Skocz do zawartości

Jak zmienić bieg, z 1ki na 2ke ?? :D


Pioter900
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak prawidłowo przerzucić bieg, z 1ki na 2ke? Jak chce szybko przyśpieszyć, podczas wrzucania 2ki przy dużych obrotach na 1ce, słyszę czasami jakieś zgrzyty (zapewne ma cos z tym wspólnego neutral). Zjawisko nie występuje, przy szybkim przerzucaniu na inne biegi. Czy może przerzucić bieg z 1ki na 2ke, jednym szarpnięciem, czy powinienem na chwile „za3mać” się na luzie ?? (wtedy nie zgrzyta, ale za to trudno jest dynamicznie przyspieszyć ?!) ??

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prubuj bez sprzęgła albo z minimalnym jego uzyciem powinno pomuc i raczej rób to szybko  :mrgreen:

 

ahaaaaa ręcze że będzie jeszcze gorzej , przy zmianie z 1 na 2 raczej trzeba klepnąć klamke sprzęgła bo możesz zapodać luz zamiast 2 .... ale temat juz wałkowany , szukajka nie gryzie Tomek Kulik pewnie juz ma dość produkowania się na ten temat :lol: coś o jakis przegazówkach było czy coś ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prubuj bez sprzęgła albo z minimalnym jego uzyciem powinno pomuc i raczej rób to szybko  :mrgreen:

 

ahaaaaa ręcze że będzie jeszcze gorzej , przy zmianie z 1 na 2 raczej trzeba klepnąć klamke sprzęgła bo możesz zapodać luz zamiast 2 .... ale temat juz wałkowany , szukajka nie gryzie Tomek Kulik pewnie juz ma dość produkowania się na ten temat :lol: coś o jakis przegazówkach było czy coś ... ;)

Taa-szczegolnie Hondy znane sa ze slabego przejscia z 1 na 2. Ja Tobie Pioter radze naciagnac prawidlowo lancuch i go nasmarowac-u mnie bardzo pomaga w plynnaj zmianie biegow . Reszta to technika, ktora wyrobisz sobie z czasem. U mnie np najlepiej wrzucac z 1 na z pelnym wysprzegleniem, a reszte biegow tylko lekko dotykajac klamki sprzegla.

coś o jakis przegazówkach było czy coś ...

Nie o przegazowkach, ino o przymknieciu gazu :P Przegazowki to przy redukcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prubuj bez sprzęgła albo z minimalnym jego uzyciem powinno pomuc i raczej rób to szybko  :mrgreen:

 

ahaaaaa ręcze że będzie jeszcze gorzej , przy zmianie z 1 na 2 raczej trzeba klepnąć klamke sprzęgła bo możesz zapodać luz zamiast 2 .... ale temat juz wałkowany , szukajka nie gryzie Tomek Kulik pewnie juz ma dość produkowania się na ten temat :lol: coś o jakis przegazówkach było czy coś ... ;)

Taa-szczegolnie Hondy znane sa ze slabego przejscia z 1 na 2. Ja Tobie Pioter radze naciagnac prawidlowo lancuch i go nasmarowac-u mnie bardzo pomaga w plynnaj zmianie biegow . Reszta to technika, ktora wyrobisz sobie z czasem. U mnie np najlepiej wrzucac z 1 na z pelnym wysprzegleniem, a reszte biegow tylko lekko dotykajac klamki sprzegla.

coś o jakis przegazówkach było czy coś ...

Nie o przegazowkach, ino o przymknieciu gazu :) Przegazowki to przy redukcji :P

 

...no przeciesz wiem :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to robić z czuciem. Lekkie i szybkie wciśnięcie klamki, a w bucie czucie skrzynki i 1>2 wchodzi gładko i cicho nawet przy szybkiej zmianie. Najtrudniej jest schynchronizować gaz i sprzęgło. Ujęcie gazu powinno być zdecydowane ale nie za duże i nie za długie. Na taką zmianę VFR-ka reaguje bardzo cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek ja w sradzie zmianiam z 1 na 2-ke bez sprzegla.Jak sie rozpedzasz lekko popuszczasz gaz i dajesz 2-ke i po sprawie.Zadnych jakis odglosow niema czysciutko wchodza biegi.

Pozatym trwa to o wiele szybciej i nietraci sie na predkosci.Szybciej motor sie rozpedza bez sprzegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek ja w sradzie zmianiam z 1 na 2-ke bez sprzegla.Jak sie rozpedzasz lekko popuszczasz gaz i dajesz 2-ke i po sprawie.Zadnych jakis odglosow niema czysciutko wchodza biegi.

Pozatym trwa to o wiele szybciej i nietraci sie na predkosci.Szybciej motor sie rozpedza bez sprzegla

Timac-uwierz mi ze w niektorych moto(szczegolnie Hondy) se ne da ;)

Jezdzac na innych motocyklach(czasem duzo starszych) stwierdzam ze jezeli chodzi o skrzynie biegow-to Honda precyzja nie grzeszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...