Skocz do zawartości

CBR 600 i syntetyk


redline
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej !

 

jakiś czas temu stworzyłem temat odnośnie problemów ze sprzęgłem po wymianie oleju ..

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/141542-stuki-w-napedzie-a-sprzeglo-w-cbr-600f-06/page__p__1758151#entry1758151

 

przeczytajcie sobie .. nie wiele wnosi to do tego tematu ale chodzi mi o końcowe posty odnośnie przejścia z półsyntetyku na syntetyk ..

 

obecnie moto stoi bo nie mam czasu jeździć; pytanie - czy mogę zalać silnik oleje syntetycznym ?

 

wiele osób mówi mi iż olej syntetyczny lepiej znosi jazdę w korkach, skrzynia płynniej pracuje itp..

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaah, nie wierze. :icon_biggrin: Jakim cudem honda może nie zalecać olei syntetycznych do swoich motocykli? Powiedzcie mi co zalewają przy pierwszej zmianie oleju po dotarciu silnika.:laugh: Jak rzucicie mi półsyntetykiem to leże.:laugh:

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe biegi wchodzą teraz ciszej niż przedtem i mam takie wrażenie jakby skrzynia chodziła troszkę płynniej.

 

Po zalaniu swojego moto tym samym motulem (300 V 10W40) odnioslem identyczne wrażenie , a to bylo 15tyś. kilometrów temu. (wcześniej od dotarcia lałem syntetyk innej firmy). :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaah, nie wierze. :icon_biggrin: Jakim cudem honda może nie zalecać olei syntetycznych do swoich motocykli? Powiedzcie mi co zalewają przy pierwszej zmianie oleju po dotarciu silnika.:laugh: Jak rzucicie mi półsyntetykiem to leże.:laugh:

 

Na razie wprowadzasz zamieszanie w tym temacie.

Dlaczego nie zapytasz u lokalnego dealera HONDA?

Niech Ci ktoś zrobi fotkę jak będziesz się przewracał:icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz oralnego przekazu jest możliwość przeczytania gdzieś o tym na oficjalnych stronach internetowych Honda Motor Company? Czy firma Honda nie dzieli się z użytkownikami swoich wyrobów takimi informacjami na piśmie?

 

P.S. Ewentualnie jakiś manual hondowski o tym mówi?

Edytowane przez MarcMarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz oralnego przekazu jest możliwość przeczytania gdzieś o tym na oficjalnych stronach internetowych Honda Motor Company? Czy firma Honda nie dzieli się z użytkownikami swoich wyrobów takimi informacjami na piśmie?

 

P.S. Ewentualnie jakiś manual hondowski o tym mówi?

 

http://honda.pl/pl/s...onda-plaza.html

 

byłoby łatwiej tam zapytać tylko zabezpiecz swój rower bo ukradną:icon_biggrin:

 

każdy manual o tym mówi, wystarczy taki zdobyć

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...