodniejszy....

 

Pamiętajmy też o jednym: model 'Dozbieraj 2007' zawsze jest najlepszą opcją. Tylko że zniechęca do zakupu często wyśnionego, opłaconego wyrzeczeniami.. Tak jest nie tylko z motorami i nie tylko na tym forum, więc nie mam złudzeń - wiele się nie zmieni. Ale może chociaż jeden wątek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nalezaloby oceniac wg kategorii:

a) silnik (zywotnosc, czestosc przegladow, dynamika)

 

Silnik Hondy najmocniejszy (można się poszczycić tym że ER5, GPZ500 [60KM], GS500 i XJ600 zostaja w tyle), najnowocześniejszy (wg testu w "Motocyklu") i najmłodszy.

Przeglady również "niby" najdłuższe, ale wiadomo że jak ktos chce w super stanie utrzymać maszynke robi cześciej.

Dynamika o tym pisałem chyba wyzej ...

 

B) praca skrzyni biegów

 

kulturalna oprócz drugiego biegu w niektórych modelach

 

c) zawieszenie (miekkosc, prowadzenie)

 

z przodu mozliwe, z tyłu zamiękkie jak na dwie osoby, (spróbuj wpakować do tyłu osobe ktora waży ok 100kg to będziesz miał sztywniaka ;) serio )

 

d) hamulce

 

z przodu ok, z tyłu tarcza również ok

 

e) awaryjnosc

 

nie potrafie odpowiedziec na to .... powiem tylko ze to Honda

 

f) koszty w serwisie (czesci z wymiana, przeglad)

 

tutaj też nie odpowiem

 

g) zuzycie paliwa

 

spokojna jazda na trasie da się zejsć poniżej 4 literków (mi sie udało 3,7l/100 km)

średnia jazda zmiesći sie w granicach 5 litrów

moje maksymalne spalanie 6,4 l/100km

 

 

h) stylistyka (wyglad, trwalosc przelacznikow, jakosc materialow)

 

wyglad pojećie względne

 

trwałosć jak najbardizej ok,

 

jakosc jak przystało na Hondę ... :)

 

a tak jeszcze jako komentarz to dodam ze Honda to Honda ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizzle skoro nie znalazłeś nic ciekawego na 4um to może poszukaj gdzie indziej ?? wystarczy poszukać na googlach jakiegoś fanclubu czy chociażby testu ww. motocykli. a póki co to przeczytaj chociaż to:

http://www.scigacz.pl/Uzywane,Kawasaki,ER5,955.html

 

http://www.hondacb500.republika.pl/

 

http://www.republika.pl/gs500e/

 

http://www.scigacz.pl/Suzuki,GS500,826.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizzle Mysle ze Kawasaki GPZ 500S bedzie dobrym sprzetem.

 

Kumepl kupil rok temu owego sprzeta jako 1 motorek i zadowolony jest do dnia dzisiejszego.

Rocznik to 2001 nic sie mu niedzieje smiga bez problemu.Niemial zadnego dzwona.

Dodam ze teraz jest do sprzedania takze jak jestes chetny to moge ci polecic bo sprzet warty polecenia.

Jak bedziesz zaoinetesowany to sie odezwij

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...