Skocz do zawartości

3 biegi w ogarze 205


wojti2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo romet stosowal w swoich silnikach (kwadratowe) rowniez skrzynie 3 biegowe zamiast 2 biegowych wiec mam dwa pytanka:

1) Czy odczuwalna jest roznica osiagow takiego motoru?? Jest to wogule szybsze czy zyskuje sie tylko na przyspieszeniu??

2) Czy da sie zamienic skrzynie 2 biegowa z 3 biegowa??

3) Co bedzie musialo wchodzic w sklad takiej skrzyni aby wszytsko chodzilo dobrze.

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy odczuwalna jest roznica osiagow takiego motoru?? Jest to wogule szybsze czy zyskuje sie tylko na przyspieszeniu??

 

 

u nas kolo ma 3 biegowa motorynke i nie daje mu to za duzo mocy ani przyspieszenia. Jak ma sie dobry silnik 2 biegowy to jest OK 8)

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie 3-biegowe romet stosował w 50-T-1 ( 50-TS-1) czyli jednostce 019, która jest dość zbliżona do silnika 023 jak w ogarze 205. Pomijam tu charta bo te silniki się sporo różnią. A więc, nie do się zamienić skrzyni od tak sobie, potrzebna będzie równiez wymiana karterów, a co się z tym wiąże zmieni się numer silnika. Zmieniacz biegów również nie będzie pasował od ogara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki romata 2 i 3 biegowego roznia sie prawie wszystkim i nieprzelozysz prawie nic z jedengo do drugiego

a silnik z jawki niebedzie pasowal do rometa 205 tylko wyglada ze sa podobne ale rama w 205 jest nizsza (uchwyt silnika) (moze sie myle ale raczej nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jawki niebedzie pasowal do rometa 205 tylko wyglada ze sa podobne ale rama w 205 jest nizsza (uchwyt silnika) (moze sie myle ale raczej nie)

 

Czeski silnik z ogara 200 nie będzie pasował do 205 ze względu, że te modele różnią się ramą ( dolna rura inaczej przebiega). Nie znaczy to, że sie nie da tego zrobić ( gdzieś takie coś widziałem ), ale moim zdaniem nie wygląda to dobrze.

 

silniki romata 2 i 3 biegowego roznia sie prawie wszystkim i nieprzelozysz prawie nic z jedengo do drugiego

 

Mi się wydaje, że tak bardzo się nie różnią, sporo części da się przełożyć.

(jeśli porównujesz silniki 019 i 023)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część 50-t-1 ma sprzęgła 3-tarczowe, część 2-tarczowe, ale i takie i takie powinno pasować do ogara, tak samo jak iskrownik, magneto, gażnik, głowica ( ma mocowanie do ramy, ale to nie powinno przeszkadzać ), sorry nie wiedziałem o cylindrze, myślałem, że to jest to samo, a co do wału to spotykałem różne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...