Skocz do zawartości

Termometr - temperatura oleju


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 5 lat później...

z tymi termometrami to wiekszy bajer niz sens ich uzycia, zwalaszcza ze wiekszosc silnikow w technologi chlodzenia powietrzem lub powietrzno olejowego daja rade i mniejsze z nimo zmartwienie niejednokrotnie niz z chlodzonymi ciecza gdzie moze pasc pompa. termostat, wentylator itp itd

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki w moim moto - fajna żecz i przydaje się bo widzisz kiedy silnik jest nagrzany i wiesz ...kiedy można przygazować. Jak jestem w terenie to widać jak szybko olej się nagrzewa. Jedyna wada to fakt że trzeba zerkać na silnik ale mi to nie przeszkadza bo wszystko dobrze widać nawet w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niefajna rzecz, zupelnie nieprzydatna, wsiadasz i gazujesz a nie zezujesz na termometr pod nogami, jezdzisz tak jak kazdy uzytkownik Towjego motocykla zanim go kupiles przed przebiegu 50000km, a najlepsze jest to ze nikt w moto wyczynowych tego nie instaluje tylko osoby ktore lapia sie na biedronkowo nettowo kauflandowa reklame... pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

niefajna rzecz, zupelnie nieprzydatna, wsiadasz i gazujesz a nie zezujesz na termometr pod nogami, jezdzisz tak jak kazdy uzytkownik Towjego motocykla zanim go kupiles przed przebiegu 50000km, a najlepsze jest to ze nikt w moto wyczynowych tego nie instaluje tylko osoby ktore lapia sie na biedronkowo nettowo Kaufland reklame... pozdr

 

Pojedziesz kiedyś H-D do cieplejszych krajów to zmienisz zdanie ;)

W temperaturze 52 stopnie olej miał w najgorszym momencie ok. 120, czyli dość...

Dodam, że specjalnie na wyjazd zalałem przewidywanym przez fabrykę na upały olejem SAE 60.

Nie stałem w korkach, tylko cały czas jechałem, więc nie było problemu, ale wolałem mimo wszystko wiedzieć jaką temp. ma olej i jeśli będzie problem - najzwyczajniej stanąć i cierpliwie czekać niż przegrzać silnik.

 

Na pocieszenie mogę powiedzieć H-D wytrzymuje bez problemu cieplejsze klimaty.

A wskaźnik temp. oleju przydaje się, np. żeby któregoś ranka w górach w Czarnogórze dowiedzieć się, że w nocy było 5 stopni ;) , pomimo, że wcześniej kąpaliśmy się w ciepłym jak zupa morzu :)

Żeby nie było, że jakieś biedronkowo- nettowo- Kauflandowe klimaty, wskaźnik jest oryginalnym akcesorium H-D. Pokazuje jednocześnie poziom oleju :)

Edytowane przez Motocyklista na motocyklu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, a gdzie jest taka temperatura? 52 stopnie?

Taki termometr miałem wkręcony w olejaku, nawet w lecie przy upałach w trasie nie przekraczał 80 stopni, na postoju owszem ponad 100, to po prostu gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...