Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawada jeszcze jestem w trakcie robienia prawka ale juz powoli mysle o zakupie. Do niedawna bylem przekonany ze wezme gs'a ale chyba bede mial wiecej kasy tak wiec moje pytania sa nastepujace:

 

Jesli 4 gary to biore pod uwage xj 600 lub zephyr 550 (pieknosc i jesli bedzie mozliwosc to bedzie kawa) a jesli 2 gary to gs, gpz, cb

 

 

Co brac 4 gary czy 2 hjesli chodzi o przyjemnosc z jazdy??? (4 gary maja zapewne lepszy przebieg krzywej momentu obrotowego i wieksza ilosc Nm)

 

Jak maja sie ceny przegladow tych silnikow??? chodzi mi o synchronizacje, reg luzow zaworowych czyli o te podstawowe czynnosci obslugowe.

 

Jak ma sie spalanie tych silnikow do siebie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem GS'em i teraz Fazerem.

Serwis 2 cylindrówki kosztuje na pewno mniej (dot. silnika), a co do przyjemności jazdy.. no cóż, teraz z Fazera nie przesiadłbym się na nic innego. GS był pode mną nieco za mały, ale była to najlepsza maszyna do nauki. Po niej przesiadka na większe i dużo mocniejsze motocykle nie stanowiła problemu.

 

Proponuję przeszukać dokładniej forum, bo takie pytania pojawiały się tutaj dość często, a i odpowiedzi była cała masa.

 

Pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W suzuki pszeglady tzn zaworki, olej, filtry co 6 tys ...

w yamaszce zalezy od modelu.. u mnie np jest olej, filtry co 12 tys, zaworki co 24 tys.. w fz co 48 tys :]

w hondzie nie pamietam albo 6 - 12 , albo 12- 24...

nie wiem jak w kawie

 

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Zephyra 550. Wydaje się mocniejszy niż jest w rzeczywistości i jest b. ładny.

 

i to chcialem przeczytac :evil: A tak na powaznie to postanowilem polowac na zefira co nie bedzie latwe bo jest ich dosc niewiele. Przeszla mi kolo nosa duza okazja ale nawet jesli to targac 450km z przyczepka po mototcyk ktory ladnie wyglada na zdjeciach i na filmie pali na dotyk niekoniecznie musi byc np prosty. Na szczescie zalatwilem sobie kontak z gosciem z mojego miasta ktory sprowadza maszyny chyba caly rok (to musze jeszcze ustalic ;) ) i poprosilem zeby rozgladal sie za zephyrem a czas mam do nastepnego sezonu.

 

Dzieki za info Panowie.

 

[ Dopisane: 09-08-2005, 09:57 ]

Mam jeszcze jedno pytanko. Jak zdlawiane sa zephyry. Znalazlem w necie osiagi zdlawionej wersji ktore mi nie odpowiadaja i nie wiem czy oddlawienie bedzie sie wiazac ze zmiana walka rozdzadu czy tylko pomaistrowane jest cos w gaznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam zephyra 550 do sprzedania jak chcesz - wygląda naprawdę ładnie, daję gwarancję na silnik i rame.

Ja coś to pisz, albo dzwoń

 

[email protected]

tel. 605747341

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Jak zdlawiane sa zephyry. Znalazlem w necie osiagi zdlawionej wersji ktore mi nie odpowiadaja i nie wiem czy oddlawienie bedzie sie wiazac ze zmiana walka rozdzadu czy tylko pomaistrowane jest cos w gaznikach.

Mój ma 62 Km, sportowy wydech itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cb to brzydki mieszczuch
Brzydki mieszczuch to zephryt 550 moje zdanie :lol:

 

zephryt moze i tak ale nie zephyr 550 :)

 

toowdie narazie sie jeszcze wstrzymuje z kupnem. Jeszcze troche kasy dostukam i na powaznie zaczne myslec o kupnie od polowy listopada czy grudnia. Ojciec z Niemiec przyjedzie zalozy hak wiec bede mogl sobie bez problemy przywiezc moto a teraz to nawet samochodu nie mam.

 

Jesli sie nie sprzeda to moze sie nim zainteresuje choc powiem szczerze ze przyrost 12KM jest dosc spory i nie bardzo budzi moje zaufanie. Zephyra bede chcial kupic bo jest najladniejszy z 500 i wyglada jak prawdziwy klasyczny golas i te 50KM mi raczej wystarczy. Tutaj jest spory przyrost mocy wiec zapewne nie byl oszczedzany przez wlasciciela skoro mu brakowalo mocy i go podkrecil. Wiem jak wyglada twoje moto i ladnie sie prezentuje ale mam obawy co do tego jak byl traktowany. Jak cos to sie odezwe w grudniu czy tez styczniu. A tak w ogole to sprowadzasz moto z niemiec na wieksza skale czy tylko ten jeden???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprowadzamy. Ale ten jeden do musiałem zrobić na tip-top. Do zimy to mam nadzieję go już nie mieć. Raczej katowany nie był - to widać, z tym że nie ukrywam że był po ślizgu - a mógłbym ściągnąć gmole i niebyło by widać. Oszukiwanie ma krótkie nogi - bo prędzej czy później to wychodzi. To środowisko jest na tyle hermetyczne że większość się zna - jeśli ktoś kręci to po niedługim czasie niema klientów. Co do moto to jeden allegrowy zauważył ciekawiego sprzedawcę:

http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=27...123257&t=123257

 

 

jak sie wybierasz po moto to moze znasz przy okazji prawo podatkowe dotyczace sprowadzania motocykli' date=' ile wynosi akcyza, podatek itp. pierdoly.... [/quote']

Całość przy rejestracji wynosi 700-800zł

tłumacz, przegląd, karta pojazdu, akcyzy niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...