Skocz do zawartości

uwaga ! - sliski asfalt


thomas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to obok mnie (z Mielca do Kolbuszowej jest troszke ponad 20 km). Czesto jezdze ta droga motocyklem, zdazylo mi sie tez w deszczu. Slyszalem ze jest tam tragicznie slisko dlatego znacznie tam zwalniam. Droga Mielec - Kolbuszowa kryje jeszcze jedno mroczne miejsce. W okolicach Siedlanki jest drzewo zwane przez miejscowych drzewem smierci. Stoi zaraz przy drodze, duze, grube drzewo - cale obskubane... wiadomo dlaczego. Jedno samotne drzewo. Wisi teraz na nim znak - biala tablica w czerwone pasy. Podobno tam tez zginelo juz b. duzo ludzi. I podobno nie chca sciac tego drzewa dla przestrogi.

 

Ta droga dla motocyklistow to nic, w porownaniu do drogi Mielec Tarnobrzeg. Tak wytluczonej jezdni to naprawde trudno znalezc. Wyprzedzic tam to wielka sztuka. Kilkudziesiecio centymtrowe koleiny i wyboje. Na niektore garby jak by ktos wjechal to na bank lezy - wielkosc dobrego kraweznika i to na srodku drogi! Nikt sie tym nie zajmuje, a jest to przecież miedzymiastowa, handlowa droga...

 

Pzdr.

Uwazajcie na siebie,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie!

wczoraj jadac na pogrzeb motocyklisty, jeden z naszego klubu na naszych oczach na sliskim asfalcie zaliczył dzwon !

na szczęście nic sie ie stało

ale do Gizycka nie pojechał, bo potraktował to jako przestrogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta droga dla motocyklistow to nic' date=' w porownaniu do drogi Mielec Tarnobrzeg. Tak wytluczonej jezdni to naprawde trudno znalezc. Wyprzedzic tam to wielka sztuka. Kilkudziesiecio centymtrowe koleiny i wyboje. Na niektore garby jak by ktos wjechal to na bank lezy - wielkosc dobrego kraweznika i to na srodku drogi! Nikt sie tym nie zajmuje, a jest to przecież miedzymiastowa, handlowa droga...

 

[/quote']

widze opis paru dróg-przełęczy i każdy jakoś sobie radzi odzierając kolejne szlifierki :-D to są polskie realia :? -> żwir i polewanie smołą, tak dziś wytyczono drogę na tor corossowy :cry: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasiliy mówisz może o tej 2 pasmówce koło tarnobrzego Często tam jeździłem i faktycznie stan opłakany ...
2-pasmówka to swoja droga, ze takiej drogi "szybkiego ruchu" trudno szukac. bardziej chodzilo mi o odcinek za Baranowem (jadac od Tarnobrzega). Jednym slowem, biorac pod uwage rowniez owa 2 pasmowke, caly ten odcinek to jedna wielka sodoma i gomora..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Ja jestem z Mielca i musze potwierdzic...stan drogi Mielec-Tarnobrzeg jest OPLAKANY... NIech Was przypadkiem nie kusi dwupasmowka oddzielajaca dwa kierunki ruchu pasem zieleni!!! Jest pelno dziur i wyrw... Ostatnio nawet postawili tam znak drogowy:"Wyrwy"...ciekawe kiedy ku**a napisza "koniec drogi"...a my placimy ciezkie pieniadze tym zlodziejom...

Tak czy siak obserwujcie asfalt po ktorym jezdzicie

pzdRR!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do śliskich dróg dołączę jeszcze jedno ostrzeżenie. UWAGA na wyjazdy z wszelkiego rodzaju budów. Niestety ani zarzący dróg ani policja nie kwapią się do karania właścicieli budowy za zanieczyszczanie ulic. Wywrotki wyjeżdżając z budowy wywlekają na ulice piasek i glinę. Sam ostsnio niemalże padłem ofiarą takiego wyjazdu tuż przed zakrętem :( . Świeża budowa i już mnóstwo syfu. Wybór był nieciekawy: albo gleba (przód zaczął się ślizgać) albo wyjazd na pas dla przeciwnego ruchu. Na szczęście nic z przciwka nie jechało, ale było niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na Podkarpaciu nikt jednak nie sprawdza, czy nawierzchnia jezdni w miejscu wypadku odpowiada normom bezpieczeństwa. Policja i prokuratury stwierdzają tylko, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków jazdy, a ponieważ zginął, to dochodzenie się umarza."

"Nikt jednak nie bada przyczepności nawierzchni, bo w toku dochodzeń w sprawach wypadków drogowych prokuratorzy nie zlecają sporządzania takich opinii. Okazuje się, że nawet nie wiedzą o takiej możliwości."

 

Nóż się w kieszeni otwiera, jak się czyta takie rzeczy, ale prawdą powszechnie znaną jest, że brak kompetencji u prokuratorów i innych sędziów jest u nas na porządku dziennym. Myślę, że sytuacja ta koreluje z ich - jak by nie patrzeć - niezbyt wysokim uposażeniem. A decydentów odpowiedzialnych za wylewanie na drogi superśliskiego asfaltu to bym karał cieleśnie.

:(

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...