Skocz do zawartości

jak Wam się podoba ? - VFR streetfighter :-)


Rekomendowane odpowiedzi

ale pracy musialo cie to kosztowac, spoko moto napewno nikt nie przejdzie obojatnie obok niego dodam cos od siebie

uroku dodały by tarcze zapkowane z przodu takie jak w nowyn zx-10

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie podoba i to bardzo. szczególnie pomysł na rame jest zajebisty ;) najlepsze streety i dragi to te wykonane w pocie czoła według własnej koncepcji a nie z gotowych częsci :puchar:

krytykować nie bedę bo każdy ma inny gust a sprzęt ma sie podobac przede wszystkim włascicielowi. mam nadziej, że wyszedł tak jak chciałes :D

ja w odległych planach i marzeniach mam już wizje niepowtarzalnej zdłubki. czy cos z tego wyjdzie? zobaczymy za kilka lat :P jesli sie uda na pewno bedzie budził dużo kontrowersji :mrgreen:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam gdzie ty go skladasz? Masz wlasy serwis moto czy moze az tak dobrze wyposazony garaz .... 8O

Mam swój nieduży warsztat niestety poza miastem, w którym mieszkam. Brakuje w nim jeszcze dużo narzędzi, więc nie jest dobrze wyposażony :? . Marzy my się w przyszłości porządne zaplecze techniczne z komorą lakierniczą, tigiem do spawania aluminium, porządną gientarką do rur (sam korzystałem z czyjejś, bardzo drogiej) i jeszcze z wieloma innymi gadżetami 8) .

..... Aha- rozumuje że to streetfighter więc zastosowanie oczywiste.....

Heh, Spidi, trochę się zdziwiłem 8O . Podejście jakże inne od przedmówców. Sprzęt mój, choć streetfighter, to nie był konstruowany z myślą o freestile’u. Miał być piękny, agresywny i niepowtarzalny. Powstał w mojej głowie pewien obraz super streeta i miałem go urzeczywistnić bez kompromisów. Niestety miękkie oparcie na zadupku, jeden podnóżek, wyprofilowany bak, czy klatka kłóciły by się z wizją jaka powstała w mojej głowie, po prostu wyglądał by inaczej. Crasch pady będą, to niewątpliwie dobry pomysł, który już uwzględniłem. NIGDZIE nie mogłem znaleźć większej zębatki na tył. W AutoCadzie przygotowuję sobie projekt odpowiedniej zębatki, którą pewien gość mi wytnie z blachy nierdzewki na cyfrowej laserowej wycinarce. Do freestailowych szaleństw zmontuję sobie innego sprzęta i będzie on przede wszystkim takim kryteriom odpowiadał. Wtedy na pewno wezmę pod uwagę Twoje sugestie :D .

najlepsze streety i dragi to te wykonane w pocie czoła według własnej koncepcji a nie z gotowych częsci  :puchar....

To prawda, choć gotowe części też kiedyś były czyjąś koncepcją, a później ktoś swój pomysł sprzedaje, lub firma bazuje na czyimś pomyśle wprowadzając go do seryjnej produkcji. Wiem o co Ci chodzi. Jest też grupa osób, przeważnie z grubym portfelem, które zlecają budowę streeta warsztatom zajmującym się tym zawodowo jednak wtedy brawa należą się tymże warsztatom. Swoją drogą z gotowych części, to z chęcią kupiłbym (gdyby mnie było stać) ramę kratownicową Spondona lub np. Harris Magnum i na niej zbudował własnymi siłami resztę sprzęta

.........ja w odległych planach i marzeniach mam już wizje niepowtarzalnej zdłubki. czy cos z tego wyjdzie? zobaczymy za kilka lat :P jesli sie uda na pewno bedzie budził dużo kontrowersji  :mrgreen:

fajnie, że jest dużo osób cechujących się determinacją i mających wizje ;) . Warto realizować swoje projekty, to wielka satysfakcja i gwarancja indywidualizmu. Tylko trzeba dołożyć starań aby nasz twór nie był tak banalny, karykaturalny i śmieszny jak (wg. mnie) obwieszony spojlerami Fiat 126p. Z chęcią zobaczę Twoją „zdłubkę”. Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) nie mam uwag... w sumie dopiero po chwili przygladania sie fotką zauważyłem że pod kratownicą jest zwykła rama 8O może to przez moj ciemny monitor.. ale przecież widziałem ją na żywo na bazarze.. kawał dobrej roboty :lapagora:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy tylko mam mały problem w tym sezonie z garażem we Wrocławiu, bo ten z którego korzystałem dotychczas (u kumpla) został sprzedany, więc moto przebywa w moim warsztacie daleko poza Wrocławiem (i szlag mnie jasny trafia z tego powodu :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jeśłi chodzi o ramę, to fantastycznie sie prezentuje.

Jestem pod wrażeniem.

 

właśnie natknałem się na inny temat

 

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...hlight=%BFywica

 

w którym Ryży napisaleś

.....No trochę koleś przesadził z robieniem drugiej ramy przykrywającej tę właściwą

 

Czyżbyś zmienił zdanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na początku jak zaczynałem zabawę, to mi znajomy przywoził z Niemiec (cos ok. 40 EURO za 1 m2). Obecnie kupuje w Poznaniu w firmie Connektor. Cena od ok 160 zl/m2 za delikatną tkaninę o małej gramaturze (raczej "biednie" wygląda jej splot) do bodajże nawet 300 zł za tkaninę o grubym splocie (dużej gramaturze). Ceny orientacyjne z zeszłego roku. Jak się zabrać do roboty? Nie wiem jakie masz doświadczenie w laminowaniu. Hmm....wielu napisałoby, że po prostu przesączasz tkaninę żywicą za pomocą pędzla ale materiał jest bardzo drogi, więc zbieranie doświadczeń przy pracy z "węglem" może okazać się dosyć kosztowne, a na uzyskanie przyzwoitego efektu przyjdzie Ci długo czekać. Najlepiej jakby Ci ktoś doświadczony w tym pomógł. Co Ci mogę doradzić? Na początek bez pośpiechu, ostrożnie, unikaj skomplikowanych kształtów i stosuj tkaninę o gęstym splocie, bo włókna lubią się przesuwać naruszając piękną fakturę tkaniny. Nieciekawie wyglądają też bąbelki powietrza uwięzione w żywicy dlatego należy dokładnie przesączać tkaninę. Żywica? Do "węgla" powinna być epoksydowa, może Epidian 53 (ok 50 zł/kg w zestawie z utwardzaczem). Są lepsze, droższe, można też laminować poliestrową ale wtedy nie wykorzystasz wytrzymałości tkanin węglowych. Tyle z mojego skromnego doświadczenia :) Powodzenia w pracach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki!

Mój Ojciec laminował z włókna szklanego m.in. kilka łódek, deskę do windsurgingu, wie o co chodzi.

Poszukam węgla i poproszę go o wsparcie. Przyda się wiedza, jakiej żywicy użyć i inne Twoje rady. Dzięki.

A na początek mam proste pomysły - półaskie kawałki. Zalaminować i powycinać. Błotniki i osłony łańcucha będą później :))

Pozdrawiam,

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam' date='

a gdzie można zaopatrzyć się we włókno węglowe? Chcę się przygotować na zimową zabawę z motorkiem.

Skąd można to wziąć, jaka jest cena i jak się zabrać do roboty z włóknem?

 

pozdr

J[/quote']

 

vx800, tutaj coś dla ciebie (strasznie sie tam rozpisałem :-D )

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...p=394694#394694

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...