Skocz do zawartości

wał m07 a m10 ??


sosna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

lozysko kulkowe na wale w junaku pierwsze slysze' date=' skad ty wziales ta informacje?? [/quote']

 

Roznych opracowan historycznych, katalogu czesci Junaka z roznych lat (pozniejszych, - ale to sa zazwyczaj tylko wzmianki) , i w koncu z praktyki, a przede wszystkim dzieki doswiadczeniom kolegow z grupy DJ. Oczywiscie lozysko kulkowe bylo zamiennikiem (wzgledy finansowe) dla jednego tylko rolkowego lozyska od strony komory sprzegla. Łozysko to ma oznaczenie: 6305

W wiekszosci pblikacji nawet owczesnych Junakowi na rysunkach i w kalogach ciezko jest dopatrzyc sie szczegolow, zazwyczaj na zdjeciach jast np karter silnika z numerami przed 24149, czyli z odma wyprowadzana przez lewa obudowe silnika, itp niescislosci ...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

to mi pachnie jakas domorosla przerobka...

 

 

Wiara czyni cuda:) Mozesz wierzyc lub nie, to fakt tak bylo. W rozwojowych silnikach do Junaka S130, S131 trakze sa waly krotkie i altek na wale od strony sprzegla- ktory potem zastosowano w WSK 175 ...

 

Zreszta akurat sie tak sklada, ze jezdze na wale ktorkim (losowo- nie z wyboru) i oczywiscie powrocilem do lzoysk waleczkowych, po co sie szarpac z kulkowym.

To akurat najmniejszy problem.

 

Ze takie cos istnialo? Trzeba sie zaglebic w literature fabryczna SFM, jak ktos ma mozliwosc pogadac z konstruktorami tego silnika, niestety juz tych ludzi jest coraz mneij. Ostatno w maju odszedl od nas śp. inz Stanislaw Kochanowski - mowi komus cos to nazwisko?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
lozysko kulkowe na wale w junaku  pierwsze slysze, skad ty wziales ta informacje??

 

Widać że mało jeszcze widziałeś silników Junaka (oryginalnych) w swoim życiu:)

To łożysko kulkowe było montowane fabrycznie właśnie z racji "cięć" jak wspomniał kolega Wulkan. Miałem kiedyś takiego M10 z oryginalnym przebiegiem niecałe 10000km...Teraz stoi u kolegi i jest tam do dziś krótki wał i owe łożysko kulkowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac fachofca i jego zdanie na pierwszy rzut oka :lol: W takich warsztatach jak twoj to moze i kulkowe zakladali, z racji tylko i wylacznie tego ze nie mozna bylo dostac oryginalnych waleczkowych. Poczytaj troszke serwisowke to moze wowczas porozmawiamy...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej własnie widac fachowca co uważa serwisówke za bezbłędną i jedyną słuszną, heheh.

Jak byś dokładnie poczytał co napisałem to byś sie domyślił, że mówie o silniku fabrycznym, który nie był jeszcze rozbierany!

Co do warsztatu to możemy skonfrontować Twoje czekoladowe narzędzia z moimi Snap-On. Od razu będzie widać kto ma profesjonalne podejście do pracy:D

Co do Junaka w ogóle, to śmiem twierdzić że widziałem ich więcej niż Ty jesteś jeszcze w stanie zobaczyć, co z kolei udowadniasz pisząc te bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocic sie na temat "kto ma dluzszego" nie ma po co - tak MOC niestety lozyska kulkowe byly zakladane w ramach "oszczednosci".

W koncu ktos w fabryce czy zjednoczeniu policzyl ze Junak mimo ceny kolo 20 tys zl byl dalej produktem "deficytowym" .

Pisze to wszystko w cudzyslowie bo liczenie kosztow produktow tez stalo na glowie ( np obciazenie roznymi kosztami socjalnymi, wczasow, domow wypoczynkowych czy hoteli robotniczych ).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej własnie widac fachowca co uważa serwisówke za bezbłędną i jedyną słuszną, heheh.

Jak byś dokładnie poczytał co napisałem to byś sie domyślił, że mówie o silniku fabrycznym, który nie był jeszcze rozbierany!

Co do warsztatu to możemy skonfrontować Twoje czekoladowe narzędzia z moimi Snap-On. Od razu będzie widać kto ma profesjonalne podejście do pracy:D

Co do Junaka w ogóle, to śmiem twierdzić że widziałem ich więcej niż Ty jesteś jeszcze w stanie zobaczyć, co z kolei udowadniasz pisząc te bzdury.

 

 

Smiem twierdzic, ze wiekszego glupka jak jestem na forum nie spotkalem :notworthy:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...