Skocz do zawartości

czy milicja ma prawo...?


Rekomendowane odpowiedzi

...po zatrzymaniu motocyklisty wyjac kluczyki ze stacyjki...

nawet jak zatrzymanie nastepuje na pasie ruchu i motocyklista musi sprzet zepchnac na chodnik lub pobocze

 

nie raz widzialem taka akcje milicji a wydaje mi sie ze to jest bezprawne

 

moj koles gdy wyjeli mu kluczyki zostawil moto na srodkowym pasie

dosc ruchliwej ulicy i panowie w pocie czola przestawiali sami na chodnik wk... na maxa

 

mandatu nie dostal wszystko mial ok i nie popelnil wykroczenia

 

moze ktos wie czy milicja moze to robic - bo ja tez w razie czego nie mam zamiaru spychac wlasnego motocykla na pobocze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie moge wypowiadać na temat milicji, bo wtedy miałem mleko pod nosem, ale teraz policja ma prawa mniejsze niż przestępcy...

 

 

kto był tak odważny żeby zakwestionować ich prawa.

Teraz to nikt się tego nie boi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym sie rozni milicja od policji??

Róznica jest zasadnicza - słowa mają zupełnie inne pochodzenie. "Policja" ma swój źródłosłów w greckim "polis", czyli miasto - państwo. Innymi słowy można znaczenie słowa "policja" wyjaśnić jako zapewniający spokój w mieście lub miejsikich oddziałów bezpieczęństwa (straz miejska :D ). "Milicja" zawiera w sobie cząstkę "Mili" - militarny, wojskowy. Nazwa, błędna zresztą, milicja, oddawała tym samym militarny, wojskowy charakter formacji. Czy było to zamierzone, czy też wynikało z nieuctwa komuchów, tego juz nie wiem. W każdym bądź w opracowaniach historycznych, nieodnoszących sie do okresu ciągłych błędów i wypaczeń, słowo "milicja" jest używane do opisu wojskowych formacji bezpieczeństwa (Military Police - żeby przybliżyć).

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się niczym te formacje nie różniły to do kiboli strtzelali by ostrą amunicją/ czego niestety nie robią/

Policjant ma prawo wyjąć kluczyki. Jak nie znacie prawa to nie piszcie głupot.

Ryży a na jakiej podstwie prawnej policjant może mi zabrac kluczyki?

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...