Skocz do zawartości

Problem z elektronika w CBR 954


miki_v6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem iz gdy przekrecam kluczyk w stacyjce i chce zapalic motor tzn przelaczam czerwony przycisk z pozycji ENGINE STOP na pozycje do zapalania to bez powodu zalacza sie jakas papka czy cos tam takiego.

Jest to przymocowane pod zbiornikiem, kolor czarny i ma wtyczke czteroprzewodowa, co to moze byc i czy to jest normalne?

Dodam jeszcze ze zbiornika paliwa nie ma, czyli popy paliwa takze, czy przez jej brak moze to cos sie caly czas zalaczac?

 

Mam jeszcze jedno pytanie, co wskazuje czerwona lampa u gory licznika obok lampki kierunku lewego? Czy to smarowanie czy ladowanie czy poprostu wskazuje slaby akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy przekrecam kluczyk w stacyjce i chce zapalic motor tzn przelaczam czerwony przycisk z pozycji ENGINE STOP na pozycje do zapalania to bez powodu zalacza sie jakas papka czy cos tam takiego

 

w Sradzie też tak było :)

 

Dodam jeszcze ze zbiornika paliwa nie ma, czyli popy paliwa takze

 

jesteś pewny że pompa w 954 jest w zbiorniku a nie pod :?

w sradzie miałem w zbiorniku, a w R1 mam właśnie pod :!:

więc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest napewno w zbiorniku bo ja samemu wykrecalem. Do czego sluzy i co to jest to czarne urzadzenie przy ramie z lewej strony pod zbiornikiem do ktorego dochodzi wtyczka z 4 pinami? Za co to jest odpowiedzialne i dlaczego caly czas chodzi jak przelaczam w stan zaplonu? Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki poszukaj w necie instrukcji obslugi do tego modelu lub zamień go na coś starszego.

Ten model jest już na wtrysku i jeżeli chcesz go uruchomić to musi być paliwo w zbiorniku, pompa paliwa to nie kompresor a silnik Hony potrzebuje benzyny do uruchomienia a nie powietrza.

Czerwona kontrolka kolo której jest napis "FI" pokazuje poprawność pracy silnika i jeżeli uda Ci się go uruchomić a ona będzie mrugala to znaczy że czeka Cię wizyta w serwisie i wydatki.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, dla mnie to oczywiste ze bez paliwa i bez zbiornika z pompa nie zapali, wiem ze popmy na sucho sie nie wlacza ale przeciez pisalem ze pompy wogole nie ma bo jest wyjeta i zbiornika tez. Silniczek ktory mi sie wlacza to tzw serwo ktore po rozebraniu mialo uszkodzona zebatke.

 

Co do lampki czerwonej to nie ma przy niej nic takiefo jak FI, FI jest na LCD i to jest od wtrysku, ciekawi mnie tylko ta lampka czerwona gdyz wskazuje ona jak cos jest nie tak i potrzebaby byla lista kodow tej lampki, moze ktos by mial cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...