Skocz do zawartości

Suzuki GSX 1400 vs. Yamaha XJR 1300


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Przyjechał dzisiaj do mnie znajomy ojca, strasznie podjarany, bo chce kupic sobie nowy motocykl (wcześniej Drag Star 1100, facet 46 lat) i zasypal mnie serią pytań, na które w sumie nie umiałem mu rzeczowo odpowiedzieć. Trochę z racji tego, że nie miałem bliższego kontaktu z tymi motocyklami, a po drugie obydwa motocykle są chyba jakby nieco podobne jeżeli chodzi o założenia konstrukcyjne itd...

 

Powiedziałem mu, żeby dal mi kilka dni, to moze jakos rozjaśnię mu sytuację :D

 

Bardzo spodobała mu sie XJR 1300, chodzi mi o design i ogólny styl motocykla.

Suche dane techniczne tez mu przypadły do gustu i przejażdżka na tym sprzecie jeszcze bardziej utwierdziła go w przekonaniu, że to jest to czego szuka(to mi sie sposobało, bo XJR to moje marzenie, ale nie chciałem jej od razu faworyzować) ;)

 

Jednak kiedy poczytał o GSX 1400, pojemność 1.4 troche podniosła mu adrenalinę, wtrysk (odrobina nowoczesności w klasyku też sie przyda), ale jedyne co to troche wygląd mu sie nie spodobał, a to tez dla niego wazne, jdnak nie jest to czynnikiem decydujacym o wyborze :D

Niestety nie mial okazji poobcować z tym motocyklem i materiały prasowe też za wiele mu nie pomogły.

 

Co o tym sądzicie?? Można te motocykle jakos porównać, żeby wydać jednoznaczy werdykt na korzyść jednego z nich ??

 

Jak ktoś coś wie, to niech pisze, zwłaszcza o tym GSX 1400, ale jak najwięcej opinii na temat XJR 1300 tez mile widziane, bo jest to naked pełną gębą :D

 

Czekam na opinie

 

Aha znajomy chce kupić motocykl nowy, ewentualnie roczny, no góra dwa lata, do tego kufry i jakis tam osprzet turystyczny, więc opinie o przydatności tych motocykli do turystyki równiez mile widziane ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem o to kolegi, który kilka lat jeżdził XJR 1300SP, a teraz wsiadł na nowego GSRa 1400 na wtrysku. W moim przekonaniu też są to motocykle podobne, bo podobne są pojemności, założenia konstrukcyjne itd...ale zdaniem użytkownika jest miedzy nimi bardzo duża różnica, nie wiem czy słowo przepaść byłoby nadużyciem, ale bardzo duża różnica zdaniem użytkownika to na pewno. Na korzyść GSXa... podobno wiele większa moc i elastyczność = super dynamika. Ma do tego kufry 3 i jest bardzo zadowolony z przesiadki... choć optycznie to XJR mi się podoba bardziej... no ale sa bardzo ważne wrażenia z jazdy...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzki 123, a jak jest z GSX 1400 pod względem prowadzenia ??

 

Czy GSX tez poszedł o krok naprzód i można śmiało powiedzieć, że prowadzi sie zdecydowanie lepiej, czy jest to mniej więcej ta sama liga ??

 

Jeszcze rzecz może mało istotna, ale interesuje ona mojego znajomego :D

 

Jak wygląda sprawa spalania tych motocykli, czy różnice sa znaczne i czy wtryskowy silnik GSX-a zadowala sie jednak mniejszymi dawkami paliwa ??

ZERKNIJ NA TEMAT "XJR 1300" TAM JEST DOSC DUZO O TYM MOTOCYKLU.

 

Dzieki, juz tam zerkam i znalazłem tez cos w archiwum ;) Jutro znajomek do mnie przyjdzie i poczyta, bo tak będzie chyba najlepiej :D

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakos nie bardzo chce mi sie wierzyc ze niemal poltoralitrowy silnik pali 5,5 litra na 100 km.

Moj XJR w miescie nie moze zejsc ponizej 7/100 mimo ze ostatnio zauwazylem spadek spalania (moze sie juz dotarl, moze to efekt wysokich temperatur powietrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie bardzo chce mi sie wierzyc ze niemal poltoralitrowy silnik pali 5,5 litra na 100 km.
5,5litra to pali moja cb500 a co dopiero gsx 1400 :-)

 

wtrysk na trasie i spokojna jazda - jak najbardziej możliwe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekcb500 napisał:

jarek.jan napisał:

Jakos nie bardzo chce mi sie wierzyc ze niemal poltoralitrowy silnik pali 5,5 litra na 100 km.  

5,5litra to pali moja cb500 a co dopiero gsx 1400  

 

 

wtrysk na trasie i spokojna jazda - jak najbardziej możliwe

tyle ze moja w trasie spala przy 120km/h ok 4,7/100km niema szans zeby gsx1400 spalil w trasie 5,5l/100km chyba przy 60km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 60 km/h to może i mniej, ale przy 90km/h, to całkiem możłiwe. Z resztą Adam Wo wie chyba najlepiej, bo jakby nie było katuje już druga taka maszyne :buttrock:

 

A wracając, do tematu, to znajomy kupił XJR 1300, więc sprawa sie rozstrzygnęła ;)

 

Z tego co mówił mi ojciec, to motocykl roczny i całkiem nieźle wyposażony, więc znajomy ma to czego chciał ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witajcie

Chciałem się zapytać czy ktoś z Was miał okazję pojeździć jednym i drugim sprzętem,

głównie chodzi mi o wrażenia z jazdy i porównanie.

Według suchych danych silnik GSXa ma 150cm3 więcej

wyższy jest również moment obrotowy, no ale to jest teoria bo po drodze jest jeszcze skrzynia

i odpowiednie przełożenia.

Dlaczego GSX 1400 jest mniej popularny od XJR 1300?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie

Chciałem się zapytać czy ktoś z Was miał okazję pojeździć jednym i drugim sprzętem,

głównie chodzi mi o wrażenia z jazdy i porównanie.

Według suchych danych silnik GSXa ma 150cm3 więcej

wyższy jest również moment obrotowy, no ale to jest teoria bo po drodze jest jeszcze skrzynia

i odpowiednie przełożenia.

Dlaczego GSX 1400 jest mniej popularny od XJR 1300?

Pozdrowienia

 

witajcie :)

jezdzilem rok xjr 1200 na ohlinsie , teraz ujezdzam gsx 1400. porownujac oba motorki w praktyce:

xjr bardziej miekka w oddawaniu mocy, w prowadzeniu oba podobne choc mam wrazenie ze xjr ma bardziej wiotka rame, w gsx jest 6 biegow (wazna rzecz), gsx na wtrysku :) (zadnego ssania,zalewania i synchro gaznikow)- gsx mniej pali o okolo 1l (6 bieg i wtrysk), podejrzewam ze wada gsx sa rozszczelniajace sie chlodnice oleju (ciezko je dostac i uzywki sa drogie - u mnie puscila ale zakleilem i jest ok), gsx wiekszy schowek pod siedzeniem, predkosc jaka na gsx osiagnalem to 240 z pasazerem ( i odpuscilem gaz choc pewnie i moglby jeszcze troszke), gsx troszke szybszy od xjr 1200

to by bylo na tyle, temat odswiezony

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...