Skocz do zawartości

Balaton wyjazde ok 11-15 Wrzesnia


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

hej, tez niedawno bylem nad balatonem, tyle ze na polnocnym wybrzezu. Jechalem na150'ce wiec celowo ustalilem trase ktora by omijala autostrady. Okazalo sie to strzalem w 10'tke , bowiem naprawde bylo co podziwiac :buttrock: ... nie sadzilem ze Slowacja jest tak piekna, niby maly kraj ale ma sie uczucie przestrzeni. Ominelismy tez Budapeszt zeby sie nie wbijac na obwodnice w godzinach szczytu. Droga zajela nam caly dzien, z tym ze predkosci naprawde niskie 50-90km/h. Na pewno jest to trasa widokowa, niekoniecznie ekspresowa. Nawierzchnia w wiekszosci super. Co do samego Balaton'u to calkiem fajnie, woda ciepla, kempingi dosyc tanie i czyste. Polecam polwysep Tihany, miasteczko male ale bardzo klimatowe, zreszta jak i cala "wyspa" oferuje przedsmak prawdziwego poludnia. Tubylcy wyluzowani i usmiechnieci, zarcie wspaniale - ceny podobne do tych w polskich kurortach wypoczynkowych. Bylem zaledwie od piatku do niedzieli, wiec tak naprawde mielismy tylko 1 dzien relaksu, ale warto bylo, tymbardziej ze duzo nie wydalem - za benzyne w sumie okolo 140zl , ale to 150'tka i malo pali :) . Nastepnym razem jak bede to objade cale jezioro.

 

oto trasa, Krakow-Chyzne - Banska Bystrica - Nowe Zamky - Komarno - Veszprem - Balaton.

 

http://mapy.google.pl/maps?f=d&saddr=Aleja...64,9.887695&z=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam, właśnie z tamtąd wróciłem. Na poczatku sierpnia również zarzuciłem tu na forum temat Balatonu i chętnych nie było a ktoś nawet mi odradzał.

Pojechałem, widziałem, fajnie było.

Zazdroszcze Im super dróg, nawet po zadupiach asfalt lepszy niż u nas na głównych! Koszt winiety na 3dni 765 HUF czyli około 11zł. Noclegi przy samum Balatonie drogie ale wystarczyło wjechać 500m w głąb miasteczka po uliczkach i można mieć apartamęcik za 15 euro (teraz poza sezonem).

Jadło typu pizza czy jakiś kotlet tyle co u nas a nawet taniej. Jedno co mnie zadziwiło to że cały Balaton ogrodzony płotem i żeby se zmoczyć klejnoty trzeba przejść przez bramki i kupić bilet! Woda 23 stopnie C.

Po drodze zwiedziłem Budapeszt i inne ciekawe miejscowości jak ta na przedstawionej fotce :) Ciekawe czy jest gdzieś na świecie miejscowość o lepszej nazwie :)

 

http://picasaweb.google.pl/artaxnova/Balat...968538859606178

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Aaaa.... wykup se asistance. Tylko 36zł za tydzień a masz hotel i lawetę w razie draki :bigrazz:

Edytowane przez jendrekGS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrek GS powiedz mi czy po angielskiemu można się dogadać? Jak wyglądała sprawa Policji? Dużo ich stało z suszarkami?

Edytowane przez Ja Bol

Suza GSX 600 F (jajko) -> Yamaha FZS 1000 Fazer -> Triumph Sprint ST 1050 -> ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W restauracjach czy barach po angielsku praktycznie chyba wszędzie. Pracują tam młodzi ludzie a młodzi raczej znają języki natomiast mojej starszej gospodyni u której miałem lokum musiałem napisać na kartce "2 x 24h" żeby wiedziała że szukam noclegu na dwa dni. Potem napiszesz "euro ?" i jest OK.

Spanie pod namiotem też nie jest głupie bo taniej a tam ciepło. Ja natomiast nie miałem specyjalnie miejsca na zabranie namiotu, śpiworu.....całej reszty zwłaszcza że byłem krótko to pozwoliłem sobie na apartamencik z łazienką, barkiem, lodówką, kuchenką.....chociażby sztućcami czy szklankami których nie brałem z domu. Wieczorem miło było się wyciągnąć z piwkiem w fotelu przed telewizorkiem z animalplanet w węgierskim wydaniu :biggrin: W drodze powrotnej wolne miejsce w kufrze wykorzystałem na trzy butelki wina 1,7l każda :lalag:

Policji z zuszarkami na drodze nie widziałem ale starałem się nie przekraczać dozwolonej prędkości w zabudowaniach a na autostradzie jadac 120 to większość mnie mijała :)

Edytowane przez jendrekGS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam adresu ale znalazłem to w google. Kliknij w link i powiększ punkt B

 

http://maps.google.com/maps?f=d&saddr=buda...866&ie=UTF8&z=9

 

Była to jedna z chat po prawej stronie ulicy, (przed domem stoi stary czerwony maluch fiat 126p właścicielki) jak chcesz dokładnie tam to znajdziesz ale chyba wszyscy żyją tam z turystyki to nie powinno być problemu z kwaterą.

Edytowane przez jendrekGS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...