Skocz do zawartości

Pierwszy duzy motor... i malo kaski ...


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

mam taki problemik

 

motorki jaraja mnie od dosyc dawna w zasadzie zakochalem się w 2 kołach jak wsiadlem na motorynke heheh :-) potem była MZ 250 i JAWA 350 jawą śmigałem mając jakies 14 czy 15 lat (zaden z tych 2 kołek nie był moj niestety :cry: ) nigdy nie mialem swojego. smigalo sie klasykami czoperkami szlifierami ale zawsze styłu jako ten 2 ale ui tak bylo zajebiscie. ostatnio natomiast koles odemnie z pracy ma yamahe FZ 750 z 88r. mowi jak chcesz to wsiadaj i jedz strzel runde mowi kurna cykora mialem ale niech tam strzelilem se runde delikatnie powoli ja piernicze zjebista sprawa do konca dnia banan nie schodzil mi z geby (kazy kto kocha 2 kola to mnie rozumie i napewno pamieta swoj jarajacy pierwszy raz) i nie ukrywam ze najaralem sie zdecydowalem ze moj pierwszy wlasny bedzie to wlasnie taka yamaha. i tu mam pytanko czy to dobry wybór czy bedzie ok bo po takiej przerwie niejezdzenia w sumie musze od nowa sie przyzwyczajac itd. a yamaha 750 to nie mz czy wska doradzcie cos. a i ile cos takiego moze kosztowac bo niestac mnie na zadne cbr F2 czy F3 za 12 czy 15 tysiakow. dajmy nato yamaha 750 88 - 90 ile kaski trza by miec

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1- co żeś robił z tą yamahą 80 ? że 3 razy padła na takim odcinku. może oleju do paliwka zapomniałes dolać ;)

 

po 2- myslisz ze w 2T wymienia sie tłoki co 2 tygodnie? a w starej japonii za 5 tys. "mały" serwis kosztuje tyle co ten tłok do 125-ki

 

po 3- zgadzam sie, że im ktos młodszy tym bardziej bedzie go korciło żeby mocniej odkrecic gaz. wiem z własnego doswiadczenia, ale naszczescie jak miałem 15 lat rodzice pozwolili mi tylko na 50-ke a i tak miałem tyle groznych sytuacji że ......

aha szlifa też miałem, a co :mrgreen:

 

po 3- ten tekst z tata bym zajebisty 8O :buttrock:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona ma dozownik :] majac pod soba 100km chcialbym zyc wiec po co mam odkrecac ? niechcialbym zeby starzy mieli mnie na cmentarzu tylko w domu i sam chcialbym sobie pojezdzic tak jak wspomnialem wczesniej jezdzilem nieraz niedwa na duzym motocyklu a najwiekszym byla GSXra 600 z 95r. a 125ccm to za malo mocy mi to poprostu niewystarcza a jak kupie motor to kupie takie cos co mi wystarczy do prawka. Kumpel kupil gs500 z 92roku i mocy mu starczylo przez 1,5 miesiaca i powiedzial ze zrobil blad kupujac takie gowno. teraz lata R6. a yamaszke zajezdzilem bo poprostu niewytrzymala mojej masy i wciskania jej na obroty. jak na 80ccm to niemiala wielkiej masy i mocy ale dalo sie ja zajezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata moze zagadac najwyzej z klawiszem zeby ci chipsy kupili

hahahahha , zmiadzyles :-D :-)

 

 

Chlopie nie przesadzaj tak z ta moca, wywalisz sie raz i mocno pozalujesz swojej decyzji. Z reszta niech robi co chce, jego zycie nie nasze.... Tylko wlasnie przez takich nasza reputacja jest, jaka jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooooooooooo widze dyskusja kwitnnie na temat 15 latka a mnie jakos olaliscie i pomineliscie hhhmmm nie ladnie

