Skocz do zawartości

piszczący hamulec - jaka przyczyna??


ZZR22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swojej Yamasze mam nowe klocki EBC (600 km przebiegu) i tez ostatnio zauwazylem, że wystepuje ten problem :/ Nie ma niestety na to reguły- raz piszcza raz nie. Nie jestem przekonany czy to przez wode, bo moto nie ma u mnie szans zamoknac (stoi prawie caly czas w garażu), a mimo to podczas przejazdzki zdarza im sie zapiszczec :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku:

-klocki nie przegrzane, bo piszczą od nowości

-nie są złej jakości bo kupuje zawsze te same

-stare początkowo nie piszczały, potem zaczęły

-wodę wykluczam, bo od montażu nowych jeszcze nie padało

Czekam na wypowiedź kogoś kto sie na tym zna!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zaciskach plywajacych wazne jest by sprawdzic, oczyscic i nasmarowac smarem grafitowym, lub z dodatkiem dwusiarczku molibdenu prowadnice po ktorych zacisk chodzi. Trzeba sprawdzic rowniez stan gumek okrywajacych prowadnice.

W samym zacisku przyczyna piskow moze byc zly stan blach antywibracyjnych ( podlozone pod klockami ), lub nabudowany na nich brud.

Przy okazji tych robot sprawdzamy rowniez stan oslon przeciwkurzowych montowanych na tloczkach zacisku.

Warto rowniez pomierzyc grubosc i bicie samej tarczy, ktora czym robi sie starsza i ciensza tym ma wieksza chec do wichrowania sie w czasie mocniejszych hamowan.

Ciekawym doswiadczeniem byla wymiana klockow w przednich hamulcach mego vana GMC, gdzie postanowilem nie wymieniac tarcz, tylko je przetoczyc. Przed przetoczeniem jedna z tarcz miala wyraznie bicie, ktore czulem na pedale podczas hamowania.

Grubosc tarcz byla jeszcze OK, ale po przetoczeniu i zmontowaniu okazalo sie na jezdzie probnej ze po kilku hamowaniach tarcza sie rozgrzewa i wichruje - bicie na pedale wrocilo.

Musialem ja wymienic i wowczas okazalo sie ze jest dobrze ale wrazenia z hamowania jedna tarcza nowa, a jedna uzywana tez sa rozne i wydaje sie jakby jedna strona hamowala slabiej.

W dodatku uzywana tarcza po przetoczeniu zaczela piszczec, co minelo po kilku m-cach.

Powiedzialem sobie nigdy wiecej takich eksperymentow, przy jakichkolwiek problemach z tarcza wymieniam obie na nowe i jest to w gruncie rzeczy najlepsze i najtansze rozwiazanie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...