Skocz do zawartości

Utrata prawka


nowak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak sobie myslalem teoretycznie ze w tym usa tak zle i w ogole :P gdyz kumpel utracil prawko na 2lata(na poczatku na pol roku, teraz na 2 :P ) za speedowanie :P pomyslalem sobie jak tu w tym usa jest zle, co ja tu robie i w ogole :P

 

ale ostatnio wpadl mi pomysl , ze... w PL chyba tez mozna stracic prawko za speed-owanie, zgadza sie??

 

Zakladamy sytuacje - jedzie ktos 120km/h w miescie przy ograniczeniu 60km/h. Trafia na bardzo niemilego policjanta, nastawionego bardzo negatywnie gdyz mial bardzo zly dzien i nienawidzi motocyklistow :D

 

w/g taryfikatora , przekroczenie pred. o 51km/h i wiecej to

 

-10pkt karnych

- 400-500zl mandat

 

czy mozna uzbierac nastepne 14pkt tak aby stracic prawo jazdy??? Jezeli tak to prosze o dokladne powody (wykroczenia np: brawurowa jazda (chyba bylo cos takiego ;) ) prowadzenie poj. mech. ze stworzaniem szczegolnego zagrozenia na drodze itp itp).

 

czy moga sie rozne rzeczy zsumowac tak aby uzbierac 24pkt na raz?

 

jezeli tak , to:

- trace prawo jazdy i sprawa odbywa sie w sadzie

(sad moze orzec kare i zabronic wydania PJ na okreslony czas - tak/nie)

- trace prawo jazdy i to wszystko, ide tego samego dnia po zaswiad. nast. sie rejestruje i w wyznaczonym terminie zdaje prawko ;)

 

 

jezeli ktos zna odpowiedzi to bardzo bylbym wdzieczny, jezeli ma ktos doswiad. w/w sprawie to rowniez bardzo prosze o info :P

 

pozdrawiam serdecznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze mozna w takim przypadku odmowic przyjecia mandatu karnego.

 

Sprawa trafi do sadu grodzkiego, ktory zapewne orzeknie wine i przywali solidna grzywne + koszty postepowania, ale nie naliczy punktow karnych.

 

Szczerze mowiac wolabym miec nawet 1.000zl wiecej do zaplacenia niz bawic sie w powtorne zdawanie egzaminu.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm, poprawcie mnie jesli sie mylę... Wydaje mi sie ze tak było kiedyś że sie wszystko sumowało. Obecnie chyba się to nie sumuje, punkty karne dostajesz tylko za 'najpoważniejsze' wykroczenie... tak obiło mie sie o uszy.

Ale może to były tylko opowieści przy piwie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kiedy dopuszczalne było 21 pkt naliczało się je od wykroczenia najwyżej punktowanegood kilku lat kiedy limit wynosi 24 lub 25 pkt(dokładnie nie pamiętam) sumuje się punkty za wszystkie wykroczenia (wg przepisów a praktyce różnie z tym bywa :lol: :lol: :lol: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli posiada sie prawko do 12 miesiecy - mozna mieć do 21 pkt (włącznie) natomiast powyżej 12 miesiecy - przysługuje nam 24 pkt ! jeżeli przekroczymy tą magiczną linie zostaje nam wstrzymane prawko (wstrzymane a nie zatrzymane tzn, ze nie trzeba go oddawać ! można normalnie jeżdzić - przynajmniej ja jeżdzilem ;-P ) otrzymujemy pismo z Komendy powiatowej policji w którym czytamy, ze zostaniemy skierowani na powtorny egzamin ! po czym otrzymujemy pismo od Wydzialu komunikacji, ze mamy miesiac na zdanie ponownie prawka i dopiero wtedy zglaszamy sie do Osrodka egzaminacyjnego umawiajac sie na termin i placac odpowiednio motor 96 zl, samochod 92 zl (oczywiscie zdaje sie testy, plac i miasto na kazda kategorie osobno !) gdy zdamy wszystkie nasze dotychczasowe punkty znikaja i mozemy sie pochwalic kontem 0 :-D !

 

wiec dla osob, ktore sa blisko "granicy" mowie z gory - nie oplaca sie isc na kurs redukujacy ilosc punktow bo kosztuje on 300 zl, mozna odjac 6 pkt oraz moze to sie odbyc raz na pol roku - z tego co ja sie dowiedzialem ! a gdy przekroczysz to za 200 zl mamy zerowe konto ! oczywiscie jezeli ktos chce jeszcze raz przechodzic przez te niby pieklo ! oraz gdy sie ma malo kategorii ! gorzej jak sie posiada cala game A-E itd wtedy współczuje bo sam bym nie chcial tego przechodzic !

 

p.s. co to sumowania - sumuje sie punkty ! i za jedym razem mozna spokojnie walnac 24 pkt. ! (np. ograniczenie 40 km/h, zakaz wyprzedzania, podwojna ciagla, przejscie dla pieszych, krzyzowka - wyprzedzilem maluszka majac 80 km/h i pechowo mnie zawineli w akcji "Znicz" - stargowalem do 15 pkt. i 600 zl ale latwo nie bylo - tym bardziej, ze cale zdazenie mialo miejsce przy cmentarzu ) :-)

 

i pamietajcie, ze (na 99% to wiem) policjant nie ma prawa odebrac prawa jazdy ! chyba, ze miales sprawe w sadzie i orzeczono odebranie prawka ! pisze, bo kumplowi komendant zawinal prawko - niestety za mala miejscowosc, aby gnoju narobic !

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem o to czy da się wyłapać te 24ptk na raz, policjanta. Koleś próbował zliczać te punkty (max przekroczenie prędkości, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, gadanie przez telefon kom, brak włączonych świateł np w okresie zimy), ale do 24rech nie doliczył...

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dostał 18 pkt. naraz. Dojeżdżał do przejazdu kolejowego, akurat zaczął zamykać się szlaban, więc auto przed nim zahamowało. On stwierdził, że je wyprzedzi i zmieści się pod szlabanem, co też uczynił. Ograniczenie było do 40stu, a on leciał jakieś 90km/h. Pech chciał, że za przejazdem ustawione były smerfy z radarem i go zatrzymały. Dowalili chyba 8 pkt za prędkość i resztę za przejazd na czerwonym i wyprzedzanie na zakazie. Podobno twierdzili, że mogli mu dać 24 gdyby inaczej potraktowali te wykroczenia, albo doliczyli do tego tzw. 'stwarzanie zagrożenia' ale dali mu jeszcze szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...