 

z mojej strony dodam ze przez takich ludzi jak ojciec tego gnoja to nasz kraj schodzi na psy. z wypowiedzi wynika ze malolat ma zamalo oleju w bani zeby smigac 600tka a co powiecie o bani jego ojca ze zgadza sie na to zeby on zlamal prawo poruszajac sie czyms na co nie ma uprawnien i malo tego mowi ze go wyciagnie z bagna jak bedzie dzwon ( co najwyzej moze poprosic zeby cie w dupe nie rzneli chloptasiu - a oni i tak swoje zrobia :-D ) w dodatku ojciec jes policjantem o qrwa mac. zygac siie chce na taka policje lapuwkaze dziwkaze wrecz bandyci. a prawdziwego uczciwego mafioze sie sciga smiech na sali

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles, to co piszesz o mozliwosciach ojca i ewentualnych dzwonach to juz lamanie prawa, lepiej sie zmyj stad zanim ktos zlosliwy pokaze twoje wypowiedzi komus kto czeka na zbadanie takich spraw. Motocyklisci to ludzie zyczliwi i dobrego serca, wiec jesli pytasz o opinie a oni odradzaja to albo posluchaj ich albo w milczeniu postanow jak uwazasz, a nie zaslaniasz sie biurokractwem, zal mi cie. PS znam jednego wporzo gliniarza co nawet z nim pilem nie raz, ale to na marginesie zeby nie szufladkowac ludzi wg ich pracy, nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt mam 15 lat tylko ze majac drugi rok yamahe dt80 ktora ma okolo no 12 km  zajezdzilem ja 3 razy :] mam 191cm wzrostu i 100kg. zywej wagi jesli niechcecie to niewierzcie ale niepisze tego zeby sobie jaja porobic. wiec jak wezme 125cc to ja tez zajezdze a sam wiem ze kupujac moto o poj. 600 zarty sie koncza. Majac 600setke nieintreesuje mnie predkosc maxymalna np. 250 km/h tylko przyjemnosc jazdy takim sprzetem. Chce zyc i pojezdzic jeszcze kila...kilkanascie sezonow i niechce sie zabic wiec z poczatku chce sie nauczyc jezdzic majac pod soba 90km. Starzy bula kase nieja wiec muszą raczej wiedziec o tym heh. a stary sam mi zaproponowal sciga bo najpierw chcialem enduro. Przeciez jak dostane sprzet ktory ma 4 sek lub ponizej do setki to moj pierwszy wyjazd niebedzie mial na celu osiagnieciu predkosci maxymalnej tylko pojezdzenie sobie wolno i spokojnie przynajmije przez pare dni lub tygodni. poprostu chce sie przyzwyczic. no i tak sie sprawy maja.

pozdro... :]

 

 

Bartuś dziecko drogie dinozaury były wieksze od Ciebie ale wyginęły chyba nie wymiary swiadcza o dorosłości ........... z twoich postów dokładnie widac jaki dorosły jesteś :(( takie tam : " tatuś załatwi " swiadczy bardzo negatywnie o Tobie niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadalem z ojcem o tym jesli spowoduje wypadek i powiedzial ze ma znajomosci i jest mnie w stanie z tego wyciagnac jesli spowoduje wypadek.

 

No to jak tam to luz, oczywiscie pod warunkiem ze przezyjesz. Dobra rada - oddaj sie do adopcji poki jeszcze mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tam to luz, oczywiscie pod warunkiem ze przezyjesz. Dobra rada - oddaj sie do adopcji poki jeszcze mozesz

 

Dobre :-D Ja bym nie wytrzymal z takim ojcem-bandyta :?

 

bartek chlopie widziales na oczy 600-tke? Jak to ma byc 600-tka enduro to juz calkowicie zwatpilem w ciebie. Nie lepiej kupic dt80 na motorower i jezdzic legalnie jak ma sie 15 lat na lzejszym i poreczniejszym motorku? Albo mtx 125/dt125, pojezdic w terenie az dorosniesz do a1 i sobie wyrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...