Skocz do zawartości

Świtała.Długosc snopu i regulacja


dark_rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Barnaby napisał:

problem jest nie w odległości' date=' tylko w promieniu padania. Nawet światło mijania potrafi zabrać człowiekowi wizję, jeśli pada za bardzo na drugi pas.

 

Rozumiesz, o co mi chodzi? Dlatego uważam, że ustawianie świateł na oko jest niedokładne.

I tyle.[/quote']

 

no tak, tyle, ze my tu dyskutujemy o regulacji pionowej, zakladajac, ze w poziomie jest ok. poza tym dark_rider pyta o domowe spoosoby regulacji, a nie wizyte w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie mogę odszukać tego artykułu... O ile dobrze pamiętam, to była tam mowa też o regulacji poziomej. Ale za to głowy pod topór nie położę.

Z tego co znalazłem w necie, to w przypadku motocykla odchylenie poziomu światła na ścianie od wysokości lampy powinno wynosić 5cm na odległości 5m.

Idę szukać jeszcze tego artykułu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark_rider pyta o domowe spoosoby regulacji, a nie wizyte w warsztacie.

 

...dobrze, że ktoś jeszcze o tym pamięta :P

 

 

W mojej serwisówce znalazłem taki prosty ale treściwy rysunek jak ustawić światło w GS 500.  

http://forum.motocyklistow.pl/album_pic.php?pic_id=1213[/url]

 

O! Właśnie o coś takiego mi chodziło :) Troche mi tylko brakuje jednej danej... Na jakiej wysokosci znajduje sie strumien swiatla padajacy na sciane? Tak czy inaczej wielkie dzieki za ten schemat ;) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Właśnie o coś takiego mi chodziło :)  Troche mi tylko brakuje jednej danej... Na jakiej wysokosci znajduje sie strumien swiatla padajacy na sciane? Tak czy inaczej wielkie dzieki za ten schemat ;) :P

 

skoro na schemacie, nie ma podanej wysokości światła na ścianie, wynika z tego, że górna krawędź strumienia światła znajduje się na środkowej wysokości reflektora (na środku światła) (?? - ale to tylko moje domysły)

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Właśnie o coś takiego mi chodziło :)  Troche mi tylko brakuje jednej danej... Na jakiej wysokosci znajduje sie strumien swiatla padajacy na sciane? Tak czy inaczej wielkie dzieki za ten schemat :P :P

 

skoro na schemacie, nie ma podanej wysokości światła na ścianie, wynika z tego, że górna krawędź strumienia światła znajduje się na środkowej wysokości reflektora (na środku światła) (?? - ale to tylko moje domysły)

Pozdroo

 

Też właśnie doszedłem do tego wniosku i tym bede sie kierowal ustawiajac swiatło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja rowniez przylacze sie do entuzjastycznego przyjecia uswiadomienia jak mozna ustawic swiatla.

Mi w czasie PRZEGLADU DIAGNOSTYCZNEGO ustawiono swiatla, efektem tego byla nocna obserwacja czubkow drzew i ustawienie swiatel mijania tak jak dlugich tylko ze oczywiscie swiecily slabiej i tez ch*j było widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...