Skocz do zawartości

Czym pomalować koła?


bebok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam w domu zbędną puszeczke srebrnej farby hammerite (młotkowy) połysk. Chciałem nią pomalować koła, bo mi rdza przeżera chrom ale chce sie spytać czy nie ma innej farby albo czegoś żeby ładnie wyglądało, chodzi mi o połysk. Jak patrzyłem na ten hammerite to coś jak alumfelgi w samochdzie. I odrazu mówie że nie oddam kół do chromowania, malowania proszkowego ani nic z tych rzeczy. :) Malował będe pistoletem.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do chromowania i nie kombinuj, bo z obreczy lakier bedzie odpadal, matowil sie i rysowal

A tak ogolnie ile trzeba zabulic za chromowanie np felgi ? I czy trzeba felge najpierw przygotowac, czy mozna oddac taka ze starym schodzacym chromem, lekko przyrdzewialym, w niektorych miejscach ?

 

Pzdr =]

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie ile trzeba zabulic za chromowanie

Ja coś gdzieś kiedyś słyszałem, że 20zł/1dm kwadratowy

 

A kół u siebie chromować nie chce bo mi szkoda kasy bo to jak widać po avatarze ogar jest. Już dośc w niego wtopiłem i nie chce więcej :mrgreen: Kłade nowy lakier i tak pomyślałem żeby coś z kołami zrobić... Pod kolor moto nie chce robić, bo to kapciato wyglądać może... No i właśnie nie wiem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jaki masz motor, ze chcesz chromowac kola?

Hehe enduro :( Podobaja mi sie takie chromowane kola ;)) A to ze prawie nigdy ich widac by nie bylo, to inna sprawa :evil:

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromowanie jednej felgi to koszt ok.90zł. Zależy co to za motor i jaka galwanizeria. Żeby było porządnie to trzeba najpierw oddać do piaskowania i zrobić miedziowanie(nie wszystkie zakłady robią ten podkłąd). Bez tego chrom długo nie potrzyma.

Z tego co pisze bebok to raczej nie podejrzewam żeby miał zamiar wydać tyle floty na koła ;) wszystko się wyajśni jak powiesz co to za motor.

 

No to rzeczy...

Miałem podobny problem - wykwity rdzy na chromie. Najpierw potraktowałem felge szczotką drucianą i chamskim śrubokrętem :evil: Kiedy rdzy już nie było zmatowiłem chrom grubym papierem ściernym. Na to położyłem dwie warstwy podkładu (minia) i jedną warstwę farby chlorokauczukowej (kolor wedle uznania :() Jest połysk i ogólnie efekt bardzo fajny. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac to przeczysc, np pasta Automax, troche pracochlonne ale efekty sa spoko. Ja jak kupilem moja aprilke 8) na felgach bylo troche rdzy bo motor stal, niestety pasty automax nie dostalem , ale udalo mi sie kupic taki srodek do chromow. Nawet ladnie zeszlo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniacz przed pierwsza jazda w terenie beda ladnie wygladac a potem..... Pan Błotko.  

A ja wiem jak ty czyscisz swoje moto

CO Ty wogole chlopcze gadasz?? ;) Przeciez bardzo duzo motocykli enduro ma fabrycznie chromy i trzymaja sie swietnie. Moja TS z 1980roku miala pieknie chromy mimo ze pozostale elementy zadbane nie byly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLLy: Tył sie nie nadaje do czyszczenia i nie wiem czy coś z tego wyjdzie, przednie uszłoby, a jak już malowac to obydwa koła.

 

pomaluj farba w spraju.

A mają coś srebrnego co nie zmatowiej po smaym przetarciu szmatki i co będzie sie 3mało jakiś kawałek czasu?

 

Ja bym myślał tak: Oddać do piaskowania i pomalować jakąś srebrną farbą<zna ktoś jakąś ładną?!> któraby sie 3mała i ładnieby wyglądała i w miareby sie lśniła (nie musi być sprey)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalować jakąś srebrną farbą

Pędzlem co nie??

Co ty pieprzysz że tył sie nie nadaje do czyszczenia?? CCzyli cos takiego...prawe lusterko mozna umyc a lewego już nie?? ;)

Ciekawa filiozofia :evil:

A czemu jak przetrzesz szmatką to ma zamotowieć?? :/

Chrom w spray-u jest oporowo do dupy ale w tym przypadku będzie dobry bo tani :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...