Skocz do zawartości

Yamaha Dt 80 zamiast Mz 251 ??


Gość guzik_Darek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość guzik_Darek

WItam. Ostatnio przeglądałem dużo forum i czytałem na temat Yamahy DT 80. Zastanawiam czy opłaca się zamienić Mz 251 na Yamahe DT80 (najlepiej zarejstrowaną na motorower) ?? Bardzo lubię jeździć w terenie (nie jakieś wyczyny) i strasznie kusi mnie ta Yamaha. Ale za Mz będę miał może 2000 zł i nie wiem czy za tą kwotę można kupić Yamahe dt 80 w dobrym stanie z rocznika młodszego niż 1988 (moja MZ rocznik 1990). I czy ta Yamaha ma dozownik oleju i elektryczny rozrusznik (wole kopnik od rozrusznika ale tak pytam)? I czy jazda na tej Yamasze jest przyjemniejsza na niż na MZ ?? Prosiłbym o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy za tą kwotę można kupić Yamahe dt 80 w dobrym stanie z rocznika młodszego niż 1988

Tak jak dobrze poszukasz to napewno

 

czy ta Yamaha ma dozownik oleju i elektryczny rozrusznik

dozownik oleju posiada' date='elektrycznego rozrusznika nie ma,jest kopniak

 

czy jazda na tej Yamasze jest przyjemniejsza na niż na MZ

Mz to motocykl głownie na szose a Yamaha w lekki teren.Napewno Yamaha da więcej przyjemności z jazdy niż MZ'etką.Przynajmneij ja miałem takei odczucie jak kumpel dał mi się przejechąc na jego MZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odczuwa się różnicę 11 KM ??

 

Jak dla mnie pozycja w mz jest bardziej wydodna niz w dt, w silniku czuc moc a ni to co w dt(no w koncu 250). Natomiast dt jest duzo lepsza niz mz(dzis wlasnie mialem mala glebe na łakach moja mz), nie boi sie obrotow w przeciwienstwie do mz.

 

Jak luisz teren to dt a jak szosa to mz. Wybor nalezy do ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
A jak odczuwa się różnicę 11 KM ??

Odczuwa sie i to bardzo. Dt poprostu nie jedzie i taka jest prawda szczególnie jak miales wcześniej mocnieszy sprzęt

Dużo moich kolegów posiada MZ 150. Czy na drodze będę chociaż nadążał za nimi Yamahą. Bardzo mi się ona podoba bo chcę więcej w terenie jeździć ale na asfalt też od czasu do czasu trzeba pojechac, bo nie sądze żeby koledzy etkami nadążyli za mną w terenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo czesto smigam z kolega na mz250 z lekkim terenie.

Dt poprostu nie jedzie i taka jest prawda szczególnie jak miales wcześniej mocnieszy sprzęt

Ze nie jedzie to bym nie powiedzial :twisted: Moja wpelni odblokowana Dt80 na pb98 bardzo ladnie ciagnie :D Oczywiscie jak na swoja pojemnosc :D Nie ma co porownywac do 125 a tymbardziej do fulla ;)

Jak luisz teren to dt a jak szosa to mz. Wybor nalezy do ciebie

Bardzo dobrze powiedziane :D Mz250 daje rade w lekkim terenie, ale wymaga to naprawde duzej wprawy, ale nie widze mz jako motocykl tylko i wylacznie do "zabawy w blocie" Za nic w swiecie nie zamienil bym swojej Dt na Mz :D

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze nie jedzie to bym nie powiedzial Moja wpelni odblokowana Dt80 na pb98 bardzo ladnie ciagnie Oczywiscie jak na swoja pojemnosc

Przejedź sie dobrą 80 to zobaczysz różnice. Dla mnie ona paoprostu nie jedzie i tyle. jak ktoś miał wczesniej jakiegos ogara, simsona bądź jakwe to DT wydaje sie mocna. Jak ktoś chociaż troche jeżdził innymi sprzetami to napisze to samo co ja wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź sie dobrą 80 to zobaczysz różnice. Dla mnie ona paoprostu nie jedzie i tyle. jak ktoś miał wczesniej jakiegos ogara, simsona bądź jakwe to DT wydaje sie mocna. Jak ktoś chociaż troche jeżdził innymi sprzetami to napisze to samo co ja wyżej.

 

Amen. Taka jest prawda przejedz się dobrym RXsem 50/70 to wyśmiejesz DT80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź sie dobrą 80 to zobaczysz różnice. Dla mnie ona paoprostu nie jedzie i tyle. jak ktoś miał wczesniej jakiegos ogara, simsona bądź jakwe to DT wydaje sie mocna. Jak ktoś chociaż troche jeżdził innymi sprzetami to napisze to samo co ja wyżej.

 

 

i ja sie podpisuje pod tymi słowami

 

a porównanie napewno bliższe ---> to jak z wsk na mz 250 i na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...