Skocz do zawartości

Kat. A bez tajemnic


cenderr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedługo będe przystępował do ko kursu na kat. A i nie za bardzo wiem gdzie iść. Szukałem w wyszukiwarce podobnych tematów ale nic nie znalazłem. Jak wygląda cała procedura egzaminacyjna? Rzeczywiście to takie trudne? Ile to trwa? 27 października kończę 18 lat, i chyba w tym roku nie dam rady zrobic kat. A. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawko można zacząć robić chyba 3 miechy przed 18-tką, więc jeśli uważasz że nie zdążysz zrobić w tym roku, bo zaczynając w październiku, nie wyrobisz się do grudnia, to mówie, już 3 miesiące przed można zacząć.

Tak mi wszyscy mówią

 

A jeśli chodzi o procedure to klepali mi po kilka razy, ale nie zapamiętałem, to jest mniej więcej w ten sposób :

 

Zaliczasz teorie, potem masz do wyjeżdżenia na moto chyba 20 coś godź po mieście, a potem masz egzamin - jedziesz na moto, a za tobą koleś w samochodzie, mówi Ci przez słuchawke co masz robić , gdzie skręcić, zatrzymać się...

Dokładniej nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawko można zacząć robić chyba 3 miechy przed 18-tką

 

wydaję mi się że tak jest tylko na samochód bo tam kurs trwa ok 3 miesięcy :roll: . A na moto ok. 3 tygodni trwa kurs. Więc co robić? Mogę zrobić kurs w tym roku i zdać państwowy teoretyczny a w przyszłym roku po zimie same jazdy?? można tak robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić kurs w tym roku i zdać państwowy teoretyczny a w przyszłym roku po zimie same jazdy?? można tak robić?

 

Chyba nie bardzo, ja tam się nie oriętuje, ale kolesie kiedyś przy mnie gadali, i właśnie jeden pytał czy tak można (niekoniecznie w tej kolejności, ale coś takiego), to mu powiedzieli że tak się nie da, ale co czemu, to dokładnie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wyjeżdżenia na moto chyba 20 coś godź po mieście
Co to za glupoty mu wciskasz a co z usemką :?:

Ja ci to wyjasnie klarownie od a-z :-) Mozesz zapisac sie na kurs ja tu już koledzy wspomnieli 3miesiace przed 18 . Najpierw szukasz osrodka szkolenia kierowcow (nie wszedzie można zrobić A ) nastepnie zapisujiesz sie na termin na teorie (20g ja moze bylem na 6godz) puzniej praktyka do wyjezdzenia masz 20g (wiekszosc czasu spedzisz na robieniu usemki , po miescie może cie wezmie ze dwa razy .Teorie i praktyke masz zaliczona idziesz do Wordu na egzamin teoretyczny (tylko 6 pytan) nasrepnie zapisujiesz sie na egzamin praktyczny, jak zdales to czekasz do miesiaca ( :twisted: przydalo by im sie za to czekanie porzadne wpierd.l ) udanego zdawania pzdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawko można zacząć robić chyba 3 miechy przed 18-tką

 

wydaję mi się że tak jest tylko na samochód bo tam kurs trwa ok 3 miesięcy :roll: . A na moto ok. 3 tygodni trwa kurs. Więc co robić? Mogę zrobić kurs w tym roku i zdać państwowy teoretyczny a w przyszłym roku po zimie same jazdy?? można tak robić?

 

Ja kurs zaczelem 4 miechy przed 18. To jest tylko i wylacznie kwestia dogadania sie z szefem kursu :) A co do robienia teori i praktyki w innych terminach to powinna byc taka opcja ale... co to za roznica kiedy zdasz teorie ? Jak bedziesz chcial praktyczny miec po zimie to i tak dostaniesz prawko po zimie :P Moim zdaniem nie ma sensu tego rozdzielac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie robie kurs na kat A i B jednoczesnie, na A tak samo jak na B mozesz zaczac 3 miesiace przed ukonczeniem 18 lat tylko do egzaminu musi juz przystapic majac 18 lat. Zeby zapisac sie na egzamin musisz miec dowod osobisty lub paszport (+ do paszportu jakies potwierdzenie zameldowania ktore mozna otrzymac z tego co mi mowil instruktor za 15zl w urzedzie miasta). Ja teraz czekam na dowod osobisty zeby zapisac sie na egzamin i mam pytanie czy jesli bede zdawal teorie A i B to bedzie jedna teoria z dodatkowymi 6 pytaniami na A czy oddzielnie oba egzaminy teoretyczne dla danej kategorii :?: . Dodam ze bede zdawal na Odlewniczej.

POzdrawiam

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy macie wogole prawko ?? Zdawalem 1 sierpnia :

Cenderr :

1. Teori jest 30 godzin lekcyjnych ( po 45 minut )

2. Pozniej masz zajecia praktyczne :

- na placu : osemka, slalom ( 5 pacholkow z odwracaniem glowy i wlaczaniem migaczy ), ruszanie ze wzniesienia i hamowanie awaryjne ( powinno byc ono robione na miescie ale zaden instruktor, a pozniej egzaminator nie jest kretynem i odbywa sie to w 95 % przypadkow na placu

- miasto - instruktor jedzie zazwyczaj za toba autem i przez sluchawki wydaje ci polecenia

3. Co do egzaminu - u mnie musialem czekac 2 tygodnie wiec nie jest zle

4. Jak bedziesz robil osemke na placu to rob ja na wile sposobow : ze sprzeglem, na gaz, "hulajnoga" - bo mozesz sie niezle zdziwic jak ci na egzaminie daja zimny motor o obnizonych obrotach biegu jalowego - u mnie tak wlasnie bylo

5. Jelis chodzi o egazmin na iescie - to zazwyczaj osrodki maja wyznaczone trasy egzaminacyjne ( przejazd trwa ok 25 minut )

powodzenia

 

[ Dopisane: 16-08-2005, 14:28 ]

mam pytanie czy jesli bede zdawal teorie A i B to bedzie jedna teoria z dodatkowymi 6 pytaniami na A czy oddzielnie oba egzaminy teoretyczne dla danej kategorii Question

 

Jedna teoria :)

Bedziesz mial 12 pytan z puli otwartej + 6 na kat B + 6 na kat A

i oczywiscie troche wiecej czasu na rozw

ps. zazwyczaj "przejechanie" takiego testu zajmuje 3 minuty

pzodr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo trasy egzaminacyjne znajdują się w ośrodkach państwowych (czyli odlewnicza i powstańców) i mozna sobie je obejrzeć 8) .

 

A teraz versja pesymistyczna: ile ma się prób na poszczególne egzaminy?? Czy jak nie zdam wewnętrznego z teorii to płace od nowa ~800pln??

 

I jeszcze jedno: lepiej robić samodzielnie czy z kolegą? To ma jakieś znaczenie?

 

No i jaki ośrodek wybrać? Poważnie unikac tych NR.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz versja pesymistyczna: ile ma się prób na poszczególne egzaminy?? Czy jak nie zdam wewnętrznego z teorii to płace od nowa ~800pln??

 

Te 800zł to cena za kurs, nie za egzamin. Za egzamin musisz dodatkowo zapłacić. Jak nie zdasz za pierwszym razem to możesz zdwać jeszcze raz, ale musisz zapłacić ponownie za egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 800zł to cena za kurs, nie za egzamin. Za egzamin musisz dodatkowo zapłacić. Jak nie zdasz za pierwszym razem to możesz zdwać jeszcze ra, ale musisz zapłacić ponownie za egzamin.

Dokladnie egzamin kosztuje 96zl ale zdziercy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...