Skocz do zawartości

Brak ładowania?


Andon13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zacznij od zmierzenia napiecia na zapalonym motocyklu , z wlaczonymi swiatłami i bez , powinno byc min 14V , jesli jest mniej lub napiecie jest w granicach 12-13V i nie rosnie to masz problem,jesli ladowanie bedzie sprawdz czy na wylaczonym kluczyku z akumulatora wyplywa jakis prad ,jesli tak to nie powinien przekroczyc 50 mA jesli jest wiecej wypnij regulator napiecia i sprawdz co sie dzieje . Jesli nie ma ladowania ,a z akumy nie wyplywa zaden prad , trzeba zmierzyc uzwojenia alternatora , wypnij regulator ,przewody fazowe sa 3 najprawdopodobniej beda zolte ,powinny miec przejscie miedzy soba mniej niz 1ohm i zaden nie powinien miec przejscia do masy . Jesli tak jest bedzie dla pewnosci odpal moto z wypietym regulatorem i sprawdz napiecie zmienne miedzy przewodami fazowymi bedzie tam ok 30-50V miedzy kazda z faz (nie z masa).Jesli tak jest znaczy ze masz padniety regulator ,sprawny regulator podczas pracy dosyc mocno sie nagrzewa moze osiagac ok 80oC i wiecej. Jezeli podczas pracy jest zimny jest uszkodzony lub nie ma napiecie z alternatora .Oczywiscie mam nadzieje ze sprawdziłes wszystkie polaczenia regulatora i akumy .

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dolewa się elektrolitu tylko wodę destylowaną

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewajac elektrolitu zwiekszyc kwasote roztworu i bedzie du*a blada z plytek akumulatora. Dolewa sie wody destylowanej. Z reszta odsylam to kazdej instrukcji akumulatora - wyraznie zaznaczono, aby dolewki robic woda a nie kwasem.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od zmierzenia napiecia na zapalonym motocyklu , z wlaczonymi swiatłami i bez , powinno byc min 14V , jesli jest mniej lub napiecie jest w granicach 12-13V i nie rosnie to masz problem,jesli ladowanie bedzie sprawdz czy na wylaczonym kluczyku z akumulatora wyplywa jakis prad ,jesli tak to nie powinien przekroczyc 50 mA jesli jest wiecej wypnij regulator napiecia i sprawdz co sie dzieje . Jesli nie ma ladowania ,a z akumy nie wyplywa zaden prad , trzeba zmierzyc uzwojenia alternatora , wypnij regulator ,przewody fazowe sa 3 najprawdopodobniej beda zolte ,powinny miec przejscie miedzy soba mniej niz 1ohm i zaden nie powinien miec przejscia do masy . Jesli tak jest bedzie dla pewnosci odpal moto z wypietym regulatorem i sprawdz napiecie zmienne miedzy przewodami fazowymi bedzie tam ok 30-50V miedzy kazda z faz (nie z masa).Jesli tak jest znaczy ze masz padniety regulator ,sprawny regulator podczas pracy dosyc mocno sie nagrzewa moze osiagac ok 80oC i wiecej. Jezeli podczas pracy jest zimny jest uszkodzony lub nie ma napiecie z alternatora .Oczywiscie mam nadzieje ze sprawdziłes wszystkie polaczenia regulatora i akumy .

 

 

Problem jest taki ze nie mam miernika.... A nawet jak bym miał to nie mam zielonego pojecia jak to wszystko zrobic :mrgreen:

Chyba musze poszukac jakiegos elektryka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum dziala mechanik z trójmiasta IDAHO zgloś się do niego na PW

Jestem jego stałym klientem :mrgreen:

 

zapraszam do mnie. w warsztacie juz byles, wiec trafisz

Napewno podjade ale dopiero w przyszłym tygodniu :)

A zrobisz mi taki fajny regulator napiecia jak w twoiej VFRce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobisz mi taki fajny regulator napiecia jak w twoiej VFRce?

z tamtej wersji nie bylem do konca zadowolony. obecnie pracuje nad druga. mimo wszystko jezeli bedzie padniety regler to i tak polecam uzywke niz moj wynalazek, bo gwarancji dac nie moge - za krotko jezdzilem na nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...